[Stabil][Aosp][4.4.2] LegenD Rom Special Edition v2 KitKat

Sponsorlu Bağlantılar

LegenD Rom Special Edition v2 KitKat Romu Beğendiniz mi?

• Evet Beğendim.

Kullanılan: 23 100.0%
  • Hayır Beğenmedim.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    23
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
[Stabil][Aosp][4.4.2] LegenD Rom Special Edition v2 KitKat

Bu konumuzda siz değerli kullanıcılara bir süredir üzerinde çalıştığımız LegenD Rom Special Edition v2 KitKat sürümünü tanıtacağım. Öncelikle konuda yazanların tamamını okuyunuz. Bu rom bir ekip çalışması sonucu bugra333 & semih60 & respect60 ortak çalışmasıyla ortaya çıkmıştır. Elimizden geldiğince en iyisini yapmaya çalıştık unutmayın biz bu işi amatör olarak yapmaktayız. İlk sürüme oranla bu sürümde daha çok yere el attık ve görsel anlamda daha güzel şeyler ortaya çıkarmaya çalıştık umarım beğenirsiniz. Eğer bana soracak olursanız performans pil ve görsellik olarak LegenD Rom Special Edition v2 KitKat normal legend rom v7 ‘ye göre daha iyi bir rom oldu.

Cwm sürümü 5.5 üzeri olması gerekmtekdir aksi halde rom kurulmaz hata verir.

Eğer şuan telefonunuzda Kitkat rom yüklü ise ve Cwm yok ise bu konudan cwm kurmanız gerekmektedir=>

İNDİRME LİNKİ=>

ROM Kurulumu:
-Dosyayı indirin ve hafıza kartına atın
-CWM menüsüne girin Wipe data factory reset yapın
-Advanced/dalvik cache yapın
-Romu kurun ve yeniden başlatın

Kurulumdan sonra yapılması gerekenler:

- Menüden viper4android uygulamasını açın ve driver kurulumu yapın (high audio) daha sonra telefonu yeniden başlatın ve tekrar uygulamayı girin sol taraftan kulağınıza göre kendi ayarınızı yapınız.

- Size tavsiyem viper4 aktif ettikten sonra menü tuşuna basın Ui settings tıklayın ve expert tıklayın bu sayede çok daha gelişmiş ayarlar açılacak J

Bilinmesi Gerekenler:

-Ben dalvik öneriyorum art henüz stabil değil ve kasmalar yapıyor.

-Xposed aktif ederseniz art çalışmaz.

-Eğer mp3 zil sesi yapmak istiyorsanız marketten başka bir müzik çalar indirin ve istediğiniz şarkıyı başlatın onu zil sesi ayarla yapın.

-Ekran görüntüsü almak istiyorsanız tuşlara uzun basın hemen elinizi çekmeyin.

-Geliştirici seçeneklerini açmak için Ayarlar/Telefon Hakkında/Derleme numarasına basınız 3-4 defa

- Eğer menü geçişleri daha hızlı olsun istiyorsanız Ayarlar/Geliştirici seçenekleri girin ve pencere,geçiş,animatör ayarlarının üçünüde 0.5x yapın telefonu yeniden başlatın.

-Gerçek pil performansını görmek istiyorsanız rom kurulduktan sonra pili bitirip tam dolum yapın.

Teşekkürler:

Orochi

LegenD Rom Special Edition v2 KitKat Özellikleri ve Yapılan Değişiklikler:

- Görsel anlamda bir çok değişiklik yapıldı.

- Ayarlar menüsü,hızlı ayarlar, bildirim çubuğu vs gibi sistemde bir çok yere el atıldı ve görsel anlamda değişiklikler yapıldı.

- Daha iyi görüntü kalitesi için X- Reality engine eklendi (Fotoğraflar ve resimler de etkilidir)

- LegenD Rom v7 KitKat üzerine kuruldu.

- Android L geçiş animasyonları eklendi bu sayede kitkatta bulunan yavaş geçişler giderilmiş oldu.

- Root&busybox eklendi.

- Rom boyutu 320 MB civarındadır.

- 4 – 16 GB Uyumludur.

- Antutu sonucu 16.000 – 17.000 arası değişmektedir.

- Nenamark2 sonucu 45-47 fps arası değişmektedir.

- Boş ram 500-700 arası değişmektedir.

- Oyun ve pil performansı kitkat sayesinde gayet iyi seviyededir.

