Yardım freedos pcye windows 8.1 kuramıyom

Sponsorlu Bağlantılar

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
freedos pcye windows 8.1 kuramıyom
asus x550ln xo069d pc aldım flaşa windows 8.1 yazdirdim biosda ilk sırada flaş olmasına rağmen flaşdan başlamıyor ama masaüstünde başlayabiliyor pc aldık kullanamıyoruz ya :( @messevim yardımcı olur musun kardeşim

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
boot ekranın önyükleme için bir tuşa basın falan yazıyordur orayı kaçırıyor olabilirsiniz. Ya da rüfus programı ile yeni boot edin boot ettiğiniz windowsun sağlam olduğundan emin olun.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
boot ekranın önyükleme için bir tuşa basın falan yazıyordur orayı kaçırıyor olabilirsiniz. Ya da rüfus programı ile yeni boot edin boot ettiğiniz windowsun sağlam olduğundan emin olun.
Asus logosu geçtikten sonra hemen bu ekran geliyor buda bios @ByCatre@ByKatre

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Flash diske yazdırdığın Windows 8.1 sorunsuz muydu ?

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
Flash diske yazdırdığın Windows 8.1 sorunsuz muydu ?
Dediğim gibi masaustu pcde flaşdan başlayabiliyor ama laptopda başlamıyor ve daha önceden kuzenin laptopa format attım bendeki windows 8.1 ile.

ByKatre

ByKatre

Üye
Bak UEFI diyo flasha uefi yazdırmış olabilirsin şöyle yap her şeye baltan başla ISO2Disc Programını Dene bir o program iyidir olmadı bi cd al yazdır öyle dene büyük ihtimalle uefi yapıyor sıkıntıyı :spr

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
windows 8 cdsi taktım yine olmadı :(

• Beğen
Tepkiler: ByKatre
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
bulamadım ya of pc aldık kullanamıyorum ya :(rufus deniyorum bakalım ne olacakbios ya da uefi bilgisayarlar için mrb bölüm düzeni seçili

• Beğen
Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
windows 8'le beraber boot'lar uefi boot ve legacy boot olarak ikiye ayrıldı. win 8 kurarken uefi tercih edin, hatta kullandığın iso'yu daemon ile açıp içindekileri olduğu gibi dvd'ye ya da flash belleğe yazdır. windows 7 usb tool ile ya da benzeri uygulamayla değil olduğu gibi belleğe taşıyarak dene.

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
windows 8'le beraber boot'lar uefi boot ve legacy boot olarak ikiye ayrıldı. win 8 kurarken uefi tercih edin, hatta kullandığın iso'yu daemon ile açıp içindekileri olduğu gibi dvd'ye ya da flash belleğe yazdır. windows 7 usb tool ile ya da benzeri uygulamayla değil olduğu gibi belleğe taşıyarak dene.
Daemon ile açıp olduğu gibi atarsam boot özelliği kayboluyor denedim onuulan kaç ay bekleyip pc alıyoz kullanamıyoz yaw birdaha freedos almayacam işkence yemin ediyorum işkenceburdan da bi cacık olmayacak en iyisi bilgisayarcıya gidip adam akıllı format attırmak

ByKatre

ByKatre

Üye
ya olur batuhan pes etme yaw biosun her menüsünün fotosunu b i at bakalım :D

şöyle bir yer varmı ?? :bilmmŞimdi BIOS ayarlarına bakalım. BIOS ekranı için kısayol tuşu anakart markasına göre değişir, kimisi F12, kimisi F2, kimisi Delete tuşunu kullanır. Bunu deneyerek bulacaksınız. BIOS ekranında Boot Options adlı bir menü bulmalısınız, bu bazen Boot, bazen System Configurations menüsü bazen de Security menüsü altında yer alır. Boot Options sayfasından Secure Boot seçeneğini disable (devre dışı bırak) yapın. Legacy Boot seçeneğine gelin ve Windows 7′ yi kurmak istediğiniz sürücüyü seçin (DVD-ROM veya USB). Daha sonra BIOS ayarlarını kayıt edin.şöyle bir şey buldum sorun %100 bundan :spr

Yönetici tarafından düzenlendi:
Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
sorun düzeldi uefi'den kaynaklanıyormuş rufus ile yazdirdim artk yükleniyor @Mad EagLe adamsın :D @ByKatre sende rufus ile yazdır aynı sorun sende de olacak çünkü :)

• Beğen
Tepkiler: ByKatre ve Mad EagLe
ByKatre

ByKatre

Üye
dedim sana be uşak :Dbidaha freedos alacan mı ??rufus yazdırıyor um ki:D"Paketiniz teslim sürecinde."

benim daha kargoda

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
boot için rüfus kullanın kurulumsuz 5 mblik bir programcık. Ama işlevi büyük uefi kurulum falan yapmaya da olanak veriyor :)

• Beğen
ByKatre

ByKatre

Üye
boot için rüfus kullanın kurulumsuz 5 mblik bir programcık. Ama işlevi büyük uefi kurulum falan yapmaya da olanak veriyor :)
uefi kurulum normal açılışta ne kadar fark ediyor :D

rüfus iyiymiş bende iso2disk kullanıyorum sıkıntı yok :Dyukarıdaki mesajdamı reklam oluyor yahu düzenlem omuş o zman hiç link paylaşmayak :(

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
    Konu Sahibi
oh be rahatladım vallaha

• Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
uefi kurulum normal açılışta ne kadar fark ediyor :D

rüfus iyiymiş bende iso2disk kullanıyorum sıkıntı yok :D
çok ahım şahım bir fark yok. Sadece daha güncel bir bios sistemi. Yani onu kullanırsanız daha iyi olur. Özellikle ssd kullanıyorsanız kullanmakta fayda var benim pcyi açıp maxiye girmem 7 saniyeyi geçmiyor :)

ByKatre

ByKatre

Üye
çok ahım şahım bir fark yok. Sadece daha güncel bir bios sistemi. Yani onu kullanırsanız daha iyi olur. Özellikle ssd kullanıyorsanız kullanmakta fayda var benim pcyi açıp maxiye girmem 7 saniyeyi geçmiyor :)
:oha: bu arada mesaj neden düzenlendi :)

Üst Alt