Xperia Z2 6 Hafta Tuzlu Suda Kaldı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
0MG90

0MG90

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Z2 6 Hafta Tuzlu Suda Kaldı

İsveçli Alexander Maxén tatile çıktı ve su kayağı yapmaya karar verdi. Teknenin içerisinde Xperia Z2’sini güvenli şekilde tuttuğunu düşünürken, bir dalga akıllı telefonu en az 10 metre derinliğindeki suyun dibine götürdü. O sırada telefonun bozulduğunu ve bir daha ona kavuşamayacağını düşünen Maxén, tatiline devam etme kararı aldı.

Aradan 6 hafta geçmesine rağmen Maxén, telefonunu aradığında hala daha çaldığını fark ettiğinde şok oldu. Tesadüf eseri aynı yere tatile giden bir arkadaşından da telefonu aramasını istedi. Tüp ile su altı dalışı yapan arkadaşı ise Xperia Z2’yi bulunduğu yerden çıkartmayı başardı. Bataryası bitmiş olan akıllı telefon bir kere şarj edildiğinde hiç beklenmedik bir sonuçla karşılaşıldı. Şarj edildikten sonra tamamen kullanılabilir hale gelen Xperia Z2’nin her özelliği çalışır durumdaydı. Sadece arka kasasında çizikler oluşan akıllı telefonun bu dayanıklılığı herkesi şok etmeye yetti. Sony’nin IP58 sertifikasına sahip olan Xperia Z2 için sadece 1,5 metre tatlı suyun altında çalışabileceğini söylediğini de hatırlatalım.

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@ ve ghstr

BelaMonte

BelaMonte

Üye
haberin gerçekçiliği? lumia 820 için de aynı şey olmuştu.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Bana da pek inandirici gelmedi. Eger ki ozel bir sistemin icinde muhafaza etmediyse 2 hafta ve dalis derinliginde beklemesi sacma geliyor. Kaldi ki samsung galaxy s5'de de ip67 sertifikasi var. ip den sonraki ilk sayi toza karsi dayanikliligi, ikinci sayi suya karsi dayanikliligi belirtir. Sayilar ne kadar yuksek ise o kadar iyidir. Galaxy s5'i yikarken dahi kamerasina su kacmasi haberini okuyorum. Bana gore bu haberler biraz satis iluzyonu gibi geliyor.

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
t.a.a da paylaştı sabah bunu

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR
Topal Pire

Topal Pire

Üye
inandırıcı gelmedi açıkçası.

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Gerçekse Sony'yi tebrik etmek lazım :)

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
Telefon değil deniz altı mubarek

okanbiz

okanbiz

Üye
havuz falan dese tamam da tuzlu suda perti çıkar onun denizde basınç falan da cabası sallıyo kim demişse

fk555897

fk555897

Üye
Haberin yalancılığı derken arkadaşlar telefonun gerçekten düşüp düşmediğini kast etmiş. Telefon suya hiç düşmemiş, Sony'nin oyunu da olabilir.

kadikoy

kadikoy

Üye
mantık ,palavra diyor..

ibrahimturk0083

ibrahimturk0083

Üye
yuh, Nasıl dayanmış şarjı 6 hafta boyunca?

• Beğen
Tepkiler: erdim_75 ve mertcan01
byAndroid

byAndroid

Üye
Bence dogru haber arka kisimda basinctan catlamis olabilir.

messevim

messevim

Üye
Sarji 6 hafta mi gitmis

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Yalan beyler her gördüğünüze inanmayın şahsen ben inanmıyorum biraz mantığınızla düşünün.. ben lumia telefonumu hocaya kaptırmıştım, telefonun şarjı %100 dü, kapalı bir şekilde bir ay kaldı, bir ay sonra aldığımda şarjı tamamen bitmişti. Haberde 6 hafta sonra aramış çalmış diyor, birde telefon 6 hafta boyunca açıkmış yani, iyi uydurmuşlar

• Beğen
Tepkiler: BRKTNL
byAndroid

byAndroid

Üye
Arkadas yanlis yerden alinti yapmis

man20

man20

Üye
6 hafta açık kalmamış ki telefon. Telefon kapalıymış zaten. sadece açtıklarında telefon hala çalışıyormuş.

• Beğen
Tepkiler: The Shadow ve byAndroid
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt