Samsung Galaxy s2 Root Atma

Sponsorlu Bağlantılar

m_uzun6

m_uzun6

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy s2 Root Atma
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır Samsung Galaxy S2 ile ilgili romları inceliyorum rom atmak için telefonunuzun Root'lu olması gerekli fakat birçok kişi bunu bilmiyor ve sorularınada kesin bir cevap alamıyor.
Ben burada Galaxy S2 ye Root atma islemini anlatacağım gerçekten çok basit ve çok kısa bir işlem.
ilk önce;
1-Odin3 v1.85 programını indiriyoruz.
2-Root dosyalarını linkinden indiriyoruz.
3-Telefonu PC'ye bağladıkdan sonra odin i açıyoruz.
4-Sağ tarafta pda yazan kısıma tıklayıp root dosyasının içindeki 5. dosyayı seçerek telefona yüklüyoruz.
5-6.Dosyayı telefonun hafızasının içine atıyoruz.
6-Sonra telefonu Recovery moda alıp (Ses açma+Power+Home) tuşları ile recovery moddan 6. dosyayı zip from sd card bölümünden yüklüyoruz.
7- telefonu yeniden baslatıyoruz ve açılırken sarı bir ünlem işareti görürseniz telefonunuz rootlanmış demektir.

Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Turkishdream90

Şehriyar

Şehriyar

Üye

Benim bildiğim sarı ünlem işareti bu.
ve bildiğim kadarıyla da soft brick anlamına geliyor bu.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Yok Şehriyar kardeşim bu işaret çıkarsa sorun yok senin verdiğin resim çıkarsa ozaman sorun var demektir.

ilkercom

Üye
merhaba arkadaşlar ;

eşimin s2 telefonu uzun zamandır wi-fi bağlantısını açınca takılıyor pilini hızlı bitiriyordu. 4,0,3 de kaldı güncelleme olmayınca. ben de dün akşam yurt dışı rom yükleyeyim dedim. ve odin ile ispanya romu atmaya çalıştım. artık nerede hata yaptıysam telefon dondu kaldı. yeniden başlatınca yukarda arkadaşın gösterdiği işarete benzer bişey çıktı. telefon brick oldu sanırım. daha sonra download modda açıldı. vs vs derken uzun etmeyeyim telefonu açtım. telefon 4.1.2 kurmama rağmen eski yazılımla açıldı. ve en önemlisi yine wifi düzgün çalışmıyordu. + klavye açılmıyor. menüden swift klavye açtım. daha sonra telefona cwm recovery yüklemeye çalıştım. cihaz cwm recovery menüsüne giriyor. fakat yeniden başlatınca orjinal recovery ile açılıyor. root atamadım. ne yapsam hata veriyor. telefon iyice saçmaladı. garantisi az kaldı ve faturası nerde bilmiyorum.

resmen bezmiş vaziyetteyim. konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

ilkercom

Üye
root işlemini yaptım.üstteki üçgen işaretli ekran çıkıyor açılmıyor. downloadmod veya recovery modda açılıyor.

m_uzun6

m_uzun6

Üye
    Konu Sahibi
Anladim benim verdigim linkteki dosyayi herhangi bir sekilde sd card a at sonra islemleri yap olacaktır

• Beğen
Tepkiler: Nextman

ilkercom

Üye
şu an teli açmaya çalıştığımda nextmanın eklediği resim çıkıp kapanıyor. recovery ye girdiğinde ( cwm açılıyor hafıza kartında yukarda verilen recovery var onunla da açılıyor ) rom yüklemek istediğimde aborted yazıyor. bi çözüm bulmam lazım bu akşam.

omega insin onu deneyeceğim. 150 kbps ile iniyor. :(

- - - Eklendi - - -

sorunu çözdüm. indirdiğim romda ki yanlış dosyayı yüklemeye çalışmışım. ya yazan arkadaş yanlış yazdı ya da ben dikkatli okumadım. nerde hangi siteydi hatırlamıyorum ancak 2 gündür canımı sıktı. şu anda orjinal 4,1,2 yüklü gayet akıcı. wi-fi ilk başta zor açıldı ancak sonradan gayet iyiydi.

yardımcı olmaya çalışanlara teşekkürler.

foruma yıllardır üyeyim takip ederim ilk mesajım bu konuya oldu :)

• Beğen
m_uzun6

m_uzun6

Üye
    Konu Sahibi
Sorun değil tebrikler :)

• Beğen

kutayvar

Üye
güzel anlatım teşekkürler

Emre_o6

Emre_o6

Üye
Saat 10 dan beri ugrasıyorum. Sukur senin sayende yaptım. Arkadasın dediği gibi yıllardır foruma uyeyım benimde ilk mesajım. Suan Rom yukluyor. Varmı tavsiye edebileceğin güzel bi rom.

Dampierre

Dampierre

Üye
Xda i9100 forumundan Android Development Sekmesine gir, seç, beğen, yükle.

Stocktan çok uzaklaşmayacaksan WanamLite yada Neat Rom, Stock ama biraz göşterişli olsun diyorsan Biftor Rom.

Ben ise NeatRom yükleyip, Blue Ginger Plus theme kullanıyorum, hem rom çok kullanışlı oluyor, hem NeatRom farkı.

hamit70

Üye
odin 1.85 ile yükleme yapmaya çalıştım. şu hatayı verdi.
<ID:0/004> Added!!
<ID:0/004> Odin v.3 engine (ID:4)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Can't open the ******(COM) port.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
<ID:0/004> Removed!!
<ID:0/004> Added!!
napçam

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Odinde sol ust köşede com yazan yer sari olmali baglanti kurmamis

ugr.shnn

Üye
Arkadaslar 4.4 omni rom yuklemistim . Ondan once framaroot ile rootlamistim telefonu . Kitkati yukledikten sonra root gitti yeniden odinle rootlarken bi anda biseyler oldu. Stock rom yukledim hatayi duzeltmek icin simdi rom yukleyemiyorum. Absorted hatasi aliyorum lutfen bi yardim :( telefon s2

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Arkadaslar 4.4 omni rom yuklemistim . Ondan once framaroot ile rootlamistim telefonu . Kitkati yukledikten sonra root gitti yeniden odinle rootlarken bi anda biseyler oldu. Stock rom yukledim hatayi duzeltmek icin simdi rom yukleyemiyorum. Absorted hatasi aliyorum lutfen bi yardim :( telefon s2
Framaroot aksine orjinal bir sürüm yukleyerek odin dosyasi ile root yapiniz ve cwm yükleyiniz.

horoz94

horoz94

Üye
galaxy s2 var bende beyler ilk defa yapıcam bu işlemi. bana güncel güzel root rom linkleri verseniz . nasıl yapacağıma dahil kısada bi anlatım

wadddd

Üye
Root attıktan sonra telefonu eski haline getirebilir miyiz

Üst Alt