Öneri lumia 820 dış cam kırıldı bilgisi olan bakabilir mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

06wigi06

06wigi06

Üye
    Konu Sahibi
lumia 820 dış cam kırıldı bilgisi olan bakabilir mi ?
---

Son düzenleme:

YkPkY

YkPkY

Üye
Kırıldığı yerde dokunmatik kapasitifleri hasar görmüş.o yüzden yarısı çalışmıyor olabilir.servise verirsen ekranla beraber komple değiştirir,telefoncuya verirsen ekranı ayırıp camla dokunmatiği değiştirir

GÖNDERMİYORUM BİŞEYLE...

06wigi06

06wigi06

Üye
    Konu Sahibi
Kırıldığı yerde dokunmatik kapasitifleri hasar görmüş.o yüzden yarısı çalışmıyor olabilir.servise verirsen ekranla beraber komple değiştirir,telefoncuya verirsen ekranı ayırıp camla dokunmatiği değiştirir

GÖNDERMİYORUM BİŞEYLE...
gittigidiyora falan baktımda orada ekran ucuza halledibiliyor fakat dokunmatik + ekran 300 tl gözüküyor sadece ekran değiştirseler sorun yine devam eder mi yoksa en az 300 mü vercem bende yapılması için

beats

beats

Üye
Önce servisleri ara fiyat al, fiyatlar düşmüş olabilir. Gittigidiyor'da parça fiyatları yüksek ve pek değişmiyor. Kapasitif tuşlar ya bozulmuş ya da bağlantı noktasından çıkmış olabilir.

06wigi06

06wigi06

Üye
    Konu Sahibi
Önce servisleri ara fiyat al, fiyatlar düşmüş olabilir. Gittigidiyor'da parça fiyatları yüksek ve pek değişmiyor. Kapasitif tuşlar ya bozulmuş ya da bağlantı noktasından çıkmış olabilir.
sizce sadece ekran değişikliği yapsam sorun düzelir mi yoksa dokunmatik+ekran mı değiştirtmem lazım

beats

beats

Üye
sizce sadece ekran değişikliği yapsam sorun düzelir mi yoksa dokunmatik+ekran mı değiştirtmem lazım
Eğer dokunmatik çalışıyorsa onda sorun yoktur sadece cam panel kırılmıştır, sadece camı değiştirebilirsin fakat bunu servis yapmaz kendin ya da bir tamirci yaparsa kalan garanti de iptal olur. Ama servise verirsen komple değiştiriyor yani cam+ekran, garanti devam ediyor tabii ki hem telefonun hem de değişen parçanın. Seçim senin.

06wigi06

06wigi06

Üye
    Konu Sahibi
Eğer dokunmatik çalışıyorsa onda sorun yoktur sadece cam panel kırılmıştır, sadece camı değiştirebilirsin fakat bunu servis yapmaz kendin ya da bir tamirci yaparsa kalan garanti de iptal olur. Ama servise verirsen komple değiştiriyor yani cam+ekran, garanti devam ediyor tabii ki hem telefonun hem de değişen parçanın. Seçim senin.
dokunmatik çalışıyor ama bazı kısımlarda işte bi camla kurtulma şansım olursa öyle yaptırcam inşallah olur, çok pahalı yoksa 300ü buluyor .

cinaski12

Üye
Arkadaşım dokunmatik iç ekranla bitişik olduğundan hasar görmeden ayrılması imkansız gibi aksini söyleyenlere itibar etme tecrübe ile sabittir,yapacağın tek ve doğru iş yetkili servise vermen,ekran dokunmatikle birlikte değişecek

06wigi06

06wigi06

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım dokunmatik iç ekranla bitişik olduğundan hasar görmeden ayrılması imkansız gibi aksini söyleyenlere itibar etme tecrübe ile sabittir,yapacağın tek ve doğru iş yetkili servise vermen,ekran dokunmatikle birlikte değişecek
tahmini ne kadar tutar sizce

emz

emz

Üye
Aramadan bilemezsin. Nokia servis yaz ara numarası çıkar. Hemen arayıp sor. Anında söylerler.

cinaski12

Üye
350-500 gibi sanırım

beats

beats

Üye
Abartmanın anlamı yok, ilk çıktığında fiyatlar bu seviyedeydi. Teleservice'i arayıp fiyat almak bu kadar zor olmamalı, maksimum 200-250₺ fiyat biçerler tahminim hatta daha az da olabilir. Ayrıca ısıl işlem uygulamadan camın dokunmatikten ayrılması çok zor çünkü yapışkan kemikleşmiştir, ısıl işlem ile yapışkan erir ve parçalar sökülür.

YkPkY

YkPkY

Üye
Abartmanın anlamı yok, ilk çıktığında fiyatlar bu seviyedeydi. Teleservice'i arayıp fiyat almak bu kadar zor olmamalı, maksimum 200-250₺ fiyat biçerler tahminim hatta daha az da olabilir. Ayrıca ısıl işlem uygulamadan camın dokunmatikten ayrılması çok zor çünkü yapışkan kemikleşmiştir, ısıl işlem ile yapışkan erir ve parçalar sökülür.

Aynen katılıyorum.
Sadece ekran kalacak,dokunmatıikle cam olduğu gibi değişecek.
Ekrandan ayırmak zor değil.

GÖNDERMİYORUM BİŞEYLE...

06wigi06

06wigi06

Üye
    Konu Sahibi
130 tlye nokianın kendi servisinde yaptırdım . İlk başta ucuz olur diye telefonculara sordum oradan aldığım fiyatlar 180 200 220 hatta bir yer 400 tl istedi . Kendi servisini aradım 130tl dediler oradan yaptırdım , garantiside hala devam etmiş oldu cihazın. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olmak için yazdım .

• Beğen
Tepkiler: YkPkY
YkPkY

YkPkY

Üye
130 tlye nokianın kendi servisinde yaptırdım . İlk başta ucuz olur diye telefonculara sordum oradan aldığım fiyatlar 180 200 220 hatta bir yer 400 tl istedi . Kendi servisini aradım 130tl dediler oradan yaptırdım , garantiside hala devam etmiş oldu cihazın. Aynı sorunla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olmak için yazdım .

Saol sonuç için.parça fiyatları bayağı ucuzlamış,ee tel eskidi ondan sanırım.
Geçmiş olsun

GÖNDERMİYORUM BİŞEYLE...

06wigi06

06wigi06

Üye
    Konu Sahibi
Saol sonuç için.parça fiyatları bayağı ucuzlamış,ee tel eskidi ondan sanırım.
Geçmiş olsun

GÖNDERMİYORUM BİŞEYLE...
evet 130 tlyi duyunca sevindim bayağa :) aklımda hep telefocular daha ucuz olur düşüncesi vardı telefoncular 200 diyorsa nokianın kendi servisi 250 300 der diye düşünmüştüm sevindim 130u duyunca :)

Üst Alt