Tavsiye Telefonu yarın servise vereceğim

Sponsorlu Bağlantılar

Dejavuex

Dejavuex

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu yarın servise vereceğim
Arkadaşlar yarın lumia920mi direkt Nokia care götürcem 30-40dakka mesafede yakın yani götürme sebebim şarjım çok aşırı hızlı bitiyor 8.0dayım 1 yıl olacak cihazı kullanalı 3gde Full kullanım her şey kapalı 4 saat sürmez bile yazılım atıp verirler diye düşünüyorum ben direkt batarya değişikliği isticem nasıl soylicem bunlara ? uğraşmak istemiyorum git gel yazılım ile direkt değiştirsinler istiyorum

ademoz05

ademoz05

Üye
Ben de konuyla biraz ilgili bi soru sormak istiyorum. Nokia carenin kendi servisi var mı yoksa onlar cihazı alıp başka teknik servise mi gonderiyor

Dejavuex

Dejavuex

Üye
    Konu Sahibi
Ben de konuyla biraz ilgili bi soru sormak istiyorum. Nokia carenin kendi servisi var mı yoksa onlar cihazı alıp başka teknik servise mi gonderiyor

İnan bilgim yok benim Nokia care sadece 1 kere götürdüm oda yazılım atılması gerekiyordu 2 saat içinde atıp vermişlerdi

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Kendi bünyelerinde basit bakımları yapıyorlar. Daha büyük tamirlerde Teleservice denen illet yere gidiyor cihaz.
Arkadaşlar yarın lumia920mi direkt Nokia care götürcem 30-40dakka mesafede yakın yani götürme sebebim şarjım çok aşırı hızlı bitiyor 8.0dayım 1 yıl olacak cihazı kullanalı 3gde fu ll kullanım her şey kapalı 4 saat sürmez bile yazılım atıp verirler diye düşünüyorum ben direkt batarya değişikliği isticem nasıl soylicem bunlara ? uğraşmak istemiyorum git gel yazılım ile direkt değiştirsinler istiyorum
Arıza teknik formuna Allah ne verdiyse bütün sorunları yazın. Özellikle batarya performansı yüzünden cihazdan verim alamadığınızı mümkünse birebir cihaz değişimi , olmazsa batarya değişimi talebinde bulunun.

ademoz05

ademoz05

Üye
Benim telefonun ses kısma tuşu çalışmıyor. Yan taraf flex kablosunun değişmesi gerekiyor, acaba bunu yapabilirler mi? Yoksa direkt teleservice mi gotursem

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Bende telefonla denize girdim :blush: Sanırım Windows Phone deneyimini burada sonlandıracağım her sene her sene aynı vukuattan telefon değiştirmekten bıktım. Sanırım Xperia Z2 almayı düşünüyorum. Ama böyle çok geçe bırakmadan suya karşı dayanıklı WP çıkarsa üstüne konmayı planlıyorum. Bu arada Nokia Care Islanmış telefonun tamirini ne kadara yapar ki? Deneyen arkadaş var mı?

serinaga

serinaga

Üye
Yakında bende servise vermeyi düşünüyorum da, acaba İZMİR'deki Teleservice'den bir deneyimi olan var mı ?

bayon

Üye
Bende telefonla denize girdim :blush: Sanırım Windows Phone deneyimini burada sonlandıracağım her sene her sene aynı vukuattan telefon değiştirmekten bıktım. Sanırım Xperia Z2 almayı düşünüyorum. Ama böyle çok geçe bırakmadan suya karşı dayanıklı WP çıkarsa üstüne konmayı planlıyorum. Bu arada Nokia Care Islanmış telefonun tamirini ne kadara yapar ki? Deneyen arkadaş var mı?
Bende havuza girmiştim N8 ile daha sonra sauna da kuruttum telefonu eve gidince de içini açıp su izlerini temizledim sonra servise yolladım anlamadilar :)
Arkadaşlar yarın lumia920mi direkt Nokia care götürcem 30-40dakka mesafede yakın yani götürme sebebim şarjım çok aşırı hızlı bitiyor 8.0dayım 1 yıl olacak cihazı kullanalı 3gde fu ll kullanım her şey kapalı 4 saat sürmez bile yazılım atıp verirler diye düşünüyorum ben direkt batarya değişikliği isticem nasıl soylicem bunlara ? uğraşmak istemiyorum git gel yazılım ile direkt değiştirsinler istiyorum
Dilekçe yazarak anlatabilirsin olayı. Evde kendinin yazılımı sıfırladığını felan ama düzelmedi gibisinden

efege

Üye
İlk verişinde yazılım atacaklar. Aynı problemden tekrqr verince batarya değişir muhtemelen.

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Benim telefonun ses kısma tuşu çalışmıyor. Yan taraf flex kablosunun değişmesi gerekiyor, acaba bunu yapabilirler mi? Yoksa direkt teleservice mi gotursem
Nokia Care yapabilir. Belki ücretli tamire girebilir. Onun için hazırlıklı olun.
Yakında bende servise vermeyi düşünüyorum da, acaba İZMİR'deki Teleservice'den bir deneyimi olan var mı ?
İstanbul Maltepe'deki Tele service o kadar ilgili ve bilgili ki insanın gözleri yaşarıyor!!! Gebze'den minibüs ile 40 dk yol. Ses açma kısma tuşları için yolladım cihaz 40 günde zor geldi elime!!!!
Aynı firmanın diğer şubeleri de farklı çalışma prensibine sahip değildir.
Cihaz nedir?

• Beğen
Tepkiler: ademoz05
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Valla kimse kusura bakmasın, piyasadaki suya dayanıklıyım diyen hiç bir AKILLI telefon, denize girdiğinizde bozulmadan geri çıkmaz.

• Beğen
Tepkiler: emz ve Aybin.Kilic
4MaGuS

4MaGuS

Üye
yazılım atlamaları 2-3 saat falan sürüyor bende bir arkadaşa yaptırmıştım onun dışında pil değimi kolay kolay yapmazlar onu önce teste falan sokarlar büyük ihtimal sarjın ne kadar kötü gidiyor ki bu kadar şikayetçisin

ihsan.snmz

Üye
3g konum veri tuş sesi Bluetooth titreşim kapat ekran ışığını kıs bir günden fazla gitmesi lazım

ademoz05

ademoz05

Üye
ent teknik servise verdim cihazımı arkadaşlar. ilk izlenim iyi insanlara benziyorlardı ama bakalım sonrasında nolacak :)

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
SonyXperia

SonyXperia

Üye
Nokia Care yapabilir. Belki ücretli tamire girebilir. Onun için hazırlıklı olun.
İstanbul Maltepe'deki Tele service o kadar ilgili ve bilgili ki insanın gözleri yaşarıyor!!! Gebze'den minibüs ile 40 dk yol. Ses açma kısma tuşları için yolladım cihaz 40 günde zor geldi elime!!!!
Aynı firmanın diğer şubeleri de farklı çalışma prensibine sahip değildir.
Cihaz nedir?

Cihaz L920

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Şimdi bir teknik servisle konuşma yaptım. En az 250 liradan başlar diyor. Ama öncelikle cihazı görmek lazımmış. İstanbul da iseniz yardımcı olabilirim. Masraf yüksekse tamir ettirmeden geri alabiliriz.

ademoz05

ademoz05

Üye
ent teknik servise verdim cihazımı arkadaşlar. ilk izlenim iyi insanlara benziyorlardı ama bakalım sonrasında nolacak :)
"YEDEK PARÇA DEĞİŞİMİ YAPILDI. YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAPILDI. HAFIZA KARTINIZI BİLGİSAYAR ORTAMINDA BİÇİMLENDİRMEDEN KULLANMAYINIZ. BATARYANIZI ORJINAL ŞARJ ALETİ İLE PRİZDEN FULL ŞARJ ETMEDEN KULLANMAYINIZ. GENEL AYARLARI DÜZENLENDİ. TEST EDİLDİ."

bakalım neleri değiştirmişler telefonda :)

edit: bugün aldım telefonu. ses için yan tuşları değiştirmişler. kameradaki leke için kamerayı değiştirmişler. nokia yazısı silindiği için bi de komple kapak değiştirmişler :)) keşke ilk gün bu adamlara verseymişim telefonu diyorum, teleservice vermemekle süper yapımışım

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
SonyXperia

SonyXperia

Üye
Şimdi bir teknik servisle konuşma yaptım. En az 250 liradan başlar diyor. Ama öncelikle cihazı görmek lazımmış. İstanbul da iseniz yardımcı olabilirim. Masraf yüksekse tamir ettirmeden geri alabiliriz.
İlginiz için çok çok teşekkürler. Ben içeriyi biraz inceledim t5 anahtarı geçti elime. biraz sıkıntılı gibi yani deniz suyu her yerde tuz lekesi bırakmış. Bildiğim kadarıyla bu donanım için çok kötü bir haber. Eskişehir'deyim şu an oradaki Nokia Care ile görüştüm 500 lira dediler. 500 lira bir tamir için verir miyim bilmiyorum .s

Üst Alt