Yeni Nesil Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak

Sponsorlu Bağlantılar

cengiz_kurt

Üye
merhaba arkadaşlar telefonuma nokia 701 soft format attım ve telefon bir daha kendine gelmedi sürekli reset atıp durdu şimdi burdan flash atmak istedim her şey tamam cfw de dahil phonex yükledim ama benim tel usb yide takınca direk reset atmaya başlıyor oda phonex de scan dememe ragmen tel i bulmuyor usb1 çıkıyor kendim atasam bile 774 update de yapamıyorum yardım lütfen..

- - - Eklendi - - -

ÇÖZÜM YOLUNUNU BULDUM ...

Şu an resimli yardımcı olamıyorum fakat yinede birşeyler yazmak istiyorum.....

Not: Phoenix ile her zaman ölü flash ta hata oranı biraz daha düşüktür.

İlkten bilgisayarına Phoenixin en son sürümünü kur kendisi bu arada usb driverleride yükler....

Yükleme bittikten sonra, C:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products bu yolu izle ve Elinde olan RM-774 Klasörünü içine at. RM-774 Klasöründe neler olması gerektiğini biliyorsundur umarım... En Önemlisi Uda Core Rofs2 Rofs3 dosyalarının olması şart.

Kısacası İster orjinal ister Cfw yazılımı olsun içinde bu dosyaların olması gerekiyor eksik olmasın...

Phoenix programını aç.

Sol üstte bulunan
File/Open Product yolunu izle..

RM-774 kodunu bul ve OK(tamam) yazan yere tıkla...

Programın en üstünde Connections var görmemen imkansız. Usb Normal NoConnect bu gibi şeyler yazar.NoConnect yi işaretle..

Programın araç klasörler üsttedir oradan Flashing araç çubuğuna gel tıkla. Firmware update diye menü açılacak.

Product kodu yazan yerin karşısında 3 tane nokta var görürsün onu tıkla direk sana lazım olan yazılım ekranda olması gerek ona da tıkla...
DeadPhone Usb Flashing kutucuğunu işaretle alta doğru in Options menüsüne tıkla Gerekli Kırmızı yazılı dosyalar var ( Memcard vs. vs ) onları sil. tamamı tıkla.

Update software
Refurbish
Sw reset

bunları göreceksin ekranda sen bunlardan refusbishe tıklayacaksın...

Firmware update diye sana bi uyarı verecek ( Disconnect usb cable , Connect usb cable, press ok vs vs )

Hemen usb kablosunun her iki ucunu çıkar ( bir ucu bilgisayardan diğer ucunu da telden )
Peşine bataryayı çıkarıyorsun.

Sonra ilkten Bilgisayara usb kablosunu takıver. Peşine usb kablosunun diğer ucunu telefona tak ) Phoenix programında hani ekranda uyarı çıkmıştı ya ona tamam de. Hiç vakit kaybetmeden çıkardığın bataryayı telefona takıyorsun. Otomatik olarak yüklemesi gerekiyor.......

Çok Teşekkürler....Hayat kurtardınız...

xqz5

Üye
navifirm ı açtıgımda nokia care suıte sçılı olmasına ragmen telefon modelını secemıyorum. navıfırm açıldıgında hata alıyorum servıce specific exception ... dıye bu sorun nasıl cozulur acaba

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar yaklaşık 7 aydır android kullanıyorum. Nokia ve Symbianı unuttum :=) Bu yüzden bu konu çoğu zaman aklıma bile gelmiyor bu yüzden yazdıklarınıza cevap yazamıyorum. Konuyla alakalı arkadaşlar yardımcı olurlar umarım. Daha güncel bir anlatım yaparak konu açacak bir arkadaş varsa da iyi olur. Yine burada olur ve elimden gelirse yardımcı olmaya çalışırım. Herkese hayırlı ramazanlar.

yunus0909

Üye
nokıa 701 e 113 sürümünden 112 ye indireyim dedim aynı burdaki şekilde yaptım pc de nokıa suit yok ve son işlem bitince usb batarya falan çıkıyor ya orada mı sıkınıtı oldu nerede olduysa tel şimdi nokıa yazısı geliyo gidiyo ama açılmıyor bi yardımcı olursanız sevinirim acill olarak

yusuf1998x

Üye
arkadaşlar nokia 603ün birinci linki kırık internet kafedeyim sürem az telefona flaşh atmam lazım acil yenileyebilirmisiniz

manialog

manialog

Üye
bazen yüzde 80de bazen yüzde 30 da hata veriyor var mı çözümü
ama sonrasında telefon açılıyor flaş atılmış olarak acaba yarım kalan birsey olmuş mudur

Son düzenleme:
problade187

problade187

Üye
kardes selamlar n 603 e flash atmak istiyorum bazı sorularım var mesela atınca yüklü uygulamalar silinir mi ve mediafire den verdigin linklerden dosyaları indiremedim de
:sos

dabbe98

Üye
kardeşm ordaki '...' yeri gözükmüyor neden ?

Kopukoquz

Üye
Bunun Çözümü Nedir ??

GÖK TÜRK

Üye
nokia 603 telefonum var ve fp2 yi begenmedim fp1e geçmek istiyorum ama flash atma işlerinden pek anlamam yardımcı olabilecek varsa lütfen bi cevap yazsın videoları izliyorum ama telefona bisey olur diye korkuyorum daha net bi videosu olan varsa veya içerigi link veya dosya olarak atabilirmi

yusuf1998x

Üye
bundan kolayını bulamazsınız. Ayrıca fp1 dosyalarını bulabiliceğinizi sanmıyorum

habbuj

habbuj

Üye
nokia 603 telefonum var ve fp2 yi begenmedim fp1e geçmek istiyorum ama flash atma işlerinden pek anlamam yardımcı olabilecek varsa lütfen bi cevap yazsın videoları izliyorum ama telefona bisey olur diye korkuyorum daha net bi videosu olan varsa veya içerigi link veya dosya olarak atabilirmi
603 fp2 olduğu için fp1 atamazsınız malesef

south

Üye
Herkes bir telden çalıyor. Ya kardeşim flash atma sırasında Nokia 603 kendini recovery moduna atmıyor bir türlü. Bu sorunu yaşayan dünyada kimse yok mu? Tüm driverlar yüklü ama refurbish dedikten sonra flash işlemi başlamıyor. Yok bataryayı çıkar kabloyu bağla, bilmem kablonun bağlantısını kes. Nereye baksam herkeste bir ezberden konuşma.

punemr123

punemr123

Üye
Herkes bir telden çalıyor. Ya kardeşim flash atma sırasında Nokia 603 kendini recovery moduna atmıyor bir türlü. Bu sorunu yaşayan dünyada kimse yok mu? Tüm driverlar yüklü ama refurbish dedikten sonra flash işlemi başlamıyor. Yok bataryayı çıkar kabloyu bağla, bilmem kablonun bağlantısını kes. Nereye baksam herkeste bir ezberden konuşma.
bende de oluyo du dead flash denedim duzeldi

ALYAALİ

Üye
Kardes simdi ben telefonuma 808 in yazilimini atabilirmiyim telefonum 701

yusuf1998x

Üye
atamazsınız

Silinen Üye 553694

Silinen Üye 553694

Kapalı Hesap
Telefonla pc arasında bağlantı sağlayan donanım, usb(nokia 808 şarj aletin) kablosu ile yapılabilir mi?

warsofwon

warsofwon

Üye
Nokıa 603 beyaz modelini kullanıyorum sayende hard formatta giden uygulama vs herşeyi geri getirdim ^_^ babuş 10 numara iş yapmışsın eyvallah

infazcı-konan

infazcı-konan

Üye
ARKADAŞLAR NOKİA 808 İÇİNDE RESİMLİ ANLATIMINI EKLERMİSİNİZ

dutluyol45

dutluyol45

Üye
arkadaşlar flash atmaya bence gerek yok nokia 603 telefon için nokia software updater for retail 4.3.2 programını indirip kurdum. yaklaşık 502 mb telefon ayarı indirip kurdu.fabrika uygulamaları duvar kağıtları geri geldi.

Son düzenleme:

Üst Alt