- İnit.d desteği eklendi.

- Pil tasarrufu ve daha iyi performans için İnit.d tweak eklendi.

- Modlu Nova Launcher ve bildirim uygulaması eklendi. (Yeni sürüm 3.02 eklendi)

- Build.prop düzenlendi bu sayede markette uyumlu hale getirildi ve çeşitli tweak dosyaları eklendi.(Pil performans vs)

- Shake and brush özelliği düzeltildi (Kendi kendine titreme ve bildirim temizleme olayı düzgün hale getirildi)

- Gereksiz dosyalar silindi ve yerine yeni uygulamalar eklendi (omich player,viper4android vs gibi)

- Google logo eklendi

- Açılış animasyonu değiştirildi.

- Bildirim sesi değiştirildi.

- Ve daha fazlası LegenD Rom Special Edition v2 KitKat ile sizlerler!

• Beğen
Tepkiler: sergen5885, Dede, loneely42 ve 4 diğerleri

hhh666

hhh666

Üye
elinize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Respect60

Respect60

Üye
Hayırlı olsun. :tşk:

• Beğen
hhh666

hhh666

Üye
4.2.1 sürümünde iken rehberi içe/dışa sd karta kopyaladım ve bu romu yükledim, rehberi içe/dışa aktardan tekrar tlf. hafızasına kopyaladım 246 numarandan 130 tanesini kopyaladı. NOT: orjinal kitkat beta, legenD rom 7 ve şimdi ki bu rom'lardaki aynı problem.

Aceba 4.2.1'deki rehber ve müzik çalar bu roma dahil edilebilir mi, Elinize sağlık.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Maalesef o mümkün değil
Rehber yedeği sorunsuz çalışıyor :) bende eski romlarin rehber yedeği var her romda çalışır

hhh666

hhh666

Üye
Tamam, teşekürler.

• Beğen
thenfouz

thenfouz

Üye
Benim telde v7 yi kurmustum iki sim kartta calismamisti bundada ayni sorun olurmu v7 den once kitkati kurdugumdada ayni sorun olmustu telefon kitkati desteklemiomu acaba

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Benim telde v7 yi kurmustum iki sim kartta calismamisti bundada ayni sorun olurmu v7 den once kitkati kurdugumdada ayni sorun olmustu telefon kitkati desteklemiomu acaba
alakası yok herkes çift sim kullanıyor kitkat :)

• Beğen
Tepkiler: tugsahh32
thenfouz

thenfouz

Üye
Bende sorun olmustu tekrar tekrar kurdum olmadi nese cok sukur bunda oldu rom gayet iyi akici ellerine saglik hocam :-)

• Beğen
Tepkiler: tugsahh32 ve Buğra

tugsahh32

Üye
Helal olsun hocam. Romu birazcikta ozelleştirdim :) customın customını yaptm diyebilirim süper :) teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve thenfouz
dogu73

dogu73

Üye
abi öncelikle eline sağlık bunu bekliyordum v7 kitkat çıktı çıkalı. umarım screenshot sorunuda ortadan kalkmıştır hemen indiriyorum :)

Edit: Abi tekrardan ellerine sağlık. screenshot sorunuda çözülmüş tek kelime ile muhteşem olmuş :)
tek sıkıntı şarj biraz hızlı bitiyor sanki :)

Son düzenleme:
  • Beğen

usedir

Üye
Orijinal duvar kağıdını atabilirmisiniz

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye

Buyrun duvar kağıdı..Usta arama uygulamasında neden son arananlarda sadece bir kişi gözüküyor.. ?

loneely42

loneely42

Üye
Ya arkadaslar ne kadar denediysem olmadi. 1 haftadir deniyorum olmuyor dosyayi yuklemeye calisinca "no file" gibi bi yazi yaziyor yukleyemiyorum yardimci olabilirmisniz

loneely42

loneely42

Üye
Ya arkadaslar ne kadar denediysem olmadi. 1 haftadir deniyorum olmuyor dosyayi yuklemeye calisinca "no file" gibi bi yazi yaziyor yukleyemiyorum yardimci olabilirmisniz
Tmm cwm yi guncelliyerek hallettim cok guzel bi rom olmus emegi gecen herkeze tesekkurler

• Beğen
BeatsBox

BeatsBox

Üye
Link kirik

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Linkler sağlam kırık değil :oke:

BeatsBox