Tavsiye sistemim bu oyun için işe yarar mı ?

Sponsorlu Bağlantılar

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
sistemim bu oyun için işe yarar mı ?
A88X-G45 GAMING FM2+ AMD A88X DDR3 2400MHz(O.C) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci
R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
ZM700-GLX SERİSİ 80PLUS 700W GÜÇ KAYNAĞI

Arkadaşlar sistem bu :) oyun için topladık ama parçalar uyumlu mu bilmiyorum yardımcı olacağınızı düşünüyorum :) oyun için ne söylenebilir bu sistemde ?

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
@Bilişim Profesörü bu işlerin adamı :)

• Beğen
Tepkiler: deadboringQ7
deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Tamda adamı harbiden saolsun çok yardımcı olduydu bans bi zamanlar :)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Şimdilik sıkıntı yok gibi ama olsa belki ekran kartı ile ram konusunda olabilir. Birinin ddr3 diğerinin ddr5 olması sıkıntı yaratır mı emin değilim ama işin uzmanına sormak lazım @Bilişim Profesörü

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Şimdilik sıkıntı yok gibi ama olsa belki ekran kartı ile ram konusunda olabilir. Birinin ddr3 diğerinin ddr5 olması sıkıntı yaratır mı emin değilim ama işin uzmanına sormak lazım @Bilişim Profesörü
eyw. Kardeşim saol bende merakla bekliyorum cevabını @Bilişim Profesörü

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
anakart seçimi yanlış. AM3+ anakart seçmelisin.
işlemci konusuna gelirsek. oyun amacı ile alacaksan eğer fx4 bile yeterli ama içinde kalmasın fx6 almak uygundur.
fx8 fiyat olarak pahalı ve bir o kadar fazla ısınarak başını ağrıtacaktır.

-Heisenberg-

-Heisenberg-

Üye
bütçen yetiyorsa hocam fx8 + soğutucu yaparsan iyi olur @L-LumieRe HAKLI
ve AM3+ kart

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
işlemci konusuna gelirsek. oyun amacı ile alacaksan eğer fx4 bile yeterli ama içinde kalmasın fx6 almak uygundur.
fx6... serisi fx 8350 ile eşdeğermi o zaman ?
990FXA-UD3 AMD AM3+ 990FXA/SB950 DDR3 2000MHz (O.C.) SATA 3.0 Anakart

Anakart olarak bunu koydum doğrudur inşallah :D ?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
mali yönden sıkıntı yaşamıyorsanız, bütçede bir limit yoksa
990FX çipset anakart, FX8 işlemci, tower soğutucu + R9 280X ekran kartı
1TB harddisk + 250GB SSD toplayabileceğiniz en iyi kasa olur...

ama tower soğutucu almayacakanız fx8 işlemciye para vermenin bir anlamı kalmıyor çünkü orjinal fanın traktörden farkı yok
tüm FX serisi öyle.... fx4 ve fx6 bir bakıma daha az ısınıyor... fx6 ile fx8 eşdeğer diyemeyiz tabi ancak
amacınız sadece oyun internet film ise fx6 fazlasıyla işinizi görür :oke:

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Arkadaşlar gerekli cevabı @L-LumieRe vermiş. Bu arada kusura bakmayın MaxiCep için bi arşiv hazırlıyorum da program şeklinde bu yüzden ilgilenemedim bi kaç gündür forumla.

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Amaç sadece oyun ve interbet o yüzden fx 6 alayım ona uygun bi anakart ve işlemcinin linkini verirmisiniz vatandan ?

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Bu anakart al İşlemciye de gerek yok zaten fx x6 işlemci :D

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Fx 6 serisindeki bi işlemcinin linki verirmisiniz demek istedim :)Bu uygundur sanırım

AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm İşlemciO zaman kasanın son hali bu oldu
Asus M5A97 R2.0 Amd 970/Sb950 Am3+ Ddr3 2133Mhz (O.C.) Usb 3.0 Sata 3.0 Anakart
8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm İşlemci

R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
ZM700-GLX SERİSİ 80PLUS 700W GÜÇ KAYNAĞIAyıptır söylemesi ben yüksek performans istiyorum :) günmz oyunlarını ultra da açtırabilirmiyiz bu arkadaşlara ?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Oooo kardeşim ultra ne demek ya süper ultra olursa onda bile açarsın bu özellikte pc ile sadece fanları arttırmaya bak derim ben.

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Oooo kardeşim ultra ne demek ya süper ultra olursa onda bile açarsın bu özellikte pc ile sadece fanları arttırmaya bak derim ben.
Harbi mi :o zaten alacağım kasa zalman z3 plus içinde 4 tane 120mm fanla birlikte gelio yeterli olmazmı ki ?Hatta güç kaynağı nı nolur nolmaz die 750 wata çıkardım

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
Seni 5-10 yıl ultrada götürür :) 6. Yılda performansı biraz düşer. 10. Yılda artık yeni oyunları açamayacağından çöplük olur :D Pc nin genel evreleri :D

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Seni 5-10 yıl ultrada götürür :) 6. Yılda performansı biraz düşer. 10. Yılda artık yeni oyunları açamayacağından çöplük olur :D Pc nin genel evreleri :D
5-10 yıl derken ciddisin demi ? :D zaten 2 sene sonra ekleme yaparım yeniden :)

fuko08

fuko08

Üye
Yok ne alakasi var :) biri ddr3 diye digeride oyle olmak zorunda degil kaldiki ddr5 ram yok piyasada ddr4 yeni cikti

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
5-10 yıl derken ciddisin demi ? :D zaten 2 sene sonra ekleme yaparım yeniden :)
Çok ciddiyim :D 10 yıl gider, 10. Yıl çöplük :D Benim pc de 2005 model, ama içindeki parçalar 2000 yılında falana üretilmiştir :d:

deadboringQ7

deadboringQ7

Üye
    Konu Sahibi
Çok ciddiyim :D 10 yıl gider, 10. Yıl çöplük :D Benim pc de 2005 model, ama içindeki parçalar 2000 yılında falana üretilmiştir :d:
Oh yaşadım o zaman ayriyetten 128 gb ssd ve 23" led monitör var sistemde onları yazmamışım tam olarak 2.5 k tuttu ^_^

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü