Soft Brick. Çok Çaresiz Durumdayım. ;-(

Sponsorlu Bağlantılar

androfilex

androfilex

Üye
    Konu Sahibi
Soft Brick. Çok Çaresiz Durumdayım. ;-(
Yardımınız dokunmasa bile yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
Telefonumu garantiye gönermek için (batarya performansından şikayetçiydim) orjinal romu odin ile yükledim. Triangle Away ile de sayacı sıfırladım. İşimi garantiye alayım diye telefonu kies e bağlayıp "Üretici Yazılım Yükseltmesi ve Başlatma Durumuna Getirme" yi yapacaktım. (İlk sorun burada başladı.) İlk başta sorunsuz ilerliyordu. Ancak %70 e gelince takıldı ve 3 saat beklememe rağmen ilerleme olmadı. :angry: Ben de iptal e tıkladım. :bangin: Kies sorunsuzca kapandı. Telefonun şarjı az olduğu için kapatıp (gece) şarja taktım. Ancak sabah kalktığımda telefonun şarj seviyesi aynıydı ve şarj oluyor diye gösteriyordu. Telefonu açmaya çalıştım ama açılmadı. Samsung Galaxy S4 Mini yazısında takılıyor ve sürekli reset atıyordu. : ? Bir çok custom ve stock rom denedim ama sorunum devam ediyor. (Rom yüklemeden önce ve sonra wipe ları yaparım).
Telefonu garantiye de veremiyorum. Çünkü sayacı sıfırlayamıyorum.
Lütfen yardım edin arkadaşlar. Küçücük bir fikriniz bile olsa yazmaya üşenmeyin.:sos:sos:sos

MR.ROOKİE

MR.ROOKİE

Üye
once sadece batarya şarj eden makinelerden al ve bataryani fullle sonra da odin ile stock rom at

The Shadow

The Shadow

Üye
@cevdet aktan ın da dediği gibi cihazı bir şekilde şarj et önce. Sonra cihazına uygun bir factory firmware bulup at.

• Beğen
Tepkiler: reflex ve MR.ROOKİE
androfilex

androfilex

Üye
    Konu Sahibi
Skype veya teamviewer ile yardım edebilecek arkadaşlar pm atabilir mi?

badmus

badmus

Üye
odin ile stock rom atmayı dene kardesim. telefon yazilim yukleme sirasinda kapanmasın diye de dolu bir s4 mini bataryası takarsan daha iyi olur. Yani kısaca Download Mode'a giriyorsa odin ile yazilim yükle

androfilex

androfilex

Üye
    Konu Sahibi
Emin ol çok denedim. Hatta farklı odin sürümü ile aynı dosyayı bir kaç kez indirip denedim.
yine de teşekkürlerNOT:Bir kaç rom yüklemeden sonra telefon artık şarj alıyor

NextWorld

NextWorld

Üye
Brick olduysa
3 tane 100 ohm luk direnci bağla tele seri şekilde telin bi ucunu usb girişinin birine diğer ucunu diğer girişine dokundur sakatlanmış android çıkıyor artık rom kurabilirsin:oke: videosu vardı...Bide endonezya stock romunu kur büyük ihtimal düzelir. İlk bunu deneHiç rusya romunu kurdunmu stock 4.4.2 kurma sakın kurdunmu diye sordum???

androfilex

androfilex

Üye
    Konu Sahibi
Brick olduysa
3 tane 100 ohm luk direnci bağla tele seri şekilde telin bi ucunu usb girişinin birine diğer ucunu diğer girişine dokundur sakatlanmış android çıkıyor artık rom kurabilirsin:oke: videosu vardı...Bide endonezya stock romunu kur büyük ihtimal düzelir. İlk bunu deneHiç rusya romunu kurdunmu stock 4.4.2 kurma sakın kurdunmu diye sordum???
Ever rusya ve kenya romunu kurdum. Ama sorunum devam ediyor. Zaten jig e gerek yok. Download ve recovery mod açılıyor. Danıştığım uzman bir elektronikçi büyük ihtimalle baseband sorunu olduğunu söyledi. Tek çözüm servis.
Servisten alınca sonuçları buraya yazacağım

