s3 mini overclock

Sponsorlu Bağlantılar

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
s3 mini overclock
Varmi bunu deneyen :) :D

Deneyen olursa yazarsa sevinirim

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
i8200 i bilmiyorum ama i8190 varsa deneme NovaThor işlemciler OC ye gelmez en fazla 1.2 ghz olur oda pil ve ısı sorunu oluşturur hız istiyorsan vanila bir rom yükle geç
ama denemek senin elinde 1500 mAh pil oc ye dayanmaz

The Shadow

The Shadow

Üye
1.4 ghz yapılır s3 miniye. Ace 2 ye bile rahat 1.25 ghz yapılıyor.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
1.4 ghz yapılır s3 miniye. Ace 2 ye bile rahat 1.25 ghz yapılıyor.
NovaThor işlemci olduğu için en fazla 1.2 ye çıkıyor 1.4 hiç duymadım.ama yaparsan
stabilte düşer en ufak işlemde işlemci havale geçirir
pil çabuk biter yani telefonu kullanamaz olursun
mesela note 2 de ben %75 stabilitede (stock rom 1.6 de %95 stabilite falan) 2.0 Ghz 4 çekirdek kullanabiliyordum
ama baktım benchmarklarda yüksek puan almasına rağmen oyunlar kasılmalar başladı çabuk ısınmaya başladı pil 2 saatte bitiyordu vvbvbv
deneme çok büyük bir hız kazanmıyacaksın en fazla %5 artış olur o da pil sorunu olarak sana yansır
22.600(antutu 4) 1.6 ghz
22.900(antutu 4) 2.0 Ghz
bu fark çekirdek sayısıdan dolayı yüksek bile sayılabilir çünkü her çekirdek 400 mhz artırdım ama artış gözler önünde

PriZm

PriZm

Üye
NovaThor işlemci olduğu için en fazla 1.2 ye çıkıyor 1.4 hiç duymadım.ama yaparsan
mesela note 2 de ben %75 stabilitede (stock rom 1.6 de %95 stabilite falan) 2.0 Ghz 4 çekirdek kullanabiliyordum
ama baktım benchmarklarda yüksek puan almasına rağmen oyunlar kasılmalar başladı çabuk ısınmaya başladı pil 2 saatte bitiyordu vvbvbv
deneme çok büyük bir hız kazanmıyacaksın en fazla %5 artış olur o da pil sorunu olarak sana yansır
22.600(antutu 4) 1.6 ghz
22.900(antutu 4) 2.0 Ghz
bu fark çekirdek sayısıdan dolayı yüksek bile sayılabilir çünkü her çekirdek 400 mhz artırdım ama artış gözler önünde
Benim telefon 2 ghz de rahat ve stabil çalışıyor.İşlemcinin O.C kapasitesi üretim kalitesine göre değişir.

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
The Shadow

The Shadow

Üye
S3 mini kullanıyor musunuz

Vanila derken bi link atar misin
Hayir. Ama novathorlu cihaz kullandim.
stock rom + kernel kullandığım için oc bana yaramadı

vanila hiç bir tema ve ya launcher yüklenmemiş saf android dir yani örn cyanogen mod gibi romlar
Hangi governorla oc yaptigina bagli biraz da birkac arkadas ondemandla yapmis tel reset atiyo diyodu :kop2: ;)
22.600(antutu 4) 1.6 ghz
22.900(antutu 4) 2.0 Ghz
Bu sadece islemci kapasitesi degil kernel kapasitesine de bagli A kernelinde 1.8 ghz de stabilken B kernelinde 1.6 ya bile dayanmiyor bazen developer farki ;)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Hayir. Ama novathorlu cihaz kullandim.
Hangi governorla oc yaptigina bagli biraz da birkac arkadas ondemandla yapmis tel reset atiyo diyodu :kop2: ;)
Bu sadece islemci kapasitesi degil kernel kapasitesine de bagli A kernelinde 1.8 ghz de stabilken B kernelinde 1.6 ya bile dayanmiyor bazen developer farki ;)
ben devil 2 kernel ve agni pure stock kernel kullandım ikiside 2.0 ghz destekli gpu da 800 mhz ye kadar ocdestekliydi
pegasusq ve (agni de pegasusq agni plus z gibi bir şey vardı onu kullanmıştım ama pek hoşuma gitmedi
oc pc de fark ediyor bizim telefonda oynadığım fsb değereri ile oc ye tam anlamıyla oc denemiyor oc çarpan kat sayısını değiştirerek yaparsan (telefonlarda bu biraz çünkü çarpan kilitli eğer çarpan kilidi açık arm tabanlı işlecili telefon varsa bu mümkün olabilir) hızı o zaman artışı hissediyorsun android arayüzünde (touchwiz için akışkan bir arayüz için en çiftçekiirde 800 mhz ve yukarısı yetiyor ama oyunlarda ve bazı render uygulamalarında iş değişiyor

Serhan

Serhan

Üye
Hadi beyler overclock makinası ayağınıza geldi :ehe

PriZm

PriZm

Üye
ben devil 2 kernel ve agni pure stock kernel kullandım ikiside 2.0 ghz destekli gpu da 800 mhz ye kadar ocdestekliydi
pegasusq ve (agni de pegasusq agni plus z gibi bir şey vardı onu kullanmıştım ama pek hoşuma gitmedi
oc pc de fark ediyor bizim telefonda oynadığım fsb değereri ile oc ye tam anlamıyla oc denemiyor oc çarpan kat sayısını değiştirerek yaparsan (telefonlarda bu biraz çünkü çarpan kilitli eğer çarpan kilidi açık arm tabanlı işlecili telefon varsa bu mümkün olabilir) hızı o zaman artışı hissediyorsun android arayüzünde (touchwiz için akışkan bir arayüz için en çiftçekiirde 800 mhz ve yukarısı yetiyor ama oyunlarda ve bazı render uygulamalarında iş değişiyor
Alakası yok.

Fsb ile yapılan O.C herzaman çarpan ile yapılana göre daha fazla performans verir.Çünkü FSB o.c ile aynı zamanda Bus/H.T link(varsa)/rami de o.c edersin.

Benim pc de kullandığım cpu AMD Phenom 2 x4 955 Black Edition çarpanı açık işlemci ve buna rağmen fsb ile 4.2 ghz ye o.c yapıyorum.Benchmarklarda gözle görülür fark oluyor çarpan overclockuna göre.

The Shadow

The Shadow

Üye

Fark etme konusu kisiden kisiye degisir ama 400 mhz oc bence rahatlikla farkedilebilir. Fsb yle yapilan oc daha performanslidir ve gucunu daha fazla hissettirir ayrica daha ince ayar yapma olanagi tanir carpan degerini degistirirsen ayni degere ulasamayabilirsin ve daha fazla islemciyi zora sokarsin.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Alakası yok.

Fsb ile yapılan O.C herzaman çarpan ile yapılana göre daha fazla performans verir.Çünkü FSB o.c ile aynı zamanda Bus/H.T link(varsa)/rami de o.c edersin.

Benim pc de kullandığım cpu AMD Phenom 2 x4 955 Black Edition çarpanı açık işlemci ve buna rağmen fsb ile 4.2 ghz ye o.c yapıyorum.Benchmarklarda gözle görülür fark oluyor çarpan overclockuna göre.
İşte o konuda stabilitesi düşüyor ram ve pci veri yolu hızını etkilediği için tercih etmiyorum
OC yi hissetmedim çünkü zaten hiç bir oyunda takılmadan bir cihaz kullanıyorum eğer note 2 kasan bir oyun varsa söyleyin ben oc yapıp o oyunu sorunsuz oynadım oc yi fark ettim diyeyimHaa bir de şu var
Ram yüzünden mavi ekran almak istemediğinden fsb u sevmiyorum

PriZm

PriZm

Üye
Mavi ekran almak istemiyorsan o zaman biraz voltaj vereceksin..

Benim bellekler Kingston 8 gb 1333 mhz ama 1650 mhz de çalıştırıyorum.

Ayrıca anakartın iyiyse fsb hiçbir şekilde o.c u etkilemez.

Edit: eğer fsb ile o.c yaparken rame o.c yapmak istemiyorsan fsb yi her arttırdığında ramlerin çarpanını düşür.Sorun çıkmayacaktır.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Mavi ekran almak istemiyorsan o zaman biraz voltaj vereceksin..

Benim bellekler Kingston 8 gb 1333 mhz ama 1650 mhz de çalıştırıyorum.

Ayrıca anakartın iyiyse fsb hiçbir şekilde o.c u etkilemez.

Edit: eğer fsb ile o.c yaparken rame o.c yapmak istemiyorsan fsb yi her arttırdığında ramlerin çarpanını düşür.Sorun çıkmayacaktır.
:hmmm bunu deniyeceğim tavsiye için teşekkür ederim :good: