İpucu LG G3 Deneyimlerim

Sponsorlu Bağlantılar

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
LG G3 Deneyimlerim
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, lumia 920 yi bırakıp LG G3 e geçmiş bulunuyorum. Sizlere bu konu altında deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

1-Performans/Stabilite
Windows Phone dan Android e geçen biri olarak çok memnun kaldım açıkçası. Android hakkında kasıyor diyenler bence yanılıyorlar. Telefonun stabilitesi bana göre Windows Phone gibi o yüzden çok memnunum. Ara yüzde menü geçişlerinde arada sırada gecikmeler bulunmaktaydı. Son gelen güncellemeler ile bu sorunu yaşamıyorum.

2-Oyun Performansı
Çıktığı zamanlar özellikle bu konuda çok eleştirilen 2k ekranın oyunlarda çok iyi performans sunduğunu gördüm. Özellikle 5.5inç bir ekranda oyun keyfi mükemmel oluyor. Arkasında bulunan 1wat speaker ile inanılmaz bir oyun gerçekçiliği bulunmakta. 2k oyunlar çıktığında bana göre performansda düşüş olacağını sanmıyorum. Tabiki snapdragon 805 olsaydı çok daha iyi olurdu. Ama lg nin ölü telefon çıkaracağını zannetmiyorum.

3-Kamera
Kamera benim beklentilerimin çok üzerinde çıktı. 920den sonra daha kötü bir performans beklerdim fakat kat kat daha iyi çıktı. Özellikle lazer auto fokus inanılmaz hızlı cidden hayran kaldım. Ön kamerasındaki flaşı gerçekten çok iyi. Ayrıca on kamera performansı da gayet iyi. Örnek resimleri 1. sayfada Diablos paylaştı bilginize.

4-Batarya
Oyun, wi-fi,konuşma,3g yoğun kullanmama rağmen 1 günü rahat buldum. Hatta %14 şarjım vardı gün sonunda. Bu arada telefonumda 36 tane oyun/uygulama yüklü.

5-Gps
Gps çok çok iyi 920'den daha iyi geldi bana. Gps günlük kullanıcı için çok yeterli yani.

6-Tasarım
Tasarım olarak çok iyi. 5.5 inç ekranı olmasına rağmen ele tam oturuyor.Ekran/kasa oranı çok iyi.

7-Ses
1wat hoparlörü gerçekten çok başarılı. Özellikle 920deki hoparlörden sonra ilaç gibi geldi. Kulaklık performansını yakında deneyip buraya yazacağım.

8-Ekran
Ben 720px in yeterli olduğunu 2k ekranın gereksiz olduğunu söyleyen biri olarak ekranı gerçekten inanılmaz. Özellikle 2k destekli videolarda ve görüntülerde farkı ortaya çıkıyor.

9-Yazılımsal Artılar
Knock On ve Knock Code özellikleri harika. Çok iyi çalışmalarının yanında arkadaş ortamında çok şekil oluyor.

Not: Alt tarafa LG G3'lerin bazılarında yaşanan sorunun çözümünü yazacağım. Hepsinde yaşanmıyor bilginize.

Kapanma Sorunu Çözümü:

Kapanma sorunu belki de tüm LG G3'lerin başına gelen bir sorun. Bu sorundan dolayı servise gönderen arkadaşların bence göndermesine gerek yok. Bende bu sorunu yaşadım ve üç aşamalı bu işlemlerle sorunu çözdüm.
İlk önce cihazı fabrika ayarlarına döndürelim. Fabrika ayarlarına döndürmeden önce ne kadar veriniz varsa lütfen yedekleyiniz. Cihazi fabrika ayarlarina geri çevirmek için:
- Ana ekranda, herhangi bir telefon numarasini tuslar gibi: 3845#*855# tuslarina basiniz.
- Ekrana gelen menüdeki VCDMA ONLY içerisinden FACTORY RESET. ( Fabrika Ayarlarini Sifirla ) seçenegini onaylayiniz daha sonra gelen ekranda yeniden FACTORY RESET seçiniz.
- Gelen sifirlama uyarilarini kabul etmeniz halinde bulunmamaniz halinde islem ortalama 30-60 sn. içinde sona erecek, telefonunuz fabrika ayarlarina geri dönecektir.
Bu işlemlerden sonra bu linkten:

LG PC Suite i indirin ve kurun. PC Suite i açın cihazınızı pcye bağlayın ve programda bir sekme de "yazılım hatalarını geri yükle" seçeneğini bulun ve işlemleri başlatın. İşlemler bittikten sonra cihazımızı tekrar sıfırlayacağız. Bu işlemler için ilk olarak yaptığınız işlemleri yapalım, yani cihazı fabrika ayarlarına geri yükleyelim. Bu işlemlerden sonra telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz :)

Sonuç olarak: Windows Phone dan sonra toprak yoldan asfalta çıkmış gibi oldum. Bu arada lg g3 32gb modelini kullanıyorum. Merak ettiğiniz soruları buradan sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Darqos, Esendağlı, mehsevim ve 1 kişi daha

aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
bu ekrana 3000 mah 3600 olmalıydı çünkü harika ötesi bir ekranı var

toyata_krolla12

toyata_krolla12

Üye
Tabi 3600 mah olsa daha iyi fakat zaten şarjı yeteriginden fazla gidiyor ben iphone dan geçiş yaptım ve her saniye şarj bitecek diye korkmuyorum kafa rahat

0MG90

0MG90

Üye
Gece çekimini bekliyorum

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Gece çekimini bekliyorum

Şu an tatildeyim en kısa zamanda örnek fotoğrafları atacağım ilginiz için teşekkürler.

