Galaxy S4 i9500 OzcanRom v5.2 XXUGNH4 KitKat 4.4.2 [S5 FEATURES]

Sponsorlu Bağlantılar

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
OzcanRom v5.2 XXUGNH4 KitKat 4.4.2 [S5 FEATURES]

Knox konusunda bilmeyenler için tekrar uyaralım: Android 4.2 sürümünden sonra çıkan sürümlerde (4.3 ve 4.4) knox bootloader gelmiştir.Dolayısıyla bu sürümlere stok romla geçtiyseniz cihazınıza knox sayacı gelmiştir. Custom rom, recovery, root vs işlemlerde knox sayacınız 1 olacaktır.Yani cihazınız garanti dışı kalacaktır.Ama 4.2 sürümünden custom romlarla (bootloader yüklemeden) 4.3 veya 4.4 sürümüne geçtiyseniz cihazınıza knox sayacı gelmeyecektir. Lütfen bunu dikkate alarak işlem yapınız.
Sorumluluk tamamen size aittir.

Rom Özellikleri;
* En son çıkan Samsung Rom üzerine inşa edildi.
* Stok Rom özelliklerindedir. Gereksiz modifiye bulunmamaktadır. Gayet akıcı ve hızlıdır.
* Root / Deodex / Zipalign / Busybox
* Yükleme sırasında Sistem klasörü otomatik formatlanır. (yüklemeden önce wipe Data ve Wipe Cache tavsiye olunur.
* indie kernel, init.d, Ramdiskini yeniden düzenledim.
* S5 Resim düzenleme programı (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Hesap makinası (orjinal, el değmemiş) eklendi.
* S5 Sistem Fontları eklendi.
* S5 Samsung Metin konuşma motorunu eklendi. (Türkçe konuşma mevcut) (S-Voice değil)
* Google Play Store, Youtube, Google Arama vs uygulamaların güncel versiyonları yüklü
* Gereksiz Samsung uygulamaları ve kütüphane dosyaları (lib) ve Knox silindi
* Görüşme kaydetme özelliği eklendi.
* Kaydırma önbelleği (Scrolling Cache) kapatıldı.
* SMS ve MMS otomatik dönüştürme kapatıldı.
* Kamera deklanşör sesi menüsü eklendi.
* Web tarayıcı çıkış butonu eklendi.
* SD kart yazma hatası düzeltildi.
* Kilit ekranında gelen arama ve mesaj bildirimlerinin arka planını şeffaf yaptım.
* Android Log kapatıldı.
* Busybox v 1.22.1 Bionic sürümüne güncellendi.
* Arama sonlandırma gecikmesi kapatıldı.
* Note3 Gelen Arama Bildirimi eklendi.

* Seçmeli Uygulamalar: (İster Yükleyin - İster Yüklemeyin. Zevkinize Göre)
WatchOn (Kumanda Programı)
Group Play
Samsung Stüdyo
SHealth
Optik Okuyucu
Dropbox
Google Play Müzik
Samsung Apps
Mobil Yazdırma
S Translator

* Modlar: (S5 Mod veya Stok Mod) (Mutlaka Biri Seçilmeli)
Battery (Batarya) S5 Rakamlı veya Rakamsız
Call Button (Arama Kaydına Telefon Butonu Ekleme - Çıkarma)
Menu Key (S5 Menü Tuşu Stili veya Stok)
Task Manager (Görev Yöneticisi) S5 veya Stok.
SMemo (Samsung S Not) Stok veya iptal
Email (S5 mail veya Stok mail)

v5.2 Değişiklik Listesi:

* En son çıkan Rusya Romu kullanıldı.Modem: XXUGNF6 Changelist: 2548731 (19 Ağustos 2014)
* XXUGNH4 base Final versiyon.(%99.9 Bug Free)
* Arama bildirimi siyah arka plan hatası düzeltildi.
* Soundalive hatası giderildi.
* Tek elle kullanım modu düzeltildi. Teşekkürler Sn. @doktoroid
* Kaydırma önbelleği tamamen iptal edildi. Artık daha hızlı ve takılmasız kaydırma yapılıyor.
* Yeniden başlatma manüsüne Kurtarma modu (Recovery) ekledim. Dört yollu başlatmayı kaldırdım.
* Aromaya SMemo seçeneği ekledim.(SMemoyu kurabilir yada Skip deyip kurmayabilirsiniz)
* Aromaya Mail seçeneği ekledim.
* Rehber uygulamasını yeniden düzenledim. Bazı bozuk resimleri onardım.
* Uygulamalar güncellendi. (Play Store vs.)
ve şuan hatırlamadığım birkaç düzeltme...

Önemli: Romu eğer S5 modlarıyla kullanacaksanız, daha sonradan farklı modlar yüklemeye çalıştığınızda kesinlikle romun içindeki framework.jar ve framework2.jar dosyalarını değiştirmeyin. Yoksa bir çok uygulamada hata alırsınız...

Not: Stok kernel kullanmak isteyenler Sd Kart yazma problemi çözümü için romu kurduktan sonra Google Play'den Foldermount uygulamasını indirip yamayı uygulayıp telefonunuzu yeniden başlatın. Daha sonra Foldermount uygulamasını silebilirsiniz.

İNDİR v5.2 Aroma:

MD5: 7C864EDE549497A002E91762CCF97899

-Eklentiler&Modlar&Fixler-

Romun Stok Kerneli (Kernel Değiştirip Geri Dönmek İsteyenler İçin):

TWRP Recovery :

Artan zil sesi devre dışı bırakma :

TEMİZ KURULUM :

Romu hafıza kartına atın.

TWRP recovery her zaman hatasız kurulum yapıyor. O yüzden TWRP kurulu değilse son sürümü kurun.
Telefonu recovery modda açın.
Advanced - File Manager - external_sd - .android_secure tıklayıp select - delete yapın
Advanced - File Manager - external_sd - Android tıklayıp select - delete yapın
Advanced - File Manager - external_sd - LOST.DIR tıklayıp select - delete yapın

Wipe - Swipe to Factory Reset
Wipe - Format Data - Yes yazıp Go'ya basın
Wipe - Advanced Wipe - Dalvik Cache, Cache, System, Data, Internal Storage, Preload işaretleyip Swipe to Wipe yapın. (Dikkat hafıza kartı olmayanlar internal storage'yi işaretlemesin. Romda silinir)

Reboot - Recovery - Swipe to Reboot - Don't install SuperSu seçin

Telefon recoveryde yeniden başlayınca install seçip rom neredeyse onu seçip yükleyin

Aromada Full wipe seçin.

ÖzcanRom İmzası (Kendi Yapımım) :

ÖzcanRom Video inceleme :

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Güle Güle Kullanın :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: greenaye

masacre4588

Üye
bu romu herhangi bi cwmden kurabiliyomuz illa twrp mi olmasi lazim

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
şansa bak tüh be. :ah:hangisinin kitleneceğine yöneticiler karar versin.Bu konu daha zengin içerikli, karar yöneticilerin :)
bu romu herhangi bi cwmden kurabiliyomuz illa twrp mi olmasi lazim
hayır tabikide cwm de destekliyor. Olası bi problem çıkmaması için TWRP recovery'i öneriyoruz :oke:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: The Shadow

masacre4588

Üye
bide simdi ilk twrpyi falsahlayip sonra romu mu flashlicam o zaman rootlu oluyor dimi romla birlikte.

bu romun icinde beats audio ya da viper fx varmi power ampden etkinlestirebildigimiz

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
bide simdi ilk twrpyi falsahlayip sonra romu mu flashlicam o zaman rootlu oluyor dimi romla birlikte.

bu romun icinde beats audio ya da viper fx varmi power ampden etkinlestirebildigimiz
evet romun içinde root mevcut zaten. twrpyi flaşlasanaz kafi. içinde viper fx yada beats audio yok sonradan kendiniz yükleyeceksiniz

masacre4588

Üye
evet romun içinde root mevcut zaten. twrpyi flaşlasanaz kafi. içinde viper fx yada beats audio yok sonradan kendiniz yükleyeceksiniz
peki bilginiz varsa beats audiomu daha iyi viper fxmi

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
peki bilginiz varsa beats audiomu daha iyi viper fxmi

viper fx'e gerek yokki o aosp romlarda ses sorununu veya çağrı kalitesini yükseltmek için kullanılıyorErişebilirlik ve Kilit Ekranı Şifre Fix eklendi...

masacre4588

Üye
ben simdi telefona cwn yuklucemde direkt bu twrpyi koysam odine bunu cwm olarak yuklermi s4 yeniyim sensation ve galaxy wyi romlu kullaninca romsuz tel kullanamiyorum.. gps hack varmi icinde bu halinle baya yavas buluyo..

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
ben simdi telefona cwn yuklucemde direkt bu twrpyi koysam odine bunu cwm olarak yuklermi s4 yeniyim sensation ve galaxy wyi romlu kullaninca romsuz tel kullanamiyorum.. gps hack varmi icinde bu halinle baya yavas buluyo..
twrpyi koyarsaniz twrpyi flaşlar mantıken. gps hack yok

masacre4588

Üye
beyler ben bu twrpyi flashlayamadim anlatilan gibi yaptim twlefonum kapanip aciliyo ama menuye girince komut yok deyip normal recoveryi aciyor.

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
beyler ben bu twrpyi flashlayamadim anlatilan gibi yaptim twlefonum kapanip aciliyo ama menuye girince komut yok deyip normal recoveryi aciyor.
son güncellemeyi yaptiysaniz knox güçlendirildigi için o hatayi vermesi normal. Ilk önce telefonu rootlayin daha sonra marketten sgs4 flasher ile twrpyi flaşlayin .img formatinda olacak bu sefer3minit batarya modu ilk mesaja eklendi

masacre4588

Üye
rootu cahinfire dan mi yapiyim yine odin ile.. bu tar dosayasinin icindeki img ilemi yapicaz recoveryi.

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
rootu cahinfire dan mi yapiyim yine odin ile.. bu tar dosayasinin icindeki img ilemi yapicaz recoveryi.
evet cf auto rootla rootla.

twrpnin sitesinden 2.7.1.0.img olan dosyayı indir telin dahil hafizasina at .tar olmuycak ama uzantısı. rootladiktan sonra playden Sgs4 flasher indir o program ile dahiliye attığın twrp .img formatındaki recoveryi flashla

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
aramada karşı tarafta yankılanma sorunu yaşayanlar varmış. Aromada seçili olan şeyleri değiştirmeden romu tekrar flaşlayin duzeliyor

masacre4588

Üye
bu eklentide indirdigimiz tar dosyasinin icinde recovery imgyi cikarsak olurmu

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
oluyomuş dene istersen daha önce hic denemedim

Üst Alt