fbiugur

fbiugur

Üye
Kardesim internetten sotmax ,tigrarom veya DN3 ROMLArdan birini s4 uygun olanini indir odin ile yukle telefinun acilacaktir . Sonra cihazina root haklarini ver ve telefonuna mobil odin ve triagle away programlarini kur once sayac sifirlamayi yap sonra orjinal s4 romunu mobil odin ile wipe ve cache yaparak yukle telefonun acildiginda mobil odin ve supersu sistem uygulamasi olarak gorunecek yine root haklari etkin google playden uninsall diye bir program var onu kur odini kaldir daha sonra tekrar sayac sifirlama yap ve root haklarini kaldir ayarlar yazilim guncellemeye gir ve sorun olmadigini goreceksin...

NextWorld

NextWorld

Üye
İşte sorun rusya romunda endonezya kurunca düzeliyodu :D

ismailozcn

ismailozcn

Üye
Tel bozulmadan önce hangi stock rom varsa onu odinle yükle
aynı sorun bende de olmuştu rus romu vardı bozmadan 2-3 rom yükledim açılmadı Türk stock romu yükledim açılmadı rus romunu yükledim açıldı

androfilex

androfilex

Üye
    Konu Sahibi
Kardesim internetten sotmax ,tigrarom veya DN3 ROMLArdan birini s4 uygun olanini indir odin ile yukle telefinun acilacaktir . Sonra cihazina root haklarini ver ve telefonuna mobil odin ve triagle away programlarini kur once sayac sifirlamayi yap sonra orjinal s4 romunu mobil odin ile wipe ve cache yaparak yukle telefonun acildiginda mobil odin ve supersu sistem uygulamasi olarak gorunecek yine root haklari etkin google playden uninsall diye bir program var onu kur odini kaldir daha sonra tekrar sayac sifirlama yap ve root haklarini kaldir ayarlar yazilim guncellemeye gir ve sorun olmadigini goreceksin...
Bir çok custom ve stock rom denedim. Sorun devam ediyor
Servise verdim. Dualarınız benimle olsun. :) Çünkü sayacı hiç bir şekilde sıfırlayamadım. İnşallah garanti dışı kaldığını söylemezler.
Teşekkürler
İşte sorun rusya romunda endonezya kurunca düzeliyodu :D
PIT dosyası ile stock rom u flashladım. ancak sorun devam ediyor. Büyük ihtimalle donanımsal bir sorun. Duaların benimle olsun kardeş. Çünkü sayacı sıfırlayamadan garantiye vermek zorunda kaldım.
Teşekkürler
Tel bozulmadan önce hangi stock rom varsa onu odinle yükle
aynı sorun bende de olmuştu rus romu vardı bozmadan 2-3 rom yükledim açılmadı Türk stock romu yükledim açılmadı rus romunu yükledim açıldı
Çok denedim. Ama sorunum çözülmedi. Büyük İhtimalle donanımsal bir sorun. Garantiye verdim. Dualarınız benim le olsun. Çünkü sayacı sıfırlayamadan servise verdim. İnşalllah sorunsuz bir şekilde tamir olur.

CrazyJeRvu3438

Üye
Bir çok custom ve stock rom denedim. Sorun devam ediyor
Servise verdim. Dualarınız benimle olsun. :) Çünkü sayacı hiç bir şekilde sıfırlayamadım. İnşallah garanti dışı kaldığını söylemezler.
Teşekkürler
PIT dosyası ile stock rom u flashladım. ancak sorun devam ediyor. Büyük ihtimalle donanımsal bir sorun. Duaların benimle olsun kardeş. Çünkü sayacı sıfırlayamadan garantiye vermek zorunda kaldım.
Teşekkürler
Çok denedim. Ama sorunum çözülmedi. Büyük İhtimalle donanımsal bir sorun. Garantiye verdim. Dualarınız benim le olsun. Çünkü sayacı sıfırlayamadan servise verdim. İnşalllah sorunsuz bir şekilde tamir olur.

rom yükledikten sonra reset atiyorsa recoveryden wipe data cache yapcaksn geçmesi lazım.

bizim cihazda kulaklık takili gösteriyor takili olmadığı halde.ne yapacağımı bilmiyorum.3 tuş kombinasyonuda çalışmıyor.

fbiugur

fbiugur

Üye
Knox s4 de varsa sifirlayamazsin yoksa eksik birsey yapiyosun demektir garanti disi da birakmiyolar bende gonderdim sıkıntı olmadı note 2 yi

androfilex

androfilex

Üye
    Konu Sahibi
Knox s4 de varsa sifirlayamazsin yoksa eksik birsey yapiyosun demektir garanti disi da birakmiyolar bende gonderdim sıkıntı olmadı note 2 yi
S4 de var. Arkadaşımda görmüştüm. Ama benimki s4mini. KNOX adında bir uygulama yok.
Teşekkürler
rom yükledikten sonra reset atiyorsa recoveryden wipe data cache yapcaksn geçmesi lazım.

bizim cihazda kulaklık takili gösteriyor takili olmadığı halde.ne yapacağımı bilmiyorum.3 tuş kombinasyonuda çalışmıyor.
USB jig denediniz mi?

CrazyJeRvu3438

Üye
S4 de var. Arkadaşımda görmüştüm. Ama benimki s4mini. KNOX adında bir uygulama yok.
Teşekkürler
USB jig denediniz mi?

denemedim onu ama alacam kisa zamanda.telefon dün akşamdan peri pirinçteydi.çikardim sorun kalmamiş kulaklik sorunu yok ve recovery ve download modlarina girebiliyorum.sorunun kaynaği ise yeni cam jelatin almiştim onu taktirdim temizliyodum.oradan 3,5 jak girisine su kaçti heralde.ya bu arada nick değiştirme bulamadim link atarmisin zahmet olmazsa ?

androfilex

androfilex

Üye
    Konu Sahibi
denemedim onu ama alacam kisa zamanda.telefon dün akşamdan peri pirinçteydi.çikardim sorun kalmamiş kulaklik sorunu yok ve recovery ve download modlarina girebiliyorum.sorunun kaynaği ise yeni cam jelatin almiştim onu taktirdim temizliyodum.oradan 3,5 jak girisine su kaçti heralde.ya bu arada nick değiştirme bulamadim link atarmisin zahmet olmazsa ?
Cihazınızın düzelmesine sevindim. Güle güle kullanın
Forum nickinizi mi değiştirmek istiyorsunuz

bahaddin53

bahaddin53

Üye
Telefonu download moda geçiyorsa Telefonun İMEİ sini bi yere yaz Tam model numarasini da bi yere yaz ( muhtemelen GT-İ9190) Telefonu pc ye bağla kiesi aç.( Farklı Pc Olsun Win 7 Olsun.) Yukardaki sekmelerin birinde acil durum üretici yazilimi kurtarma ve başlatma durumuna getirme yazar. bas ona İmei ister ve model numarasi yaz onlari bi kaç işlem yapmani ister türkçe olarak yazar zaten.( imei ve modelden Doğru yazilimi bulur ve indirir)Daha sonra kurar ve cihazin açilmasi lazim..Bataryayi şarj etmen gerek tabiki.

fbiugur

fbiugur

Üye
Telefonu download moda geçiyorsa Telefonun İMEİ sini bi yere yaz Tam model numarasini da bi yere yaz ( muhtemelen GT-İ9190) Telefonu pc ye bağla kiesi aç.( Farklı Pc Olsun Win 7 Olsun.) Yukardaki sekmelerin birinde acil durum üretici yazilimi kurtarma ve başlatma durumuna getirme yazar. bas ona İmei ister ve model numarasi yaz onlari bi kaç işlem yapmani ister türkçe olarak yazar zaten.( imei ve modelden Doğru yazilimi bulur ve indirir)Daha sonra kurar ve cihazin açilmasi lazim..Bataryayi şarj etmen gerek tabiki.
Imeil istemez seri no ve modeli ister onerim imeilinizi her yere yazip kullnmayin ucarsa sasmayin ;)

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Somali romu kur

Üst Alt