Tabi 3600 mah olsa daha iyi fakat zaten şarjı yeteriginden fazla gidiyor ben iphone dan geçiş yaptım ve her saniye şarj bitecek diye korkmuyorum kafa rahat

bu ekrana 3000 mah 3600 olmalıydı çünkü harika ötesi bir ekranı var

920den sonra şarjı bana gayet yeterli geldi.Benim 920 de şarj hemen bitiyordu. 3600 olabilirdi ama ben gerekli görmüyorum. Çünkü yanımda 14000 mah lık ravpower taşıyorum o yüzden sıkıntı olmuyor. İlginiz için teşekkürler...

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Android e oyle donanim verdiler ki artik 2000 lira para verip kasmasi imkansiz.ama 500 liraya hiz konusunda kimse wp unu gecemez.kamerayi deneyimlemistim azda olsa bence o paraya 1520 yada z2 daha kaliteli gibi gelmisti.gule gule kullan :)

• Beğen
Tepkiler: mehsevim
IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Almayi dusunuyorum ama lg icin efs.img yedegi alan uygulama nerden bulcam bilmiyorum

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
G3
M8
Z2
Bunlar müthiş canawar

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Android e oyle donanim verdiler ki artik 2000 lira para verip kasmasi imkansiz.ama 500 liraya hiz konusunda kimse wp unu gecemez.kamerayi deneyimlemistim azda olsa bence o paraya 1520 yada z2 daha kaliteli gibi gelmisti.gule gule kullan :)

500 liraya Windows Phone u kimse geçemez kesinlikle katılıyorum. Değişiklik istediğimden g3 aldım. İlginiz için teşekkürler...

G3
M8
Z2
Bunlar müthiş canawar
Aynen öyle hangisini alırsan al üzmez. Ben G3 ü tercih ettim memnunum tavsiye ederim. İlginiz için teşekkürler...

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Hayırlı olsun kardeşim .
Bende aldım 20 gün oluyor . Gold rengi 16 gb + 32 gb hafıza kartı Kingston Class 10 kullanıyorum .
Cihaz şahane .

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı ve Microsoft Corporation
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Hayırlı olsun kardeşim .
Bende aldım 20 gün oluyor . Gold rengi 16 gb + 32 gb hafıza kartı Kingston Class 10 kullanıyorum .
Cihaz şahane .

Aynen öyle cihaz şahane. Siz benden daha fazla süredir kullanıyorsunuz cihazı sizde burada deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Gece çekimleri ve gps hakkında bilgi veremedim arkadaşlara. Sizin deneyiminiz varsa öğrenmek isteriz. :)

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı ve DiaBLoS
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Şimdi gece çektiğim resimleri ekliyorum .:)Gece resimleri sıfır( zifiri ) karanlıkta çekilmiştir . Onu da belirteyim ... :)Gece resimleri sıfır( zifiri ) karanlıkta çekilmiştir . Onu da belirteyim ... :)

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: hsynkckygcı@ ve Microsoft Corporation
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi gece çektiğim resimleri ekliyorum .:)Gece resimleri sıfır( zifiri ) karanlıkta çekilmiştir . Onu da belirteyim ... :)Gece resimleri sıfır( zifiri ) karanlıkta çekilmiştir . Onu da belirteyim ... :)
Çok güzeller, çok teşekkürler... :)
(Neden iPhone ile gönderildi yazıyor anlayamadım. :S)

• Beğen
Tepkiler: DiaBLoS
PriZm

PriZm

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation ve DiaBLoS
The SLayeR

The SLayeR

Üye
harikaymis kamerasi abi

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation ve DiaBLoS
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Kamera konusunda benim ne kadar takıntılı olduğumu bilir tanıyan arkadaşlarım . :)

Bu sefer doğru adresi buldum . Gece gündüz , kamerası olağanüstü ...
Ekran zaten kusursuz... ;)

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation ve Dede
fk555897

fk555897

Üye
Çok güzel telefon. İyi bir tercih yapmışsın. Ama benim için bu tarz telefonlar günlük kullanımda sıkıntılı. Ben hem pratik hem de küçük boyutlu telefon istiyorum. Note 2 kullandığım zamanlarda bile Note 2'yi cebimde taşımadım.

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation
NEXUS

NEXUS

Üye
Güzel Telefon Gerçekten Çok İyi Seçim Yapmışsın :)

• Beğen
Tepkiler: Microsoft Corporation
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
o iPhone sorunu bendede var.Tapatalk ile gönderince oluyor.

Bu arada kamera kalitesi harika G3'ün.

Teşekkürler bende nasıl öyle yazıyor diyordum. :) Gerçekten kamera kalitesi muhteşem. İyi dilekleri için herkese teşekkürler...

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Teşekkürler bende nasıl öyle yazıyor diyordum. :) Gerçekten kamera kalitesi muhteşem. İyi dilekleri için herkese teşekkürler...

Dost . G3 Kalite kasa olarak nasıl note 2 gibi ise üzücü . M8 dünyada lider kasa olarak z serisi eh işte ama G3 çok hassas ise kötü olur çünkü uzaktan kaliteli gibi sanki metal falan

Üst Alt