En Çok Hata Barındıran Yazılımlar

Sponsorlu Bağlantılar

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
En Çok Hata Barındıran Yazılımlar
29.11.2013 itibariyle en çok güvenlik açığı bu yazılımlarda ve işletim sistemlerinde tespit edildi.
programlar​
Oracle Java: 180 hata
Google Chrome: 168 hata
Mozilla Firefox: 136 hata
Microsoft İnternet Explorer: 120 hata
Mozilla Thunderbird: 106 hata

işletim sistemleri​

Linux Kernel: 177 hata
Windows Server 2008: 98 hata
Windows 7: 95 hata
Windows Vista: 92 hata
Apple IOS: 90 hata

kaynak: CVE Details/MITRE, Verileri 2013

ByKatre

ByKatre

Üye
Wİndow 8 Yok :alkis:

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Windows 8 de güvenlik açısından olumlu sonuçlar ortaya çıktı, o yüzden yok. Ama malesef windows 8 microsoft un kusuru oldu :( Ama şu şekilde düşünürsek bir vistadan, windows 7 ye geçmeyi başaran bir firma, sanırım bir 8 den de 9 a geçer ;)

ByKatre

ByKatre

Üye
Windows 8 de güvenlik açısından olumlu sonuçlar ortaya çıktı, o yüzden yok. Ama malesef windows 8 microsoft un kusuru oldu :( Ama şu şekilde düşünürsek bir vistadan, windows 7 ye geçmeyi başaran bir firma, sanırım bir 8 den de 9 a geçer ;)
neden kusur ki w8.1 harika :alkis

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
valla herkes kaçak kullanıyor :naughty:
:kop: Windows 8 i ben de sevdim ama yetersiz şu anda. Yeni update çıkmalı, ya da windows 9 u beklemeliyiz. Ve windows 7 varken de kaçak kullanıyorlardı ;)

ByKatre

ByKatre

Üye
:kop: Windows 8 i ben de sevdim ama yetersiz şu anda. Yeni update çıkmalı, ya da windows 9 u beklemeliyiz. Ve windows 7 varken de kaçak kullanıyorlardı ;)
valla olay şöyle ki xpden 7 ye geçiş çok farklı oldu arada bir karizma hatası Vista vardı aslında iyi ama insanlar değerini bilmedi. w8 de öyle uefisinden tut güvenliğine her şeyi ile eziyor w8 ama insanalr bilmiyor yok başlat yok yok şu yok bu. anlamak istemiyorki

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
valla olay şöyle ki xpden 7 ye geçiş çok farklı oldu arada bir karizma hatası Vista vardı aslında iyi ama insanlar değerini bilmedi. w8 de öyle uefisinden tut güvenliğine her şeyi ile eziyor w8 ama insanalr bilmiyor yok başlat yok yok şu yok bu. anlamak istemiyorki
Evet, haklısın aslında. Ben de kullandım mesela 8 i, öyle insanların abarttığı kadar zor değil. Ama bizim miletimiz malesef pc yi sadece oyun aracı olarak gördüğü için :vur Aslında 8 iyi bile oldu, en azından bi kaç kısayol öğrendi insancıklar :kop:

ByKatre

ByKatre

Üye
Evet, haklısın aslında. Ben de kullandım mesela 8 i, öyle insanların abarttığı kadar zor değil. Ama bizim miletimiz malesef pc yi sadece oyun aracı olarak gördüğü için :vur Aslında 8 iyi bile oldu, en azından bi kaç kısayol öğrendi insancıklar :kop:
iyi tabi insanlar bir heyecanla xpden 7 ye geçince çağ atladılar. ama gelişime kapalı insanlar 7 den 8 e geçemedi hele uefi her şeyi bitiriyor Windows 7 nin 32 bitleri bile uyarlanamadı uefiye 64 biti zor uyarlandı daha neyin kafasını yaşıyor bunlar :ok2:

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Neyse windows 9 her şeyi çözecek bence :good: Windows 9 un resimlerini gördün mü sen :naughty:

Marco Laren

Marco Laren

Üye
2015 ide yzpsaniz

bozkirdangelen

bozkirdangelen

Üye
Windows 9 demiş ya, o yüzden de 2015'e geçememiş, Orda takılı kalınmış. : )

Üst Alt