Uçakta kürtçe anons talebi reddedildi!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mürteza16

mürteza16

Üye
    Konu Sahibi
Uçakta kürtçe anons talebi reddedildi!
Diyarbakır'dan avukat Mahsuni
Karaman, hem uçaklarda hem de hava
alanlarında kürtçe anons yapılması için
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme
Bakanlığı Sivil Havacılık Genel
Müdürlüğü'ne talepte bulundu ve bu
talep reddedildi. Avukatın bu isteğine
Genel Müdürlük ülkelerin resmi
dillerine göre anonsun uygun olduğunu
belirtti. Anonslar Türkçe ve İngilizce
olarak yapılmaya devam edecek.

• Beğen
Tepkiler: -Emre ve hasan3472ty

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Aslında iyi olur. Ama fazla anons zaman kaybı ve sıkıcı olur .

zombaka

zombaka

Üye
türkçe ve uçak nerden geldiyse o dil yeter

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Diller ırklar renkler kültürler zenginlik tir .

• Beğen
Tepkiler: JosephLion
zombaka

zombaka

Üye
191 ülke var bunların hepsini nasıl anons edilecek

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Bencede iyi olmuş kürtçe bilenler türkçede biliyor zaten sadece kürtçe bilen tiplerinde uçakla falan işi olmaz genelde

• Beğen
Tepkiler: aLoNeAnqe
messevim

messevim

Üye
Bencede iyi olmuş kürtçe bilenler türkçede biliyor zaten sadece kürtçe bilen tiplerinde uçakla falan işi olmaz genelde
Bir doğuya gittiğin de göreceksin ki türkçe bilmeyen binlerce Kürt insan var.

Bunlarda Türkiyenin hava yolunu kullanıyor. Neden İngilizce anonsa izin veriliyor da Kürtçeye izin verilmiyor ?

zombaka

zombaka

Üye
ırak uçuşlarında olabilir aslında

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Kürtçe dilden sayılmıyor demekki

zombaka

zombaka

Üye
Bir doğuya gittiğin de göreceksin ki türkçe bilmeyen binlerce Kürt insan var.

Bunlarda Türkiyenin hava yolunu kullanıyor. Neden İngilizce anonsa izin veriliyor da Kürtçeye izin verilmiyor ?
bana kalsa ben ingilizcede yaptırmam nerden geliyosa ve nereye gidiyosa o ülkenin dili yeter

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Ama ingiliz bu ülkenin vatandaşı değil türkçe bilmeyen kürt ise bu ülkenin vatandaşı ve türkçe öğrenme zahmetinde bulunmamış turistler bile az buçuk türkçe öğrenirken bu ülkenin vatandaşı olan bazı kürtler türkçe dil öğrenmeye çalışmıyor ben yabancı bir ülkeye gitsem oranın dilini öğrenmeye çalışırdım ama bunlar vatandaş olduğu halde bilmiyor

zombaka

zombaka

Üye
siz ispanyada katolonca anons duydunuzmu

• Beğen
Tepkiler: aLoNeAnqe
djsalih91

djsalih91

Üye
İngilizce evrensel bir dil kürtçe ise sadece yerel bir dil konunun özü bu...

• Beğen
Tepkiler: DalvikCache ve aLoNeAnqe
zombaka

zombaka

Üye
bi gazetede okumuştum türkiyede 8 ayrı milletmi ne varmış 8ayrı anons nasıl yapsınlar (bu haberi tam olarak bilen veya hatırlayan varsa yanlışlarımı düzenleyebilir

• Beğen
Tepkiler: DalvikCache ve aLoNeAnqe
aLoNeAnqe

aLoNeAnqe

Üye
bi gazetede okumuştum türkiyede 8 ayrı milletmi ne varmış 8ayrı anons nasıl yapsınlar (bu haberi tam olarak bilen veya hatırlayan varsa yanlışlarımı düzenleyebilir
ingilizce dünyanın evrensel dili türkçe türkiyenin evrensel dili ne gerek var her dil anonsa türkçe yeter

• Beğen
Tepkiler: zombaka
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
1. Türkçe devletin ana dili ingilizce evrensel . Sakıncası yok .
2. Kürtçe de az buz bir dil değil sadece anons talep edilmiş ama bir Kürt olarak gerek duymuyorum çünkü bir sürü ırk bu sefer böyle istek yapar .
3. Konuyu lütfen siyaset ve kin ile genişletmeyin. Çözüm ve sorun nedir onu konuşalım .
4. Geçmiş bilinç altı ülkeyi maf eden siyasi düşünceyi şu güzel yeni gençliği maf etmeyelim .
5. Hepiniz adem havadan geldiniz seninde gözün güzel şeyler girmek ister benimde . Sende Ekmek parası için mücadele ediyorsun bende .
6. Son sözüm akıllı olan araştırmadan görmeden cevap vermez . Bir etrafa bakın islam ülkeleri ile nasıl da oynuyorlar . Hep dış güçler oyunu .
7. Siz hepiniz değerli birer insansıniz . Şunu unutmayın ki en mükemmel varlık insandır . Iyi ki varsınız :)

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Bence sadece ingilizce yapılmalı :ehe:

zombaka

zombaka

Üye
Bence sadece ingilizce yapılmalı :ehe:
Türkçe yeter ben okulda bile ingilizceyi sevmezdim hocaya derdim ne işime yarıyacak diye hoca derdi bütün işler ingilizce istiyor diye bende derdim benden olsa olsa çöpçü olur onada ingilizce lazım olmaz hocada sonra dersten atardı hocamı hatırladım sımdi aysegüldü ismi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt