Uygulama ROM Programı

Sponsorlu Bağlantılar

radis21

Üye
    Konu Sahibi
ROM Programı
Arkadaşlar merhaba
Telefonu pcye baglayip ROM indirip kurmayi bilmiyorum.play storeden indirebilecegim bir ROM programı var mi ?

Superfan

Superfan

Üye
Arkadaşlar merhaba
Telefonu pcye baglayip ROM indirip kurmayi bilmiyorum.play storeden indirebilecegim bir ROM programı var mi ?

ROM'ları bilgisayarla birlikte kurmayız (ADB sideload istisna).

Sen internetten telefonuna uygun bir ROM indireceksin. Eğer rom'un android sürümü farklıysa o roma uygun kernelıda flaşlıyacaksın. Genellikle ROM dosyasının içinde olur. Zaten ROM dediğimz şey .zip uzantılı bir dosyanın içindekilerin tamamıdır.

-ROM'u hafıza kartına atacaksın.
-Daha sonre telefonu kapatıp, Clockworkmod Recovery, TWRP işte hangisini yüklediysen recovery'i açacaksın.
-Yüklemede sorun çıkmaması için wipe data/factory reset seçeneğini seç. Ayrıca mounts and storage bölümünden de format /system /cache /data üçüne de seç
-Eğer ROM'u flaşla. ROM'un başka bir parçası, update, patch, gapps ve ya kernel modülleri onlarıda uygun şekilde flaşla.

Bu klasik yöntemdir. Eğer ROM'un kendi konusunda ekstradan bir şey yapmanı istiyorsa onuda yap.

Gapps: Google uygulamaları (Play store felan ve dosyaları)
CWM: Bios gibi bir şey.

ROMları en iyisinden XDA'da bulursun. Ora ROM kaynıyor.

Son düzenleme:
Amedly Fatih

Amedly Fatih

Kapalı Hesap
ROM'ları bilgisayarla birlikte kurmayız (ADB sideload istisna).

Sen internetten telefonuna uygun bir ROM indireceksin. Eğer rom'un android sürümü farklıysa o roma uygun kernelıda flaşlıyacaksın. Genellikle ROM dosyasının içinde olur. Zaten ROM dediğimz şey .zip uzantılı bir dosyanın içindekilerin tamamıdır.

-ROM'u hafıza kartına atacaksın.
-Daha sonre telefonu kapatıp, Clockworkmod Recovery, TWRP işte hangisini yüklediysen recovery'i açacaksın.
-Yüklemede sorun çıkmaması için wipe data/factory reset seçeneğini seç. Ayrıca mounts and storage bölümünden de format /system /cache /data üçüne de seç
-Eğer ROM'u flaşla. ROM'un başka bir parçası, update, patch, gapps ve ya kernel modülleri onlarıda uygun şekilde flaşla.

Bu klasik yöntemdir. Eğer ROM'un kendi konusunda ekstradan bir şey yapmanı istiyorsa onuda yap.

Gapps: Google uygulamaları (Play store felan ve dosyaları)
CWM: Bios gibi bir şey.

ROMları en iyisinden XDA'da bulursun. Ora ROM kaynıyor.

Kopyala- yapıştırrr :)

Superfan

Superfan

Üye
  • Beğen
Tepkiler: UpOneTR
Amedly Fatih

Amedly Fatih

Kapalı Hesap
Hepsini kendim klavyeyi kullanarak yazdım. Ve ortada ctrl-c, ctrl-v ile yapılabilecek fazla bir şey yok. Yazdıklarım bildiklerimden fazlası değildir.

Gece uykulu kafa ile okuyunca google çeviriye benziyordu.
No problem ortak ;)