Uygulama Oyunda Kilitlenen Telefon

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Oyunda Kilitlenen Telefon
Model s6500D, yani mini 2. Tek cekirdek islemcili ve rami de 400 mb falan. hani bu donanima ne bekleriz anliyorum ve cidden nadiren oyun oynarim ben. Ancak pek cok oyunda ansizin kilitleniyor telefon. Bunu bir saniye once fark edip anaekrana donersem sansliyim, aksi halde telefonu resetlemek zorunda kaliyorum. son denedigim oyun Dino Zoo oyunuydu.

Game Booster falan ise yarar mi, yoksa buna uygulanabilecek bir cozum var midir? Stock rom kullaniyorum. Aylar once gelen stabilizasyon guncellemesi de yapildi. Acaba root acik diye mi boyle sorunlar oluyor? Ciddwn merak ediyorum artik keyif kacirici oldu bu sorun.

xpaede

xpaede

Üye
Root ile ilgisi kesinlikle yoktur. Size tavsiyem bu tip cihazlarda stock yerine sistemi daha az yoran cm,aosp vb. romlardan en stabil olanı seçmeniz ve kullanmanızdır.Problemlerinizin çözüleceğini tahmin ediyorum.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Root ile ilgisi kesinlikle yoktur. Size tavsiyem bu tip cihazlarda stock yerine sistemi daha az yoran cm,aosp vb. romlardan en stabil olanı seçmeniz ve kullanmanızdır.Problemlerinizin çözüleceğini tahmin ediyorum.

cm 10.1 kullanmayi denemistim en son. Ama cidden bir turlu isinamadim. Kaydirma hizi cok yavas, goruntu rezalet... Ustelik interaktif ders icerik dosyalari da swf uzantili oldugundan, cm'de bozuk calisiyorlar. O yuzden mecburen stocktayim.

game booster 2 adli uygulamayi bugun denedim. ilk deneme guzeldi ama aktifken gelen smsleri veya gonderilenleri goremiyorum.

islemci hizi arttirilmis android 2.3.6 deneyeyim demistim, aksine o bostayken bile sistemi cok kotu kasmisti.

xpaede

xpaede

Üye
Dediğim gibi cihazın rami yetersiz kaldığından bu sorunlarla karşılaşıyor olmalısınız. GB tarzı uygulamalar arkaplanda çalışan tüm uygulamaları kapattığı için ramde daha fazla yer açıyor ve oyunun sorunsuz çalıştırılmasına yardımcı oluyor. Bunun karşılığında mesajlaşma gibi push notification ile çalışan arkaplan uygulamalarından fedakarlık yapmanız gerekiyor. Stock romda olabilecek en iyi çözümü siz zaten bulmuşsunuz, bunun dışında size önerdiğim cm alternatifini biraz macera aramak için bile deneyebilirsiniz. İyi akşamlar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 484994
Sucrofe

Sucrofe

Üye
RAM yetersiz geldiği için resetliyor. Resetlemesinin nedeni de RAM'i boşaltmak.

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Bende s5570 mini vardi telefon canavardi ya hala abim kullaniyo sesi mutis ve cm 7,2 kurulu iken performansi cok iyiydi 600 mhz islemciyi 780 mhzye cikariyordum oyunlarda takilmiyodu bileMini 2 nin oyle yapmasi guncellemeden olabilir

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 484994
Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
artik her nedense iste pek anlamadim. Simdilik gb 2 benim icin yeterli gorunuyor. Ram neredeyse 300'un uzerine hic cikmiyor gibi. Oyunu kapatica da bi reset atarim, oldu bitti.

dogukan-

dogukan-

Üye
artik her nedense iste pek anlamadim. Simdilik gb 2 benim icin yeterli gorunuyor. Ram neredeyse 300'un uzerine hic cikmiyor gibi. Oyunu kapatica da bi reset atarim, oldu bitti.
Aynı telefondayim avastın oyun
kernelini yükle sorunların bitsin
Şu an çektim

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
dogukan-

dogukan-

Üye
Pcye geçeyim atarım hemen kurulumda anlamadığın birsey olursa sorarsın

dogukan-

dogukan-

Üye
Baştan yükle

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

Emin misin? Yani hicbir hata yapmadim. Wifi nicin aktif olamiyoryr ki sence? Yani bence bir sey degismez. Cunku yuklemede veya prob'u duzenlemede bi hata yoktu. Tek fark root explorer yerine es file explorer ile duzenleme yaptim.

xpaede

xpaede

Üye
Emin misin? Yani hicbir hata yapmadim. Wifi nicin aktif olamiyoryr ki sence? Yani bence bir sey degismez. Cunku yuklemede veya prob'u duzenlemede bi hata yoktu. Tek fark root explorer yerine es file explorer ile duzenleme yaptim.

Sizden ricam es explorer ile /system/lib/modules/ klasörüne girip orada wlan. ko adlı bir dosya olup olmadığını söylemenizdir. Wifi aktif olmama sorunu o dosyada oluşan hata sonucu meydana gelir.

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Sizden ricam es explorer ile /system/lib/modules/ klasörüne girip orada wlan. ko adlı bir dosya olup olmadığını söylemenizdir. Wifi aktif olmama sorunu o dosyada oluşan hata sonucu meydana gelir.

Su an o kernel yuklu degil. Wifi bagli ama soylediginiz yere wlan ile baslayan bi dosya yok. Hatta w ile baslayanbile yok.Acaba system icindeki wifi klasorunu yedekleyip kernelden sonra tekrar oraya kopyalarsak o zaman wifi baglanmaz m9? Ya da o eksik wlan dosyasini nasil cozeriz?

xpaede

xpaede

Üye
modules klasörünü bulabildiniz değil mi?

Silinen Üye 484994

Silinen Üye 484994

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Evet. İcinde cok sayida dosya da mevcut.

xpaede

xpaede

Üye
wlan.ko adlı bir dosya mevcut olmalı. Şu anda wlan bağlı diyorsunuz kerneli mi değiştirdiniz.

Üst Alt