Püf Noktası Şarj geç dolma sorununa muhteşem çözüm

Sponsorlu Bağlantılar

fbiugur

fbiugur

Üye
    Konu Sahibi
Şarj geç dolma sorununa muhteşem çözüm
Öncelikle arkadaşlar yapacağınız her şey kendi isteğinizle yapiyorsunuz mesuliyet bize ait değildir note 2 cihazımda denenmiş ve BAŞARILI sonuc alınmıştır.

Genel bilgi
-Genellikle piyasada bulunan android cihazların çoğunda şarjın erkenden bitmesi veya gec dolmasiyla alakalı büyük bir sorun vardır. Birde siz telefonu aktif kullanan elinden düşürmeyen internet oyun vs... her yönüyle kullanan biriyseniz bu olay sizin icin büyük bir sorundur.
-Ortalama samsumg android cihazların batarya ömrü 1 ila 2 yıla kadar kullanima göre degisir. Çoğu zaman da bir yılı doldurmadan yeni bir batarya daha alırız.
Yapmamız gerekenler
Öncelikle yapılması gereken google playden şarj volt degerini ölçen galaxsi charging diye bir program var bunu indirmek 1000 altında değilse normal demek .
Linki:
(Uygulama ücretlidir)
Ücretsiz linki:
Indirdikten sonra uygulamayi telefonunuza atin kurun ve açıktan sonra normal kablonuz ile şarja takin ve değerlerinizi izleyin 1000 voltan düşüyorsa sorun var demektir. Full şarj olana kadar bekliyoruz ve Şarj olduktan sonra telefonunuz rootluysa arama ekranına şarjda takılıyken *#0228# yapıyoruz gelen ekranda en altta kırmızı bir yaziyla quich start yazıyo ona tıklıyoruz ekran kilidi kapanacak tekran ekran kilidinizi açın ve kabloyu çıkartın tekrar quich start diyin şarj oranının düştüğünü göreceksiniz şarja takip yine full dolana kadar bekliyoruz. Sarj full olduktan sonra kullandığınız her hangi bir dosya yöneticisine root haklarini verip data/system/batterystats.bin dosyası var buraya girip bunu kopyalayip ana dizine yapıştırın ve tekrar ayni yere gelerek bu dosyayi silin sonra telefonu kapatıp açın daha önce ki kullanimlarinzla şu anki kullanim arasinda olusacak farki hissedeceksiniz...

Bu yöntemle ve birde farkli bir kablo alarak 1 buçuk saatte sarj olan note 2 mi 20 dakika ile yarim saat arasinda full sarj olmasini sağladım.
Kablu fotografini paylasayim
DİKKAT bu aldığınız kabloyu takarken cihazınızı kullanmamaya çalışın telefonu voltajini yükseltiği icin telefon ısına biliyor
Voltaj farkini da galaksy charging programiyla göruceksiniz
bu da dosya yoneticisi linki :

Hersey için tesekkurler sizdende Teşekkürlerinizi bekliyorum

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Portagas

AHKE

AHKE

Üye
Note 2 nin sarj aleti çıkış gücü 2000 Mah o programda ben 1800 görüyorum tabi böle küçük fark olur. Bu samsunglarda sarjın gec dolmasının nedeni Kablodan kaynaklanıyor orjinal bir kablo alın sorun duzelir

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Note 2 nin sarj aleti çıkış gücü 2000 Mah o programda ben 1800 görüyorum tabi böle küçük fark olur. Bu samsunglarda sarjın gec dolmasının nedeni Kablodan kaynaklanıyor orjinal bir kablo alın sorun duzelir
Kesinlikle haklısın hiç gerek yok donanım zarar görürse pişman eder çünkü sistem kitalara göre farklı olur . Gücün altına yada üstüne çıkmak iyi değil . Standart en iyidir .
Yinede uğramış arkadaş eline sağlık isteyen yapar

• Beğen
Tepkiler: fbiugur ve AHKE
Portagas

Portagas

Üye
Eline aaglik dostum.Guzel bilgi.

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Tableette nasıl olcak romyuklu cihazımda custom rom
Programi yukledim sarj oluyor cihaz şuanda

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Tab3 SM-T210

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Bende baya düşük çıkıyor bi ara 1000 üstünde ydi 400 500 oldu 300 200 100 50 -lere bile düştü bi kabloyla ama o kablola sarj etmiyom

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Yok rootlu 3g yok

fbiugur

fbiugur

Üye
    Konu Sahibi
Bende baya düşük çıkıyor bi ara 1000 üstünde ydi 400 500 oldu 300 200 100 50 -lere bile düştü bi kabloyla ama o kablola sarj etmiyom
kabloyu yada sarj cihazını değiş onlardan birinde sorun vardırkablo alırken1800 voltaj vermesine dikkat et

007wolverine

007wolverine

Üye
uçak moduna al en garanti yöntem :)

jojo_va

jojo_va

Üye
en iyisi telefonu uçuş moduna alın
bateri doctorda az da olsa işe yarar

Üst Alt