Tavsiye Nokia Lumia 1520 Oyunlarda Donuyor

Sponsorlu Bağlantılar

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
    Konu Sahibi
Nokia Lumia 1520 Oyunlarda Donuyor
konu içerisinde sordum cevap alamadığım için konu açtım.
lumia 1520 aldım modern combat 4 çok düşük fps veriyor kasıyor? aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? ve ya bir kaç büyük oyun yükledikten sonra bütün oyunlarda kasma oluyor mu?
özellikle asphalt sekizi windows phone 8.1 yüklü birisi deneyebilir mi donma oluyor mu diye?
şöyle bir sorun oluştu ilk aldığımda gt racing 2 yüklemiştim en ufak kasma olmadan oynuyordum. sonra mağazaya girip bütün büyük oyunları yüklemeye başladım o arada bir mesaj geldi kendinizi tangoda görün gibisinden tıkladım explorerda birşeyler oldu tango sayfası açıldı. pek dikkate almadım kapattım oyunlar bitince denedim daha önce kasmayan oyunda çok fazla kasmaya başlamıştı sildim düzelmedi sıfırladım olmadı recovery yapıp tekrar güncelledim gt racingde ufak takılmalar mevcut fakat asphalt 8- modern combat 4 fazla kasıyor neden olabilir yardımcı olursanız memnun olurum.
cevaplarınız için teşekkürler.sorun şu şekilde devam ediyor telefonu ilk açtığımda oyuna giriyorum bir sorun yok fakat başka şeyler yapıp biraz kullanınca donmalar başlıyor

yasiiin97

Üye
Windows Phone 8.1 Dev Pre kullanıyorum Lumia 520'de az önce Asphalt 8 oynadım hiç kasmadı

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

skynet

Üye
Hocam belkide yüklediğin bir uygulama bu soruna sebep oluyordur

4MaGuS

4MaGuS

Üye
8.1 beta olduğu için kimi zaman kasar kimi zamanda hiç bir şey olmaz bu çok doğal buna göre tleefonu eleştirmeyin

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Format attın mı? Attıktan sonra hiç bir şeyi geri yüklemeden denedin mi? Ben Modern Combat 5 i kasmadan oynadım. Ara sıra fps düşüyor o kadar. Tamamen sıfırlayıp hiç bir şeyi geri yüklemeden oynamayı deneyin. Gene olmazsa gelecek olan cyan güncellemesini yükleyip son bir kere deneyin. Gene olursa servis.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
En iyi Gpu'lardan birini taşıyor cihaz. Sanırım sıkıntı uygulamadan kaynaklı olabilir.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Benim 920 de dedikleriniz kasmıyor.

m542tf

m542tf

Üye
L1520 bende kasmıyor du.

The Benefit

The Benefit

Üye
Sizde yazılımsal bir sıkıntı olmalı. O telefonun donanımı yetersiz olamaz zaten.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
S800 ve Adreno330 da şuana kadar çıkan hiçbir oyun kasamaz. İmknsız.

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
O donanımla hele windows phone bir cihazın kasması imkansız.Yani sorun telefonun uygulamayı kaldıramayacağından kesinlikle değil.Telefonunuzda yazılımsal bir sıkıntı vardır.

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
    Konu Sahibi
evet sizlere katılıyorum ama bir türlü çözemedim sorunu şimdi recovery yapıp öyle kullanmayı deneyeceğim. garip olan 920 de developper sürüm vardı sorun yoktu...
8.1 beta olduğu için kimi zaman kasar kimi zamanda hiç bir şey olmaz bu çok doğal buna göre tleefonu eleştirmeyin
telefonu eleştirmiyoruz sorun neden olabilir diye sordum
Hocam belkide yüklediğin bir uygulama bu soruna sebep oluyordur
hiç bir uygulama yüklemeden denedim acaba sistemde ki bi uygulama mı yapıyor .s
Format attın mı? Attıktan sonra hiç bir şeyi geri yüklemeden denedin mi? Ben Modern Combat 5 i kasmadan oynadım. Ara sıra fps düşüyor o kadar. Tamamen sıfırlayıp hiç bir şeyi geri yüklemeden oynamayı deneyin. Gene olmazsa gelecek olan cyan güncellemesini yükleyip son bir kere deneyin. Gene olursa servis.
cihazı recovery yapıp hiçbişey yapmadan bir gün deneyeceğim

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Yüklemede bir hata oluşmuş olabilir. Ayrıca Dev-Preview kullanıyorsanız sebepsiz sorunlara hazırlıklı olmalısınız. Aynı model cihazlarda bile farklı sorunlar oluşabilir. Ben de Lumia 1520'ye ilk Dev-Preview yüklediğimde sesim karşıya hiç gitmiyordu. downgrade yapıp tekrar yükledim sorun düzeldi. Nokia Software Recovery Tool ile downgrade yapıp tekrar yüklemeyi deneyin.

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher
alical33

alical33

Üye
Bende de aynı sorun var ara sıra kasmaya başlıyor soft reset atıyorum duzeliyor sonra yine aynı 2defa yükledim prewiew i ama hala aynı

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
    Konu Sahibi
Yüklemede bir hata oluşmuş olabilir. Ayrıca Dev-Preview kullanıyorsanız sebepsiz sorunlara hazırlıklı olmalısınız. Aynı model cihazlarda bile farklı sorunlar oluşabilir. Ben de Lumia 1520'ye ilk Dev-Preview yüklediğimde sesim karşıya hiç gitmiyordu. downgrade yapıp tekrar yükledim sorun düzeldi. Nokia Software Recovery Tool ile downgrade yapıp tekrar yüklemeyi deneyin.
downgrade yapıp o şekilde kullanacağım bakalım sorun olacak şuan yapıyorum
Bende de aynı sorun var ara sıra kasmaya başlıyor soft reset atıyorum duzeliyor sonra yine aynı 2defa yükledim prewiew i ama hala aynı
normal sürüm gelince inşallah böyle sorunlar olmaz

alical33

alical33

Üye
inşallah final sürümü en çok bu yüzden istiyorum bide şeyden şüpheleniyorum ben 1080p ekran bitek 1520 de vardı ya wp de belki çözünürlük tam optimize edilmemeiştir diye şimdi 930 da var bakalım optimizasyon yapmaları lazım

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
    Konu Sahibi
inşallah final sürümü en çok bu yüzden istiyorum bide şeyden şüpheleniyorum ben 1080p ekran bitek 1520 de vardı ya wp de belki çözünürlük tam optimize edilmemeiştir diye şimdi 930 da var bakalım optimizasyon yapmaları lazım
şimdi işlemi gerçekleştirdim yüksek ihtimal developer sürümde kaynaklanıyor şarjı yok cihazın ama ne var ne yok yükledim arada sırada deniyorum takılma donma yok gibidev sürümünde ahizeden neredeyse hoparlör kadar ses geliyordu bu da cızırtı yapıyordu hoparlör patlak gibi nerdeyse servise verecektim gerek kalmadı

• Beğen
Tepkiler: alical33
alical33

alical33

Üye
wp8 e mi döndün yani ?

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
    Konu Sahibi
alical33

alical33