Öneri Lumia 930 Vs Xperia Z2 İphone 5S Vs Lg G3 Kamera Testi

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Lumia 930 Vs Xperia Z2 İphone 5S Vs Lg G3 Kamera Testi
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS

osmanmert94

osmanmert94

Üye
<3 L930

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
930 fotoğraflarda baya iyi ya. Sonra tabiki z2 geliyor ama Video konusunda z2 eziyor 930u. Nokia video işini çözmeli

4MaGuS

4MaGuS

Üye
930 a bir şey diyemem ama 1020 kadar iyi video çeken cihaz yoktur kapışırım her türlü hani bir video vardı reklamında tiyatroda millet yakına gidip çekiyor 1020 uzaktan çekiyorduya onu denedim full zoomda dahi en ufak bir kayıp yok nerdeyse zomsuz gibi herşey net, şimdi z2 4k video çeksede onu yansıtacak kendi ekranıda evde uygun bir cihazda yok bana göre kalite bir seviyede yeterli olsun zomlama yapınca netlik bozulmasın bu konuda en iyisi 1020 dir

• Beğen
Tepkiler: burakor7
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
930 a bir şey diyemem ama 1020 kadar iyi video çeken cihaz yoktur kapışırım her türlü hani bir video vardı reklamında tiyatroda millet yakına gidip çekiyor 1020 uzaktan çekiyorduya onu denedim fu ll zoomda dahi en ufak bir kayıp yok nerdeyse zomsuz gibi herşey net, şimdi z2 4k video çeksede onu yansıtacak kendi ekranıda evde uygun bir cihazda yok bana göre kalite bir seviyede yeterli olsun zomlama yapınca netlik bozulmasın bu konuda en iyisi 1020 dir
Yalnız şöyle bir şey de var; 1020 kadar olmasa da 4k çekim yapabilen alet de çok rahat 720p de optik zum şov yapar. 720de 1520 bile çok rahat görüntü bozmadan zum yapıyor. zaten 1020de 6x optik zum var ama 720p çekimde

ekleme : ayıptır söylemesi kafam kadar sensörü var 1020nin bırak iyi çeksin :)

csll

csll

Üye
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Z2 4k destekli olduğu için olmasın

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.
olay 4k video değil. odaklama. buradaki videoları ben 480de izledim. yani bende hepsi 480. Videoda tokatlayan sadece z2 değil iPhone da tokatlamış. Odaklama hızı kötü

csll

csll

Üye
olay 4k video değil. odaklama. buradaki videoları ben 480de izledim. yani bende hepsi 480. Videoda tokatlayan sadece z2 değil iPhone da tokatlamış. Odaklama hızı kötü

Haklısınız o zaman o açıdan hiç dikkat etmemiştim :)

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
Nokia videoda zoom yaptığında bir yazıyı çok net okuyorsun ama kamerada zoom yap okuyamıyorsun
Nokia camera çok bozuldu.

İman Gücü ile gönderildi.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Ben en çok 930 la G3 ü beğendim.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Yalnız şöyle bir şey de var; 1020 kadar olmasa da 4k çekim yapabilen alet de çok rahat 720p de optik zum şov yapar. 720de 1520 bile çok rahat görüntü bozmadan zum yapıyor. zaten 1020de 6x optik zum var ama 720p çekimde

ekleme : ayıptır söylemesi kafam kadar sensörü var 1020nin bırak iyi çeksin :)
başta güzel söylediniz tm da son söylediğinizle kendiniz çelişmiyormusunuz 4k video nerde full zomda sıfır bozulma nerde ikisi bence benzer şeyler olması lazım neyse fazla uzatmıyalımda bence 1020 kendiniz kullanmadan z2 beraber aynı ortamda pek fazla yorum yapamyın ben aynı ortamda kullandım teknoloji magazasında sadece o bile çok iyi karşılaştırma sayılamaz iki üç gün kullanmak lazım anca anlaşılır imkan olsa hepsini alıp deniyecem nerde :)

osmanmert94

osmanmert94

Üye
930 a bir şey diyemem ama 1020 kadar iyi video çeken cihaz yoktur kapışırım her türlü hani bir video vardı reklamında tiyatroda millet yakına gidip çekiyor 1020 uzaktan çekiyorduya onu denedim fu ll zoomda dahi en ufak bir kayıp yok nerdeyse zomsuz gibi herşey net, şimdi z2 4k video çeksede onu yansıtacak kendi ekranıda evde uygun bir cihazda yok bana göre kalite bir seviyede yeterli olsun zomlama yapınca netlik bozulmasın bu konuda en iyisi 1020 dir
60FPS çekebilse dadından yenmez.

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher
GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
başta güzel söylediniz tm da son söylediğinizle kendiniz çelişmiyormusunuz 4k video nerde fu ll zomda sıfır bozulma nerde ikisi bence benzer şeyler olması lazım neyse fazla uzatmıyalımda bence 1020 kendiniz kullanmadan z2 beraber aynı ortamda pek fazla yorum yapamyın ben aynı ortamda kullandım teknoloji magazasında sadece o bile çok iyi karşılaştırma sayılamaz iki üç gün kullanmak lazım anca anlaşılır imkan olsa hepsini alıp deniyecem nerde :)
Ben tam anlatamamışım, zaten yazarken bile kafam karışmıştı şöyle toparlayayım. Z2de de 4k değil , Normal Hd (720p) çekim yaparken yaparken görüntüyü bozmadan çok rahat optik zoom yapabiliriz. Demek istediğim buydu. Ha ikisini eşit zoom oranlarında ve 720p çekimde karşılaştırdığında tabiki 1020nin iyi çekmesi gerek. 1020den iyi çekim yapabilen aletleri Canon ve Nikon üretiyor işte :)

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
aşkım benim ya çok iyi çekiyor gerçekten ♥Lumia 930♥ :alkis:

Batuhan Apatay

Batuhan Apatay

Üye
2 android de kötü. Apple ile nokia kapışması olmuş gibi geldi bana. Ama o video da z2 de kapışmaya eklenmiş. Diğeri çöp yarım saatte exposure mu ayarlanır.

0MG90

0MG90

Üye
Bu konular neden buraya açılıyor ben anlamıyorum Z2, G3, 5S WP'lu cihaz mı?

Her neyse Z2 ve 5S gayet iyi diğer ikisine göre

Topal Pire

Topal Pire

Üye
Bu konular neden buraya açılıyor ben anlamıyorum Z2, G3, 5S WP'lu cihaz mı?

Her neyse Z2 ve 5S gayet iyi diğer ikisine göre
Ne yani kamera karşılaştırması yapmak için aynı işletim sistemine mi sahip olması lazım ?

Topal Pire

Topal Pire

Üye
Hayır üçü de ayrı işletim sistemine sahip ama neden Wp bölümüne açılıyor?
Cep telefonları genele alınmış şimdi gördüm. Çünkü Wp cihazlar (nokia) kamerası ile ön plana çıkıyor. Yani oraya açılması bi bakıma doğal. Çünkü kamera da nokia ve diğerleri var. Ancak yine de buraya açılması daha uygun.

0MG90

0MG90

Üye
Cep telefonları genele alınmış şimdi gördüm. Çünkü Wp cihazlar (nokia) kamerası ile ön plana çıkıyor. Yani oraya açılması bi bakıma doğal. Çünkü kamera da nokia ve diğerleri var. Ancak yine de buraya açılması daha uygun.
Eskidendi o. Artık Nokia'dan eser kalmadı MS sağolsun. Sadece 1020 ile övünürler.

Üst Alt