HTC One M8 Selfie Mod

Sponsorlu Bağlantılar

puntobanco

Üye
    Konu Sahibi
HTC One M8 Selfie Mod
Arkadaşlar ben HTC One M8 kullanıyorum. Bugün kamerayla oynarken ne olduysa Selfie mod (ön kamera) birden silindi ve bidaha geri gelmedi. İkili çekim modunu açtım ön kamera siyah gözüküyor. Yeniden başlattım, kapattım açtım olmadı, hatta fabrika ayarlarına bile geri döndüm yine olmadı. Bunun sebebi nedir bu problemle benden başka karşılaşan oldumu lütfen yardımcı olun.

abandonware

abandonware

Üye
1- Menü > HTC Kullanma Klavuzu (veya HTC Guide diye de geçiyor olabilir) uygulamasını güncelle/çalıştır > Orada belki istediğin bir seçenekle karşılaşabilirsin.
2- Sistem güncellemesini yüklemeyi dene
3- HTC Türkiye ile mailleş veya mümkünse telefonla ara

Ön kameran bozulmamıştır inşallah.Kamerayla tam olarak nasıl oynadın bu arada? anormal olduğunu düşündüğün birşey yaptın mı?

MaxPowerr

MaxPowerr

Üye
oyyy uğraşma bence hemen garantiye yolla

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Ön kamera yazılımını silmişsin galiba. Download moda alıp Stock ROM'u yükle. Ama sanırım servise göndermiştir bile.

puntobanco

Üye
    Konu Sahibi
1- Menü > HTC Kullanma Klavuzu (veya HTC Guide diye de geçiyor olabilir) uygulamasını güncelle/çalıştır > Orada belki istediğin bir seçenekle karşılaşabilirsin.

Ön kameran bozulmamıştır inşallah.Kamerayla tam olarak nasıl oynadın bu arada? anormal olduğunu düşündüğün birşey yaptın mı?
Telefonum bugün servisten geldi faturada illegal yazılım bulunduğu için garanti kapsamı dışındadır dediler 480tl de ödemesi var dediler pazartesi günü tüketici haklarına şikayet etmeyi düşünüyorum. Hayır yani telefonun kendi güncellemesi nasıl illegal oluyor onu anlamadım

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Telefonum bugün servisten geldi faturada illegal yazılım bulunduğu için garanti kapsamı dışındadır dediler 480tl de ödemesi var dediler pazartesi günü tüketici haklarına şikayet etmeyi düşünüyorum. Hayır yani telefonun kendi güncellemesi nasıl illegal oluyor onu anlamadım
Android de yasal bir şey var mı ki? herşey çalıntı her neyse root falan attısan eğer onları diyor olabilir illegal diye

puntobanco

Üye
    Konu Sahibi
Ya ben sadece bayramın birinci günü android güncellemesini yaptım 1 hafta sonra kamera silindi işte. Şimdi htc yetkili servisi aradım telefonunuz orjinal gözükmüyor dedi bu nasıl iş ya. Bide kvkya gönderin dedi
oyyy uğraşma bence hemen garantiye yolla
garantiye yolladım onlarda yapmadan geri yolladılar.

Anormal hiç bişey yoktu dostum. Kamerayı açtım kamera seçeneklerinden Selfiemodu seçtim 3-5 saniye telefon dondu sonra ekran karardı kamerayı açamadım açılmadı. Sonra telefonu yeniden başlattım kamerayı açtım kamera seçeneklerine bi baktım selfie mod yok. Ön kameraya hiçbir şekilde geçiş yapamıyorum. İkili çekimi açtığımda ön kamera siyah gözüküyor hepsi bu.

Son düzenleme:
abandonware

abandonware

Üye
Ya ben sadece bayramın birinci günü android güncellemesini yaptım 1 hafta sonra kamera silindi işte. Şimdi htc yetkili servisi aradım telefonunuz orjinal gözükmüyor dedi bu nasıl iş ya. Bide kvkya gönderin dedi
garantiye yolladım onlarda yapmadan geri yolladılar.

Anormal hiç bişey yoktu dostum. Kamerayı açtım kamera seçeneklerinden Selfiemodu seçtim 3-5 saniye telefon dondu sonra ekran karardı kamerayı açamadım açılmadı. Sonra telefonu yeniden başlattım kamerayı açtım kamera seçeneklerine bi baktım selfie mod yok. Ön kameraya hiçbir şekilde geçiş yapamıyorum. İkili çekimi açtığımda ön kamera siyah gözüküyor hepsi bu.
İnşallah yazılımsal bir problemdir.. Cihazı nereden satın almıştın? En son gelen android 4.4.3 güncellemesini yüklemeyi dene istersen.

puntobanco

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah yazılımsal bir problemdir.. Cihazı nereden satın almıştın? En son gelen android 4.4.3 güncellemesini yüklemeyi dene istersen.
Zaten herşey android 4.4.3 güncellemesini yapınca oldu.

abandonware

abandonware

Üye
Zaten herşey android 4.4.3 güncellemesini yapınca oldu.
:hmmm o zaman yeni güncelleme bekleyecez anlaşılan.. ben internette biraz araştırayım ya, belki bendede güncellemeyi yükleyince problem çıkar.. belkide çözümü bulurum..

puntobanco

Üye
    Konu Sahibi
:hmmm o zaman yeni güncelleme bekleyecez anlaşılan.. ben internette biraz araştırayım ya, belki bendede güncellemeyi yükleyince problem çıkar.. belkide çözümü bulurum..

Kardeşim geri dönersen çok sevinirim senden haber bekliyorum.

abandonware

abandonware

Üye
Kardeşim geri dönersen çok sevinirim senden haber bekliyorum.
internette birinin başına gelmiş ve şöyle yazmış:

This exact same thing happened to me this morning. I was taking a couple of photos in the garden and when I tried to open the camera app I just got the black screen and it went to the homescreen immediately. I tried tried switching to the camera mode but it just did the same thing. So back camera and front camera are both dead. I tried a power down and restart a couple of times to no avail. Tried clearing camera data. No luck. I'm on AT&T. Checked for a software update and it says I'm up to date. I haven't tried a factory reset yet. The thought of setting everything up again is daunting but it may come to that. Has anybody else experienced this?

Edit: I just finished a chat session with HTC tech support and they helped resolve the problem. They had me do a re-power to safe mode (which I had never done before) after clearing the data from the camera app. Hold the power off button down until the Power Off screen displays. Then long press Power Off until the restart to safe mode screen comes on. After restarting the camera app should work again. I then did another normal power off and restarted again and the camera still works. Unfortunately, all my widgets disappeared and I'll have to reload those but better than a factory reset. Hope this helps someone.

Kısaca güvenli modda açmış (youtube da araştır) vede ayarlardan kamera uygulamasının verilerini temizlemiş. Yeniden başlattığında kamera uyuglaması çalışıyormuş.. Dene istersen.. İşe yararsa da bana haber ver..

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Download moda alıp orjinal ROM'unu yüklese her şey düzelecek.

• Beğen
Tepkiler: abdyasar ve abandonware
Sucrofe

Sucrofe

Üye
Bence yazılımsal.

Sucrofe

Sucrofe

Üye
Internetten araştırın. Bunu yaparsanız telefonunuz ilk günkü gibi olacak.

Üst Alt