kıl dönmesi

Sponsorlu Bağlantılar

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
Ustam çok çok geçmiş olsun. Bence hiç zaman kaybetmeden ameliyat ol. Allah yardımcın olsun
Bayramdan sonra inşallah. Planlarım da vardı. Bir yaz daha zehir oldu bu illet hastalık yüzünden. Neyse Allah vergisi boynumuz kıldan ince varsa kaderde çekeriz başımız gözümüz üstüne.

Konu kilitlenebilir

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
___kaptan___

___kaptan___

Üye
eyvallah hocam Allah razi olsun. Merak ettiğim birkac soru var ben daha once apandisit ameliyatı da oldum acaba kil dönmesi ameliyatinda genel anestizi mi yoksa lokal anestezi mi yapıyorlar ve ameliyattan sonra ciddi bir ağrı oluyor mu? genellikle cok cok yuksek agrilara dayanbilen bi insanim apandisitim sistiginde 3 saate yakin dayanmistim ancak sonra igne verdiler ertesi sabahta ameliyati oldum. sorularima cevap verebilirsen minnetta olurum ve bu tekrarlar mi?
benim ameliyatım genel anestezi ile oldu!

Ameliyat masasına normal oturdum koldan bir iğne vurdular nasılsın dediler iyi gayet iyi dedim bir kaç dakika geçti ikinciyi yapın dediler ve ikinci iğnede hafif baş dönmesi ve titreme başladı üşüdüm falan sonra başım düşer gibi oldu yüz üstü yatırdılar sonra hiçbirşey hatırlamıyorum :) ağrı sızı yok ameliyat sonrası da sırt üstü yattığımz için biraz sızı oluyor ama dediğim gibi kardeş pek ağrı yok ameliyatım da genel anestezi ile oldu umarım sorunsuz bir operasyon geçirirsin Rabbim acil sifalar versin :(

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
benim ameliyatım genel anestezi ile oldu!

Ameliyat masasına normal oturdum koldan bir iğne vurdular nasılsın dediler iyi gayet iyi dedim bir kaç dakika geçti ikinciyi yapın dediler ve ikinci iğnede hafif baş dönmesi ve titreme başladı üşüdüm falan sonra başım düşer gibi oldu yüz üstü yatırdılar sonra hiçbirşey hatırlamıyorum :) ağrı sızı yok ameliyat sonrası da sırt üstü yattığımz için biraz sızı oluyor ama dediğim gibi kardeş pek ağrı yok ameliyatım da genel anestezi ile oldu umarım sorunsuz bir operasyon geçirirsin Rabbim acil sifalar versin :(
Çok sağol dostum. hiç değilse acı cektirmedigini öğrendiğim iyi oldu. Mecbur gidecez doktora bayramdan sonra.

enterneoll

enterneoll

Üye
bi arkadaşım tedavi olmuştu lokal anestezi yapmışlardı ve bence biran önce doktora git utanma

• Beğen
Tepkiler: EmekHırsızı
___kaptan___

___kaptan___

Üye
Çok sağol dostum. hiç değilse acı cektirmedigini öğrendiğim iyi oldu. Mecbur gidecez doktora bayramdan sonra.
bekletmeye gelmez kardeş şuan bu rahatsızlık bende tekrarlıyor ağrıyı geçtim kaşıntısı kafayı yedirtiyor bana çıldıracak gibi oluyor insan :) bana da ikinci ameliyat yolu gözüküyor ama bakalım inşallah gerek kalmaz :)

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
bekletmeye gelmez kardeş şuan bu rahatsızlık bende tekrarlıyor ağrıyı geçtim kaşıntısı kafayı yedirtiyor bana çıldıracak gibi oluyor insan :) bana da ikinci ameliyat yolu gözüküyor ama bakalım inşallah gerek kalmaz :)
Çok uyuz bişey hocam ozaman bu. Valla youtube dan videolarına baktim şimdi tüy ürpertiyor gerçekten yokmu bunun lalici çözümü

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Çok uyuz bişey hocam ozaman bu. Valla youtube dan videolarına baktim şimdi tüy ürpertiyor gerçekten yokmu bunun lalici çözümü
Malesef kardeş ben o zaman askerdim devlet hastanesine sevk aldım Doktora gösterdim kıl dönmesi dedi ben daha ilaçlı tedavisi yok mu demeye kalmadan hemen hemşireye söyle şu gün gel ameliyat olacaksın dedi ameliyattan başka çözümü yok ama kafaya takma takarsan korktuğun olur acı duyarsın :) ben nasıl karar verip ameliyat oldum hâlâ şarkınım :)

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
Malesef kardeş ben o zaman askerdim devlet hastanesine sevk aldım Doktora gösterdim kıl dönmesi dedi ben daha ilaçlı tedavisi yok mu demeye kalmadan hemen hemşireye söyle şu gün gel ameliyat olacaksın dedi ameliyattan başka çözümü yok ama kafaya takma takarsan korktuğun olur acı duyarsın :) ben nasıl karar verip ameliyat oldum hâlâ şarkınım :)
Anladım hocam. Tekrar etme durumuda var bide dediğin gibi. Yaşım olmuş 17 şuana kadar 2 ameliyat oldum bakalım daha ne cileler çekeceğiz kıl dönmesiyle 3 olur heralde ama inşallah kil donmesi ddgildir dedim gibi kan ranginde delik gibi bişey yani

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Anladım hocam. Tekrar etme durumuda var bide dediğin gibi. Yaşım olmuş 17 şuana kadar 2 ameliyat oldum bakalım daha ne cileler çekeceğiz kıl dönmesiyle 3 olur heralde ama inşallah kil donmesi ddgildir dedim gibi kan ranginde delik gibi bişey yani
Rabbim acil sifalar versin daha gençsin :) şüphelendiğin bölgede hafif bi şişlik var ise ve iltihap akıntısı da varsa bir de büyük bir ağrı duyuyorsan ki kıl dönmesidir bende bir anda başladı ve bir hafta boyunca iltihap akıntısı vardı oturabilmek için bişeylerden destek alıyordum o derece ağrısı vardı ameliyat sonrası da pek ağrı yoktu ama yatarken otururken uzun süre aynı şekilde oturma çünkü uyuşma oluyor ve dayanılmaz bi ağrı veriyor öleceğim sandım uzandığım yerden kalkamadm ama dediğm gibi ameliyat süresi kısa ve ağrısız oluyor :)

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
Rabbim acil sifalar versin daha gençsin :) şüphelendiğin bölgede hafif bi şişlik var ise ve iltihap akıntısı da varsa bir de büyük bir ağrı duyuyorsan ki kıl dönmesidir bende bir anda başladı ve bir hafta boyunca iltihap akıntısı vardı oturabilmek için bişeylerden destek alıyordum o derece ağrısı vardı ameliyat sonrası da pek ağrı yoktu ama yatarken otururken uzun süre aynı şekilde oturma çünkü uyuşma oluyor ve dayanılmaz bi ağrı veriyor öleceğim sandım uzandığım yerden kalkamadm ama dediğm gibi ameliyat süresi kısa ve ağrısız oluyor :)
Peki abi Allah razı olsun saol bilgilendirdiğin için. dedigim gibi agri olmadı hiç şuana kadar şişlik de değil kırmızı delik gibi bişey çok değişik yani akıntı derken kanama oldu bi kaç kere. Dediğin gibi fazla agri olmuyorsa sorun yok ozaman. teşekkürler tekrardan :)

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Peki abi Allah razı olsun saol bilgilendirdiğin için. dedigim gibi agri olmadı hiç şuana kadar şişlik de değil kırmızı delik gibi bişey çok değişik yani akıntı derken kanama oldu bi kaç kere. Dediğin gibi fazla agri olmuyorsa sorun yok ozaman. teşekkürler tekrardan :)
Rica ederim kardeşim ama doktor gözüyle bir bakılması gerekir ki kıl dönmesi genellikle kuyruk sokumu etrafında görülen bir rahatsızlık inşallah kıl dönmesi değildir bi Doktora görün Eğer kıl dönmesi ise ameliyattan başka çaresi yok doktorda iyi ise ağrı sızı olmadan güzel bir operasyon ile bölgeyi temizliyorlar oldu bitti :) tekrar tekrar Geçmiş olsun kardeşim Rabbim tekrarını vb hastalıkları göstermesin inşallah :tebessüm:

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim kardeşim ama doktor gözüyle bir bakılması gerekir ki kıl dönmesi genellikle kuyruk sokumu etrafında görülen bir rahatsızlık inşallah kıl dönmesi değildir bi Doktora görün Eğer kıl dönmesi ise ameliyattan başka çaresi yok doktorda iyi ise ağrı sızı olmadan güzel bir operasyon ile bölgeyi temizliyorlar oldu bitti :) tekrar tekrar Geçmiş olsun kardeşim Rabbim tekrarını vb hastalıkları göstermesin inşallah :tebessüm:
Amin. Saol tekrardan abi inşallah değildir kıl dönmesi

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi biraz baktım da lokal anastezi (sadece hastalık bölgesi uyuşturularak) ameliyatsız bi şekilde de kıl dönmesi tedavisi yapılabiliyormuş hatta bunlari yapan doktorları da buldum internetten adam ayakta yapıyor bu işlemi ve avantajları da varmış ameliyatsız kil dönmesi tedavisinin. Aşağıdaki ss'de yazıyor ne dersin sence denenirmi çokda acimiyormuş

@___kaptan___

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
canını niye sıkıyorsun kardeş tedavisi olmayan yada geçmeyen hastalıklar da var.şükret halinecanını niye sıkıyorsun kardeş tedavisi olmayan yada geçmeyen hastalıklar da var.şükret haline

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
tamam haklı olabilirsin ama bende zıt birşey söylemiyorum.tercih hakkın olsaydı ölene kadar peşinden gelen bir hastalık mi isterdin yoksa bi ameliyatlık işi olan küçük bir hastalık mi isterdin.max 1 ay acı çekersin durumuna göre değişir bu. Ondan sonra bak turp gibisin hiçbirşey kalmıyor.ya diğeri olsaydı ne yapacaktın.demek istediğim şu allah sana bir bela bir hastalık verir seni imtihana sokar önemli olan bu imtihanı geçmek ne diyorum bak sana 1 ameliyat neki kıl dönmesi birde hiçbirşey gerçekten hiç büyütme

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Valla ilk defa duydum ameliyatsız olarak bir operasyon olduğunu ama yine de karar senin kardeşim!

Ameliyatsız operasyon ile bölge ne derece temizleniyor Bilmiyorum ama ameliyat ile daha garanti gibi yine de kıl dönmesinden ameliyat olan herkeste çoğunlukta rahatsızlık tekrarlıyor Malesef!
Karar senin kardeşim :)

EmekHırsızı

EmekHırsızı

Üye
    Konu Sahibi
Valla ilk defa duydum ameliyatsız olarak bir operasyon olduğunu ama yine de karar senin kardeşim!

Ameliyatsız operasyon ile bölge ne derece temizleniyor Bilmiyorum ama ameliyat ile daha garanti gibi yine de kıl dönmesinden ameliyat olan herkeste çoğunlukta rahatsızlık tekrarlıyor Malesef!
Karar senin kardeşim :)
Evet abi tekrarlamamasi için ameliyatsız olan operasyon daha sağlam mış bidaha tekrarlamıyormuş ve taburcu olma suresi diye bişey yok doktor hemen o bölgeyi temizliyor sonra direk ortama akıyosun yani daha pratik ve daha ağrısızmış öyle diyor yan etksii de yokmuş.

Neyse bi bayramdan sonra veya bayramın son günü doktora gideyim daha kıl donmesi olup olmadığını bile kesin bilmiyorum dualarınızı esirgemeyin arkadaşlar geçen sene bu ay ameliyat oldum tekrar olmak istemiyorum :)