Yardım Kasadan pat diye ses geldi

Sponsorlu Bağlantılar

onursarii

Üye
    Konu Sahibi
Kasadan pat diye ses geldi
merhabalar, bilgisayar tamamen kapalıyken sadece fişi takılıyken kasadan pat diye ses geldi. Biraz yanık kokusu da geldi sonra bir kere açmayı denedim açılmadı power ışığı yanmadı. Bir daha da denemedim. Bilgisayarcıya da götüremedim henüz. Neden olmuştur?

avast

avast

Üye
Bence powersub yanmis tabi daha iyi anlayanlar bakmali

fgbvhjk

fgbvhjk

Üye
Benim pc yede böyle olmuştu şimşek çakmisti ve kasadan pat diye ses gelmisti sonra yaptirmaya goturduk anakarti yanmisti

onursarii

Üye
    Konu Sahibi
anakart yanınca ışık da mı yanmıyor?

fgbvhjk

fgbvhjk

Üye
Tam hatırlamıyorum 3 veya 4 yil once bu olay başıma gelmisti sen en iyisi anlayan birine sor

0MG90

0MG90

Üye
İçini aç baksana

onursarii

Üye
    Konu Sahibi
şu an açık zaten kasa ama bir şey anlamıyorum ki.

0MG90

0MG90

Üye
Bişey patladıysa belli olur ama
Bilgisayar açılmıyorsa olan olmuş anlamıyorsan bu işlerden bilgisayarcıya götür sor

onursarii

Üye
    Konu Sahibi
maalesef kasa içinden hiç anlamıyorum, götürücez mecbur tekrar denesem açmayı bişey olur mu?

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Evet kasaya elektrik anakarttan gider ve anakart yandıysa 8şık gelmez
Ama anakarttan önce powerda yanmış olabilir
Bunu sen kolay kolay çözemezzsin ver bi bilgisayarcıya bunun nesi var de açılmiyo de baksınlar :D sonra işte adam der anakart yandı ne kadar dersin 200 felan der ooo çokmuş kalsın dersin kasayı geri alırsın beleş arıza tespit yaptırmış olursun :D

• Beğen
Tepkiler: avast
OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
@Sukut-u Hayal Arkadaş hikayeyi kurdu zaten bizim bişey dememize gerek kalmadı :ehe

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR

onursarii

Üye
    Konu Sahibi
daha önce de yanmış anakart zaten 150 liraya patlamış ben burada değildim o zaman bilmiyorum hiç nasıl oldu. lanet olsun şu bilgisayara çok matah bir şey de değil ama napalım yaptırıcaz :)

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
daha önce de yanmış anakart zaten 150 liraya patlamış ben burada değildim o zaman bilmiyorum hiç nasıl oldu. lanet olsun şu bilgisayara çok matah bir şey de değil ama napalım yaptırıcaz :)
Daha öncede yandığını gittiğinde bilgisayarcıya söyle bence..

onursarii

Üye
    Konu Sahibi
peki teşekkür ederim.

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Bizim eski pc dede olmuştu power kutusu yanmıştı diğer donanımlarda sorun yoktu

Peroksit54

Peroksit54

Üye
Önce powerı kontrol et. Çok basit anakarta güç veren 24 pinlik soketi çıkar. Sokete gelen kabloların biri yeşil renkli. Onun ucuna bi kablo sok diger ucunuda silahlardan birine sok power fan dönerse sıkıntı yoktur. Bu işlemde hiç bir parca veya siz zarar gormezsiniz

• Beğen
Tepkiler: avast

onursarii

Üye
    Konu Sahibi
umarım fazla tuzlu gelmez :)
Önce powerı kontrol et. Çok basit anakarta güç veren 24 pinlik soketi çıkar. Sokete gelen kabloların biri yeşil renkli. Onun ucuna bi kablo sok diger ucunuda silahlardan birine sok power fan dönerse sıkıntı yoktur. Bu işlemde hiç bir parca veya siz zarar gormezsiniz
bunu denemeye çalışıcam bi bakmam lazım gündüz gözüyle :)

Peroksit54

Peroksit54

Üye
Sıkıntı olmaz şimdi deneyebilirsin. Duruma gore yardımcı olmaya calısırım

Üst Alt