Telefon Tavsiyesi Asus Zenfone 6 Alsam mı? (Şarjı az gidiyormuş.)

Sponsorlu Bağlantılar

Metalnemre777

Metalnemre777

Üye
    Konu Sahibi
Asus Zenfone 6 Alsam mı? (Şarjı az gidiyormuş.)
Yaklaşık 5 6 gündür çok büyük hevesle incelediğim Asus zenfone 6 ve 5 modelleri ile ilgili ilk günlerde çok güzel araştırmalar yaptım almak için sabırsızlanıyordum.

Son günlerde kullananların artması ile dh gibi forumlarda konular açılmış ve bilgiler artmış. Ve şarjının yetmediği şikayetleri hat safhada.

3400 gibi bir batarya ile 3 4 saat durmadan oyun oynayınca şarjı bitiyor, wifi açıkken telefon uyku modundayken bile şarj yiyormuş falan filan.

Diğer şikayetleri pek sallamadım açıkçası. Çünkü 2 gb ram, işlemci ne kadar bazıları tarafından sallanmasa da dandik işlemcilerden iyidir.

Telefonu kullananlardan ve bilgisi olanlara sorum telefonu alsam mı? Şarjı iyi gidiyor mu?

Başka bir telefon al derseniz 850 tlye kadar model verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
Moto g ?

Metalnemre777

Metalnemre777

Üye
    Konu Sahibi
Discovery 2 güzel duruyor. İşlemcisi iyi duruyor fakat markası modeline bakamadım. Kamerası rami de iyi. Tek biraz küçük. Şarjıda iyi gidiyorsa düşünebilirim. Bu konuda tek sıkıntım discovery 1 i pek sevmemem. Telefon kasıyor ve arayüzünde hatalar oluşuyor bazen. Şarjı iyi gidiyor Allah var.

byAndroid

byAndroid

Üye
Discovery 2 o fiyata alinabilecek en iyi cihaz bence

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
Discovery 2 güzel duruyor. İşlemcisi iyi duruyor fakat markası modeline bakamadım. Kamerası rami de iyi. Tek biraz küçük. Şarjıda iyi gidiyorsa düşünebilirim. Bu konuda tek sıkıntım discovery 1 i pek sevmemem. Telefon kasıyor ve arayüzünde hatalar oluşuyor bazen. Şarjı iyi gidiyor Allah var.
Discovery 1i ben de hiç sevmiyorum özellikle batarya soketinde sıkıntı var discovery 2 de 8 çekirdek işlemci var

Metalnemre777

Metalnemre777

Üye
    Konu Sahibi
Discovery 1i ben de hiç sevmiyorum özellikle batarya soketinde sıkıntı var discovery 2 de 8 çekirdek işlemci var
Açıkçası bilgisayarcı olduğumdan öyle rakamlara bakmıyorum. 8 çekirdekli dandik bir işlemci asla çift çekirdek intel'den iyi değildir bence.

• Beğen
Tepkiler: minoo
byAndroid

byAndroid

Üye
Dandik dediginiz islemci snapdragon islemcilerine kafa tutuyor yapmayin kotulemeyin mediatek i

PrisonerMacTavish

PrisonerMacTavish

Üye
Açıkçası bilgisayarcı olduğumdan öyle rakamlara bakmıyorum. 8 çekirdekli dandik bir işlemci asla çift çekirdek intel'den iyi değildir bence.
Hmm o zaman zenfone 6 yolu göründü sana bir de ısınma çok olmuyor diyorlar :)

Metalnemre777

Metalnemre777

Üye
    Konu Sahibi
Dandik dediginiz islemci snapdragon islemcilerine kafa tutuyor yapmayin kotulemin mediatek i
Bu konularda pek bilgim yok fakat İntel inteldir. Ben bundan bahsediyorum. Mediatek ise çin yapımı bir işlemci bildiğim kadarıyla. Asus kaliteli mal kullanmış. Bana şarjı gidiyor kardeşim takma dicek biri çıksa yeter :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
X86 mimarisinin Arm'a göre daha fazla şarj yiyeceğini daha cihaz piyasaya çıkmadan söylemiştim. Tavsiyem bütçeni arttıramazsan bi süre daha beklemen. Arttırabilirsen daha iyi cihazlara yönelebilirsin.

Birde sorunlar asus ile de alakalı olabilir. Yazılımsal sorunları da olabilir wifi modunun sürekli çalışması vs..

O fiyata arkadaşın dediği gibi en iyi telefon olarak Moto G var. Eğer bütçeni arttırabilirsen LG G2/Nexus5 gibi modeller var.

• Beğen
Tepkiler: PrisonerMacTavish
byAndroid

byAndroid

Üye
Bu konularda pek bilgim yok fakat İntel inteldir. Ben bundan bahsediyorum. Mediatek ise çin yapımı bir işlemci bildiğim kadarıyla. Asus kaliteli mal kullanmış. Bana şarjı gidiyor kardeşim takma dicek biri çıksa yeter :D
Asusun pc kaliresine lafim yok ama mobilde nasil bilemiyorum. Sarzda cabuk bitiyomus galiba bazi konularda oyle yorumlar vardi.

Metalnemre777

Metalnemre777

Üye
    Konu Sahibi
Şarj sorunu denildiği gibi çok batmıyorsa Asus'a taktım alıcam. :) Olmadı Discovery 2 ye talim artık. Pek güvenmesemde.

Seglopsi

Seglopsi

Üye

Dandik değil o işlemci de gmd2 dandik olabilir kalite açısından. Kullanılan işlemcileri kıyaslarsak intel işlemciden çok daha iyidir.

Metalnemre777

Metalnemre777

Üye
    Konu Sahibi
Dandik değil o işlemci de gmd2 dandik olabilir kalite açısından. Kullanılan işlemcileri kıyaslarsak intel işlemciden çok daha iyidir.
O zaman 1 haftaya kadar ki gelişmelere bakacağım. Şarj sorusu çoksa GM2 alıcaz artık.

Otroligt

Otroligt

Üye
Yorumum şurada dursun bende iki cihaz arasındayım :D Zenfone 6 nın tasarımı çok hoşuma gitti ve kocaman ekranı olması da ayrı bi avantajı. Ama D2 yi de düşünüyorum aynı zamanda.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
3-4 saat durmadan oynadiklari iyi bi oyunsa kotu bi sure degil bence

mcnpl4

mcnpl4

Üye
tabletin bataryasi buyuktur amatabi o kadar ayrintili bilmiyorum

Üst Alt