Evdeki karıncalara çözüm arıyorum !!!

Sponsorlu Bağlantılar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Evdeki karıncalara çözüm arıyorum !!!
Beyler malum öğrenciyiz ve yaz aylarındayız. Karıncalar yan komşumuz sağolsun terasta saksılarla çiçek yetiştirdiğinden mutfak duvarının arasına koloni kurmuş durumdalar. Mutfak dışında nereye ne dökülürse düşerse asla karınca gelmez fakat mutfakta ekmek alırken kırıntısı bile düşse yarım saat içinde karıncalanıyor. Raid'in temas anında öldürür olan ucunda ince uzun borusu olanı istemesem de son çare olarak kullandım aralara her yere sıktım hatta koloniden baya şehit oldu fakat azalsa da bitmedi. Hatta yavruları bile gelmeye başladı artık.
Beyler uzun lafın kısası bu karıncalara kesin çözüm bilen var mı beyler

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Karınca duası :)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim onu da düşündüm ama komşunun mutfağında olduğu halde geliyorlar ondan dolayı biraz çekiniyorum hem dolaba asacaz onu ev arkadaşım da içki meraklısı dolaba koyuyor. Onun günahına girmek istemem.

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Bende kaldigim evde tavsiye ile denemistim ise yaramisti.karincalarin ciktigi yada geldigi yere toz seker birakin biraz fazlaca.bir kac gun sonra karincadan eser kalmamisti :) ahh ogrencilik nasil ozledim :)

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Ben çıkıp girdiği yerlere ve yürüyüş yollarına tarçın dökmüştüm ciddi anlamda azaldı sayıları

avast

avast

Üye
Abi tarim ve ilaclama ile ilgili bi kurum vardi orda 30 ml lik bir ilac veriyorlar evin koselerine damlatirlyorsun eve 1 yil bocak karinca vs gelmiyo suanda unuttum dedemlere yapmistik kesmisti tamamen

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Ben çıkıp girdiği yerlere ve yürüyüş yollarına tarçın dökmüştüm ciddi anlamda azaldı sayıları
Kardeşim o konuda haklısın onun mantığı kokularını takip etmelerini engellemek o sayede birbirlerini takip edemiyorlar ve geldikleri yoldan yuvalarına dönüyorlar
Bende kaldigim evde tavsiye ile denemistim ise yaramisti.karincalarin ciktigi yada geldigi yere toz seker birakin biraz fazlaca.bir kac gun sonra karincadan eser kalmamisti :) ahh ogrencilik nasil ozledim :)
Kardeşim yalnız toz şeker bırakınca bildiğin bayağı doluşacaklar ve yem de olduğu için yavru doğurup çoğalacaklar. Tavsiyen için sağol ama bana mantıksız geldi. Bir de şu Raid'in camsil gibi olanı var onu deneyeceğim baya etkiliymiş fakat hiçbir süpermarkette bulamadım :bilmm Gerçekten artık paranoyak oldum mutfağa girince köşe bucak karınca var mı diye arama tarama yapıyorum gözlerim bozuldu vallaha
Abi tarim ve ilaclama ile ilgili bi kurum vardi orda 30 ml lik bir ilac veriyorlar evin koselerine damlatirlyorsun eve 1 yil bocak karinca vs gelmiyo suanda unuttum dedemlere yapmistik kesmisti tamamen
Biliyorum kardeşim düşündüm aslında ama işte genelde tezgaha geldiklerinden çok tehlikeli oluyor. Hemen tezgahın silikonundan çıkıyorlar dışarıya

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Banada sacma gelmisti ust kattaki komsum demisti zamaninda yaptim ve gittiler denemekten zarar gelmez ben eczanelerden ne ilaclar aldim netten neler siparis ettim fayda etmedi toz seker etmisti :)

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Vallaha cesaret edemem ona. Çoğalırsa ben kafayı yerim. kesin net her zaman işe yarayan bir çözüm lazım

xapex

Üye
Belki o şekerlerle stokları doldurup, bu bize bütün kış yeter diyip kendilerinden gidiyorlardır :)
Bende yollarına limon sıkıp, kenarda birak diye duymuştum.

zombaka

zombaka

Üye
Benim sorunum sinek

reaurora

reaurora

Üye
bizim bahcede bir agac var ayvaya benzer bir meyve veriyor. o ağacin uzerinde belki milyonlarca karinca var. meyvesini yiyorlar galiba. kış ayında bile üzerinde karınca görüyorum

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Belki o şekerlerle stokları doldurup, bu bize bütün kış yeter diyip kendilerinden gidiyorlardır :)
Bende yollarına limon sıkıp, kenarda birak diye duymuştum.
Kardeşim karıncalar stoklar dolunca yeni yerler kazıp yeni stok açıyor ama :D Limon biraz işe yarıyor fakat bir kaç gün sonra yine çıkıyor

Benim sorunum sinek
Kardeşim konu sinek değil karınca ;)

bizim bahcede bir agac var ayvaya benzer bir meyve veriyor. o ağacin uzerinde belki milyonlarca karinca var. meyvesini yiyorlar galiba. kış ayında bile üzerinde karınca görüyorum
:hmmm Karıncalar kış uykusuna geçiyorlar fakat kışın. Sen sıcak yerde mi yaşıyorsun?

• Beğen
Tepkiler: CV-Aurora
reaurora

reaurora

Üye
kışın bile ağacın üzerinde karınca görüyorum cümlesini mecazen kurdum ama gerçekten burada kışın bile karınca gördüğümü hatırlıyorum. D.Bakır'da yaşıyorum

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
kışın bile ağacın üzerinde karınca görüyorum cümlesini mecazen kurdum ama gerçekten burada kışın bile karınca gördüğümü hatırlıyorum. D.Bakır'da yaşıyorum
Oooo kardeşim sizin oralara kış geliyor mu ya :D Şaka bir yana ben bu karıncaları seviyorum aslında ve çok araştırdım hava 0'ın altına düşmeden uykuya geçmiyorlar. Demek ki sizin orda geç düşüyo sıfır altına. Neyse çözüm bulmak lazım bunlara ya

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
1 limonu ikiye yada dörde bölüp onun bulunduğu yerlerin yakınına koltuk altı buzdolabı altına felan at bir hafta içinde çürümeye başlıyor onun kokusu çok rahatsız ediyo karıncaları 2 evde denedim ikiside olumlu sonuç verdi tavsiye ederim.:polis:

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Karıncalar icin tebesir seklinde ilaç var ciktigi bölgeyi ciz daha cikmiyorlar evde kullanıyoruz işe yarıyor :)

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Ev eski evse, çatlak çürük çoksa kolay kolay kurtulamazsın her delikten çıkıyorlar. Delikleri kapasan bile yeni delik açıyorlar. Bence en etkin yöntem DDT ilacı, nereden bulunur bilemiyorum babam alıp getirirdi sürekli, kendi evimde de karınca yok çok şükür ihtiyacım olmadı. Çok etkili toz şeklinde bir zehir, kesinlikle elini sürmeden karıncaların çıktığı çatlaklara, geçiş yollarına dökebilirsin. Ama insana da zarar verebiliyor aldığın yerde anlatırlar zaten muhtemelen.

zombaka

zombaka

Üye
bugün sineklerle bir savaş yaptım sormayın yada sorun bügün bir sivri sinek öldürdüm duvarda izi cıktı ondan sonra o sineğin ailesinden 5-6 kişi geldi beni sokuyalar bende cıkardım m4 ü onlara sıkıyorum 4tanede el bombosı attım hepsini temizledim ama hala sileklerle başım dertte

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
1 limonu ikiye yada dörde bölüp onun bulunduğu yerlerin yakınına koltuk altı buzdolabı altına felan at bir hafta içinde çürümeye başlıyor onun kokusu çok rahatsız ediyo karıncaları 2 evde denedim ikiside olumlu sonuç verdi tavsiye ederim.:polis:
Aslında birazcık işe yarıyor kardeşim dediğin mesele ama işte bu sefer yolu uzatıp başka yerlerden tırmanıyorlar onu da denedim :D
Karıncalar icin tebesir seklinde ilaç var ciktigi bölgeyi ciz daha cikmiyorlar evde kullanıyoruz işe yarıyor :)
Bunu bilmiyordum işte nereden alıyoruz kardeşim?
Ev eski evse, çatlak çürük çoksa kolay kolay kurtulamazsın her delikten çıkıyorlar. Delikleri kapasan bile yeni delik açıyorlar. Bence en etkin yöntem DDT ilacı, nereden bulunur bilemiyorum babam alıp getirirdi sürekli, kendi evimde de karınca yok çok şükür ihtiyacım olmadı. Çok etkili toz şeklinde bir zehir, kesinlikle elini sürmeden karıncaların çıktığı çatlaklara, geçiş yollarına dökebilirsin. Ama insana da zarar verebiliyor aldığın yerde anlatırlar zaten muhtemelen.
Kardeşim işte asıl sorun sadece tezgaha geliyorlar bunu kullanırsam yemeklere karışma ihtimali de var ayrıca şimdiye kadar tezgaha çıkan 4 tane delik farkettim bunlar da tezgahın duvarla birleştiği yerdeki silikon açılmaları.
bugün sineklerle bir savaş yaptım sormayın yada sorun bügün bir sivri sinek öldürdüm duvarda izi cıktı ondan sonra o sineğin ailesinden 5-6 kişi geldi beni sokuyalar bende cıkardım m4 ü onlara sıkıyorum 4tanede el bombosı attım hepsini temizledim ama hala sileklerle başım dertte
Kardeşim kusura bakma da konu ile alakalı şeyler söyleyeceksen yaz. Diğer türlü yeni konu açarsan yardımcı olmaya çalışırız ;)

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb