Telefon Tavsiyesi LG G3 2 GB RAM YETERLİ Mİ?

Sponsorlu Bağlantılar

TELEFONLARDA OYUN HARİCİ 2 GB RAM YETERLİ Mİ?

• Kullanılan toplam oy
    24

omg3327

Üye
    Konu Sahibi
LG G3 2 GB RAM YETERLİ Mİ?
Arkadaşlar sadece internet facebook fotograf video email kullanıyorum. Sizce lg g3 16 gb 2 gb ram yeterli olur mu ?

Lg g3 16 gb 2 gb ram telefonu aldım fakat işlemlere bakınca 1.3-1.4 gb arasında değişiyor.

Açık olan işlemler ise şunlar

whatsapp
facebook profil
facebook sayfa yöneticisi
outlook.com
facebook messenger
internet explorer

ve diğer arayüz işlemleri.

Sürekli aklıma takılıp duruyor. biraz takıntılı bir insanım donma sorunu yaşarım diye korkuyorum. ama su anda herhangi bi problem yok tıkır tıkır

heathrow

heathrow

Üye
1 GB ram bile yeterli olur o işlemler için…

omg3327

Üye
    Konu Sahibi
Burdaki sıkıntım şu telefonda 300 mb boş ram alanı kalsa bile donma yaşarmıyım? Bir yerde 30 mb boş alan kalsa bıle donma yaşamazsın diye birşey okumuştum. Yani telefonun kasılma sınırı nedir.

The SLayeR

The SLayeR

Üye
o dedigin olay yane 300 mb ram kalma bende g2 var 2 gb ram var ayni drum hic kasma dnma yasamadim

MaxipmaN

Üye
hani samsung çok ram yerdi note2 1.05 civarı olur hep

• Beğen
Tepkiler: The Shadow ve AHKE

omg3327

Üye
    Konu Sahibi
şu anda arkaplanda 14 tane farklı web sayfası - arkaplanda çalısan hd video - whatsapp- facebook sayfaları - profilleri - mesajlar - bir kaç program - mailler - kamera - ortalama açık 30uygulama var ama ram hala 1.5 - 1.6 gb kullanılıyor. 400 mb boş ram alanı var donma yok. normalmi yoksa gidip 32 gb alcam iyice takıntı yaptım kendıme :D

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Ben güncelleme desteği için 3 gb derim. Hani ne olur ne olmaz diye. Firmanın ram yetmiyor bahanesinden kurtulursunuz. Ben Z2 kullanıyorum. 1.32 dolu, 1.68 boş ram var. Boştayken üstelik. :zzz:

omg3327

Üye
    Konu Sahibi
güncelleme dediğiniz yazılım güncellemesimi yoksa uygulamaların güncellemelerimi. Hiçbirini güncellemesek sıkıntı yaşarmıyız

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
güncelleme dediğiniz yazılım güncellemesimi yoksa uygulamaların güncellemelerimi. Hiçbirini güncellemesek sıkıntı yaşarmıyız

Sistem güncellemeleri. Malum firmaların popüler bir yalanı var: "Her ne kadar işlemci ve gpu yeterli olsa bile ram az, bu yüzden güncelleme veremiyoruz." diye. Bu açıdan işi garantiye almak gerekli. O yüzden dedim.

Hiçbirini güncellemesek demişsin ama olmaz öyle şey. Güncellemeler telefonun daha stabil çalışmasını sağlar ve ek özellikler getirir. Bundan mahrum kalmamak gerekir.

omg3327

Üye
    Konu Sahibi
acayip kararsız kaldım şu anda ya. telefonu daha dün aldım aveadan şimdi satsam 1700 e anca satarım üstüne 500 verıp 32 almayı planlıyorum ne kadar dogru bı karar orası tartısılır valla hiç bilemedim doğrusu. tavsiye verebilecek biri varmı

fk555897

fk555897

Üye
2 GB RAM fazlasıyla yeterli olur. LG'nin arayüzü fazla RAM'de tüketmiyor.

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
acayip kararsız kaldım şu anda ya. telefonu daha dün aldım aveadan şimdi satsam 1700 e anca satarım üstüne 500 verıp 32 almayı planlıyorum ne kadar dogru bı karar orası tartısılır valla hiç bilemedim doğrusu. tavsiye verebilecek biri varmı

Aldıysan kesinlikle satma. Ben daha karar aşamasında sandım seni.

omg3327

Üye
    Konu Sahibi
valla bu konularda biraz takıntılı bir ruh halim var. birşey tam olmazsa içim rahat etmiyor. Şimdi tam anlamıyla bilen birisi bana açıklayabilir mi acaba :) dediğim gibi sadece internet facebook whatsapp ve youtube kullanıyorum herhangi bir oyunda oynamıyorum. 16 + 32 gb sd kartta mevcut. Telefonun içinde uygulamada yok. 2 gb ram bana yeterli olur mu ? Gerçi demin arkadasımdaki g2 ye baktım 1.5 gb ram dolu 500 mb ram boş yine tıkır tıkır çalışıyor bendekide bu şekilde ama yinede işte insan tam olarak emin olamıyor

umutku84

umutku84

Üye
Aynı soru işareti bende de var. 1.5 dolu yaklaşık da 300mb boş ram var. Takılma yaşamadım hiç ama yine de huzursuz oluyorum.

lejyoner236

Üye
Konuyu hortlatma gibi olacak biraz ama :) 2GB ram yeterde artar bile. 1.5 ğun kafadan dolduğuna bakma. Android işletim sistemi ne kadar RAM bulursa dolduruyor. Örneğin 1gb rami olan telefon 2gb rami olan telefon arasında kurulan programlar ve kullanış açısından hiç bir fark yok. 1gb telefonun hafıza bilgilerinde 500mb kullanılıyor 300mb boş yazıyor. 200ü sistem kendine ayırmış. G3 de ise aynı uygulamalar olmasına rağmen daha fazla ön bellekleme yaptığı için 1,5 dolu 500 boş görünüyor. Bunun ana nedeni ise önbellekleme yapıp uygulamaya hızlı olarak erişim sağlamak. Eğer task killer gibi saçma uygulamalar kullanıyosan zaten bu önbellekleme işleminin hiç bir faydası olmuyor. Performans açısından ise 2 gb ile 3 gb arasında %10 luk bir fark var.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Takılma olmaz merak etmeyin.Eğer hız için önbellekleme olmasını istemiyorsanız kullanacağı en fazla 800mb dir. adamlar 1gb ramli telefonlarda deli gibi oyun oynuyorlar :)

Samsung note3tede 2gb ram var. Tanıdığım bir arkadasın telefonunda 150den fazla uygulama yüklü ve telefon 1 kere bile donmamış.

Fenomenon

Fenomenon

Üye
yine de bazı programlar arkaplanda fazla ram harcıyor. onları greenify ile kapatmak lazım :)

>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye
Aynı çözünürlükte bilgisayarda oyun oynasan sadece 3-4 gb vram harcar, bence yeter diyen arkkadaşlar grafik işlemcisinin rame nasıl asıldığından habersiz

Seglopsi

Seglopsi

Üye
2k çözünürlükte bence sorun yaşar 2gb ram.

98farom98

98farom98

Üye
Eğer maddi durumdan sıkıntı yoksa kesinlikle 3 GB ram li olanı al

AHKE

AHKE

Üye
teli uzun zaman kullancaksan(3 4 sene gbi) 3 gb al