Asus X550LN-XO069D İnceleme Konusu

Sponsorlu Bağlantılar

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Asus X550LN-XO069D İnceleme Konusu
Bugün Elime Geçti Asus X550LN-XO069D Notebook.
Acizhane Bir Kaç Fotoğraf (@The Nightmare Tarafından) :

Parça Parça Tanıtmaya Çalışacağım. Alacakların Dikkatine:
Genel Görünüm Nasıl Abi Tipi Topu Ele Oturur Mu Yakışır Mı Adama?
Genel Olarak Çok Şık Bir Bilgisayar Öncelikle Bunu Belirtmek İsterim. Sağlam Görünüyor. Ele Geliyor.

Fanlar Nasıl?
Fanlar Öyle Ses Çıkarıyorki Sanki Fan Yok :kıskıs: Bilgisayarın Altına Elimi Koyuyorum. Oda Sıcaklığından Soğuk Üflüyor :bilmm
Performansı Nasıl Abi?
Normal Kullanımda Güç Tasarrufunda 0.76GHz Hızla Çalışıyor Firefoxta 10-12 Sekmeye Kadar Kasma Görmedim Sonra Takıldı Dengeliye Aldım Canavar Gibi :D
Daha Oyunları Deneyeceğim. Rivalste HİGH Ayarda Hiç Kasma Olmadı. :D

Güç Tasarrufu:

Yüksek Performans:

Arkada Oyun Yok Firefox Var Üzerinde 6 Sekme Biri Youtube Adobe Flash Çalışıyor. :D

Eee Abi Sesi Nasıl SonicMaster Deyip Duruyorlardı?
Valla Ses Çok Harika Çıkıyor Müziklerimi Daha İstekli Dinler Oldum. Hoparlördeki Tek Sıkıntım Rivals'in Bir Yerinde (Sadece Bir Yerinde) Cayırtı Yaptı.(O Da Büyük İhtimalle Oyunla Alakalı Torrentten İndirdim Sıkıntı Olabilir O Oyunun Başındaki İntrolar Bitirdi Beni Oyundan Soğudum.) Başka Sıkıntı Yok. Ses Müthiş. :D Ama Sesin Nereden Geldiğini Hala Çözmüş Değilim. Belli Bir Hoparlör Yok.
Yanında 5 TL'ye Verilen Çanta Nasıl?
Valla 5 TL'yi Hakediyor Bence İyi Sayılır ;)
İlk Aldığında Şarjı Var Mıydı?
Valla Elime Geçti Yanımda USB Vardı. Dayanamadım Eve Kadar Başlattım Kurulumu. :) Bittiğinde %61 Şarjı Kalmıştı. :D
Oyun Performansı:
Bu Fraps Programının Ekran Fotoğrafını Alamadım. Yazayım.
Need for Speed Rivals:
Ultra'da Ve High'da Stabil 25 Civarı Ama Hızlanıp Virajda El Freni+Arabayı Yanlayıp Nitro Verirsen 20 ye Düşüyor. Medium Stabil.

RİVALS YENİ AYAR (30FPS SABİT ULTRADA :D )
İnternette Dolaşırken Buldum. Acayip Artıyo Rivals Performansı Ultrada 25 Civarı Olan FPS Arada 20 Lere Düşen FPS Şimdi 30 Dan Aşağı İnmiyor. (Arada 31 Bile Oluyor. :kıskıs:)

Belgelerim 'Ghost Games' Klasörüne Sallayın. Bakın Performans Neymiş. :D

Need For Speed Most Wanted 2012:
Oyun Biraz Ağır Gibi Genel Olarak 25-30 Arası Ama Arada Çözemediğim Üzere 20 Lere İniyor. :hmmm Ultrada.
Biraz Oynadıktan Sonra Arabanın Hali :kıskıs:

Need for Speed The Run:
Beklediğim Gibi 3 Senelik Oyun Üst Sınır 30. 30'dan Aşağı Düşmüyor Gibi. ;)
Need for Speed Most Wanted 2005:
Biraz Nostalji. :kıskıs: Oyunu Bi Açtım 116 Falan Diyo. Yarışlarda Yine Üst Sınır 30. 30'dan Aşağı Görmedim.
Crysis 3:
Medium, Low Arası Stabil High'te 19-20 Fps Alıyorum. Low-Medium Arası Oynanıyor. ;)
Prototype @The Nightmare :
Prototype yükledim high grafikde su gibi akıyor. Ortalama 40 fps alıyorum , görsel efektin çok olduğu zamanlarda 37 falan oluyor ondan aşağı görmedim ;)
yeni oyun denemem Call of duty 4 modern warfare high grafikde ortalama 60 fps altına inmiyor patlama sahnelerinde 50 olabiliyor ama 50den aşağı görmedim :)
bunu bitirince mw2 indircem

Aynen Öyle. Yaw mafia 2 acayip sardı en son vito hapisten çıktı joe'nin yanına gitcekti çok merak ediyom neler olacağını :DMafia 2 FPS değeri high ayarda 40-45 fps alıyorum su gibi akıyor. İlk açtığımda 20-25 fps falan alıyordum arada takılma yapıyordu korktum acaba ekran kartında sorun mu var diye halbuki intel hd graphicsde oynuyormuşum varsayılan öyle ayarlanmış ben nvidia olarak değiştirdim :D bide ss atalım :)

yeni oyun denemem call of duty modern warfare 2 fu ll grafik yağ gibi en az 50 fps alıyorum arada 70lere çıkıyo :ehe

Bu Bilgisayarın RAMi 4GB Arttırsak Garanti Dışına Çıkar Mı?

aslihan_bayraktar
[TBODY] [/TBODY]
10:54 (3 saat önce)
Kime: bana
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

ASUS CASEID=RPTM20140724202297-181
[TBODY] [/TBODY]
Merhaba Sn. Muhammed Öztürk ,

Talebiniz ASUS Türkiye ofisi tarafından ele alınmaktadır.

Cihaz bilgileri kontrol edildiğinde cihaz içinde bir adet boş slot bulunmaktadır. Ekstra 4 GB RAM DDR3L 1600 MHz SDRAM özellikli RAM takılabilir. RAM arttırımı cihazı garanti dışı bırakmamaktadır. SSD disk satışımız ve montajı hakkında desteğimiz bulunmamaktadır. Ürünün orjinal konfigürasyonundaki parçaların değiştirilmesi cihazı garanti dışı bırakmaktadır.

Bilginize sunar, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

ASUS Müşteri Hizmetleri

Tel: 0216 524 3000
Fax: 0216 481 8380
Adres: Alemdağ Cad. Masaldan İş Merkezi C-Blok D.1, 34692 Kısıklı/Üsküdar/İstanbul
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
Merhaba Sn. Muhammed Öztürk ,

Talebiniz ASUS Türkiye ofisi tarafından ele alınmaktadır.

Cihazın orjinal parçası çıkarılıp SSD takılması cihazı garanti dışı bırakmaktadır.

Bilginize sunar, iyi günler dileriz.

Saygılarımızla,

ASUS Müşteri Hizmetleri

Tel: 0216 524 3000
Fax: 0216 481 8380
Adres: Alemdağ Cad. Masaldan İş Merkezi C-Blok D.1, 34692 Kısıklı/Üsküdar/İstanbul

Abi Eee PCDepo Nasıl Güvenilir Mi?

Valla İlk Paket Elime Ulaştığında Asus Bandrolü Kopmuştu Üzerine De Elektrik Bandı Yapıştırılmıştı. Aradım PCDepo'yu Böyle Böyle Diye. O Seride Karşılaştığımız Genel Bir Sorun Dediler. İsterseniz Bize Gönderin, Gönderelim Yenisini Dediler. Valla Helal Olsun Siteden. "Müşteri Memnuniyeti İçin Değiştiririz." Dediler. Ben 1 Aydır Araştırıyorum PCDepo'dan Alan Arkadaşlar, Abiler Var Onlarda Memnun Siparişi Veridiğiniz Gün Kargoya Veriliyor Zaten Mesai Saatleri İçinde. BOLU'ya 1 Günde Geldi Kargo. Epey Hızlı Çalışıyorlar. Site Bence Çok Kaliteli, İşlerinin Hakkını Vererek Yapıyorlar. :D

Vesselam
Muhammed ÖZTÜRK

Asus X550LN-XO069D Kullanıcıları:
@ByKatre
@The Nightmare
@cgokhans
@baron_1818
@TeKnoArda
@emre521
@emre_doner
@panzerius
@ByDeGeR
@Mufche
bende pcdepo dan aldım. 4gb lık,aynı hdd li.pazartesiden beri kullanıyorum ve pazartesiden beri torrent ten habire oyunlar indiriyorum,film dizi izliyorum,gram ses yok.o kadar yüksek oyunlar oynuyorum fan hiç çalışmıyor,sadece bi kere çalıştı kısa süreli.ne ısınma,ne ses,hiç bişeyi yok aletin

Arkadaşlar çarşamba gecesi ben de aynı modeli aldım 1230 TLye. Ana başlığa beni de yazın :) Alıcak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu 3. laptopum ve sonunda gerçek bir laptop kullandığımı anladım. Yanında 15 tlye alınan mouse fena değil. Oyun için yetersiz ama gezinti için gayet güzel. Çanta 4 tl olduğu için alınabilir. Notebooka windows 8.1 kurdum. Zaten notebookla gelen CD 8.1 destekliyor.Açılış hızı 9 sn ile 15 sn arasında değişiyor. Uyku modu kapanış max 4 sn açılış 1.5-3 sn. arasında. Isınma 0 enerji tasarrufunda bile kasma olmuyor işlemci kesinlikle oyunlar için de autocad solid basit çizimler için yeterli bana kalırsa. PES 2013ü malesef ben de halledemedim.
Kurduğum Oyunlar
Battlefield4
GTA4
BLUR
COD Modern Warfare
COD Modern Warfare 2
FarCry 3 <3
Flatout 2
Left 4 Dead 2 (Nosteam Multi)
Need For Speed Rivals

Eklenmek İsteyenler Yazsın :oke:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: avcitalip, Darqos, B.A.R.O.N ve 4 diğerleri

cgokhans

cgokhans

Üye
Beni de ekle kardeş ellerine sağlık :-) benim anlamadığım Turbo Boost ile 2.6 oluyor Windows niye 2.3 yazmış ki :-\

osmanmert94

osmanmert94

Üye
ASUS X550LN-XO007D ile fark gerçekten varmış ciddi anlamda. Yüksek performansta 2,86 Ghz de falan çalışıyor. NFS Rivals tede performans farkı olduğu belli 5-6 FPS.Not: Ben çok fark olacağını sanmıyordum.Turbo Boost ile 3.0GHZ diyor ama ben hiç o kadara çıktığını görmedim.

cgokhans

cgokhans

Üye
Şimdi baktım da önerdiğiniz hızlı alda1800 Pc depo da 1870 ben başlıkta li pcyi alırken 1305 é almıştım sonra bir 71 TL zam geldi falan yani illa ki bir 400-450 TL fark var. Bütçe meselesi. :-)

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
güzel bir inceleme olmuş ;) fotoğraf çekmediysen benim çektiğim fotoğrafları koy istersen ;) (bu arada hoparlörun nerede olduğunu bende bulamadım :ehe)

ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Beni de ekle kardeş ellerine sağlık :-) benim anlamadığım Turbo Boost ile 2.6 oluyor Windows niye 2.3 yazmış ki :-\
Tek Çekirdek 2.6GHz, Çift Çekirdek 2.3GHz :spr
güzel bir inceleme olmuş ;) fotoğraf çekmediysen benim çektiğim fotoğrafları koy istersen ;) (bu arada hoparlörun nerede olduğunu bende bulamadım :ehe)
Atsana Buraya Da :D
ASUS X550LN-XO007D ile fark gerçekten varmış ciddi anlamda. Yüksek performansta 2,86 Ghz de falan çalışıyor. NFS Rivals tede performans farkı olduğu belli 5-6 FPS.Not: Ben çok fark olacağını sanmıyordum.Turbo Boost ile 3.0GHZ diyor ama ben hiç o kadara çıktığını görmedim.
O Kadarda Olsun Kardeşim Arada 400-500 TL Fark Var :ehe
Demekki O Da Tek Çekirdek 3.0GHz, Çift Çekirdek 2.8GHz :oke:

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
ya çok uzun bekle bekle sıkıldım bir de ilk başta güç tasarrufunda denemiştim iki ker eoyundan attı yani 0.76 GHz yetmedi tabi aha dedim kaldırmadı korktum sonra yüksek performansa aldım canavar gibi :D o yüzden soğudum oyundan bir de bir şey anlamadım hikayesi falan :bilmmlaptop 1,353.94 TL olmuş 100 tl zam tam zamanında almışım :D

messevim

messevim

Üye
Bu fiyata daha iyisi sanırım yok. Tam bir f/p cihazı.

Hayırlı olsun. güle güle kullanmak nasip olur inşAllah :)

• Beğen
Tepkiler: ByKatre
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Bu fiyata daha iyisi sanırım yok. Tam bir f/p cihazı.

Hayırlı olsun. güle güle kullanmak nasip olur inşAllah :)
Sağolun Hocam Ben Bilgisayarı Almadan Önce Bakıyordum Teknosa'nın Broşürüne 1300 Tl Ye Casper Bİr Bilgisayr Intel HD Graphics i3 işlemci aha deidm bunu alrım (o zaman casper gözümde en iyi marka :kıskıs:) maxicepteki abilerim kardeşler sağolsun şu anda çok geribırakmayan baya iyi derecede bi ürünü almış bulunmaktayım elhamdülillah çok teşekkür ederim maxicep ailesine :D

• Beğen
Tepkiler: Darqos ve mehsevim
messevim

messevim

Üye
Sağolun Hocam Ben Bilgisayarı Almadan Önce Bakıyordum Teknosa'nın Broşürüne 1300 Tl Ye Casper Bİr Bilgisayr Intel HD Graphics i3 işlemci aha deidm bunu alrım (o zaman casper gözümde en iyi marka :kıskıs:) maxicepteki abilerim kardeşler sağolsun şu anda çok geribırakmayan baya iyi derecede bi ürünü almış bulunmaktayım elhamdülillah çok teşekkür ederim maxicep ailesine :D
Ayenn öyle. sağolsun maxicepte yardım sever birçok insan mevcut. Hayrını gör tekrardan. :)

• Beğen
Tepkiler: cgokhans
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: mehsevim
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
yeni oyun denemem nfs carbon ultra ayarda yağ gibi akıyor (bu arada oyun çok da kötü değil most wanteda göre kötü olmuş ama ;) )

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Casper Anadol ise Asus Lamborghini :D Yardım can gerisi heyecan.

• Beğen
Tepkiler: cgokhans ve ByKatre
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
İyi Bakalım Zaten Akması Lazım 2006 mı 2007 Yapım Mı Ne? DÜşüncelerini Yaz kOnuya Ekleyeyim :oke:
Eyvallah :tebessüm:
Düşüncelerim bunlar zaten birtek fps değeri eksik hangi programla ölçtun sen. (bu arada pazartesi prototype test yapıyorum sonuçları yazarım)

• Beğen
Tepkiler: cgokhans
ByKatre

ByKatre

Üye
    Konu Sahibi
Düşüncelerim bunlar zaten birtek fps değeri eksik hangi programla ölçtun sen. (bu arada pazartesi prototype test yapıyorum sonuçları yazarım)
Fraps İle Ölçtüm Bende Watch Dogsu İndiriyorum :D 19 Saat 57 Dakikası Kalmış :kıskıs:

cgokhans

cgokhans

Üye
Windows 8 ile kurulum tamam. ama driverları kurmadı 8.1 değil diye sanırım. güncelleştirme istiyor o da bir türlü başlamadı. yarın 8.1 e yükseltirim inşallah. Ses o nasıl bir sestir ya maşallah Allah nazarlardan saklasın bittim sesine. Performans iyi görüntü sade ve şık. Ama nedense üst katta ki wifi 1-2 diş çekiyor. İnşallah driver tam kurulmadığı içindir. 8.1 e yükselince tekrar deneyeceğim bakalım. Yeğen ben görmeden cdyi kapmış eline kirletmiş zaten :D Wifi hariç şu anda sıkıntı yok bakalım. Program kurmuyorum güncelleştirme ile gider diye :) yarın kurarım.

Üst Alt