İslami 18 Uygulama (KAPSAMLI ARŞİV - yenilendi tek link)

Sponsorlu Bağlantılar

uauags

uauags

Üye
Güvenebileceğim kıble uygulaması var mı?

Invoke

Invoke

Üye
Uygulamaları karışık değil de ayrı ayrı paylaşsaydın daha güzel olmaz mıydı? =)

curtaincall

curtaincall

Üye
    Konu Sahibi
Uygulamaları karışık değil de ayrı ayrı paylaşsaydın daha güzel olmaz mıydı? =)

inşallah önümüzdeki Ağustos bütün paylaşımlarımı daha düzenli ve tekli yapacağım, kpss ye çalışıyorum,evimdeki neti iptal ettim, internet kafelerden yapamam virüslü olabilir diye, en temizini yapacağım, gerçi sen o zamana kadar indireceğini indirmiş olursun kardeşim :) kusura bakmazsın inşallah
Güvenebileceğim kıble uygulaması var mı?

üstad o konuda hiç sorumluluk üstüme alamam. telefona göre değişir, yanlış kıble olur,azıcık ta olsa oynama olur, günaha girerim
ezan vakti programında kıble var ama güvenilir mi bilemem

• Beğen
Tepkiler: uauags ve Invoke
Invoke

Invoke

Üye
inşallah önümüzdeki Ağustos bütün paylaşımlarımı daha düzenli ve tekli yapacağım, kpss ye çalışıyorum,evimdeki neti iptal ettim, internet kafelerden yapamam virüslü olabilir diye, en temizini yapacağım, gerçi sen o zamana kadar indireceğini indirmiş olursun kardeşim :) kusura bakmazsın inşallah

Estağfurrullah ne kusuru, ben daha güzel olur diye demiştim, bu programları açıkcası pek beğenmiyorum(hepsini denemedim tabi ki ama genelde özenmiyorlar ya da amatörler yapıyor kalitesiz oluyor kısacası pek işe yarar olmuyorlar.) iquranpro hariç. Bence çok iyi bir program iquranpro =)
**Sınavında başarılar...
üstad o konuda hiç sorumluluk üstüme alamam. telefona göre değişir, yanlış kıble olur,azıcık ta olsa oynama olur, günaha girerim
ezan vakti programında kıble var ama güvenilir mi bilemem

Aynen, bence de camiiden yola çıkarak bulmak ve gittiğiniz yerde namaz kılan iyi bilen, güvenebileceğiniz birine sormak en mantıklısı. Önemli olan gönlümüzün ne tarafa dönük olduğu =) Allah kabul etsin namazlarınızı.

• Beğen
Tepkiler: uauags ve curtaincall
curtaincall

curtaincall

Üye
    Konu Sahibi
Estağfurrullah ne kusuru, ben daha güzel olur diye demiştim, bu programları açıkcası pek beğenmiyorum(hepsini denemedim tabi ki ama genelde özenmiyorlar ya da amatörler yapıyor kalitesiz oluyor kısacası pek işe yarar olmuyorlar.) iquranpro hariç. Bence çok iyi bir program iquranpro =)

diyanetin hazırladığı Kur'an uygulaması da güzel, ben paylaşmadım ama kullanıyorum, internetten Kur'an seslendirmesini indiriyorsunuz, gerçekten güzel de, en iyi verimi tablette alırsınız, telefondan olmaz, hem telefonu her yere götürüyoruz, hoş olmayan yerlere giriyoruz, içine yabancı müzik atıyoruz, maç oluyor arkadaşlarla telefonda küfür edebiliyoruz vesaire , biraz sakıncalı durum

tablet ya en iyisi

Invoke

Invoke

Üye
diyanetin hazırladığı Kur'an uygulaması da güzel, ben paylaşmadım ama kullanıyorum, internetten Kur'an seslendirmesini indiriyorsunuz, gerçekten güzel de, en iyi verimi tablette alırsınız, telefondan olmaz, hem telefonu her yere götürüyoruz, hoş olmayan yerlere giriyoruz, içine yabancı müzik atıyoruz, maç oluyor arkadaşlarla telefonda küfür edebiliyoruz vesaire , biraz sakıncalı durum

tablet ya en iyisi

Bence yanlış düşünüyorsun, sonuçta bu Kur'an değil, dijital bir şey ve kapalı duruyor, ben telefondan kuran uygulamasını açıp tuvalate girmiyorum sonuçta. Şöyle düşün telefon her zaman yanında ve ihtiyaç duyduğunda en önemli rehberin içinde açıp bakabilirsin.

curtaincall

curtaincall

Üye
    Konu Sahibi
Bence yanlış düşünüyorsun, sonuçta bu Kur'an değil, dijital bir şey ve kapalı duruyor, ben telefondan kuran uygulamasını açıp tuvalate girmiyorum sonuçta. Şöyle düşün telefon her zaman yanında ve ihtiyaç duyduğunda en önemli rehberin içinde açıp bakabilirsin.

bilmiyorum bu konuda güvenilir birinden fetva almak lazım :)

Invoke

Invoke

Üye
bilmiyorum bu konuda güvenilir birinden fetva almak lazım :)

Açıkcası biri çıkıp bana cep telefonuna kur'an uygulaması kurman caiz değil dese, hiç takmam adamı...
Bence mantıklı olan budur, Allah aklı boşuna vermemiş, diye düşünüyorum. Kur'an'ı okuyup, üzerine düşünmek gerek... Uygulamalara dalıp kitaptan da ayrılmamak gerek...

Ha yalnız şu var, adam günün birinde +18sitele giriyorsa o telefonla diğer gün o uygulamayı açıyorsa, günahtır diyemem buna ben karar veremem ;ama yine benim deminki mantığıma göre pek hoş olmayan bir şey olur bu. Çirkin yani...
Neyse dağıtmayayım, konuyu, hayırlı geceler dilerim...

• Beğen
Tepkiler: uauags ve curtaincall
uauags

uauags

Üye
Seyahat oluyor bir şey oluyor herkese de soramıyorsun malesef o yüzden çok lazım.Neyse ki Allah biliyor düşüncemizi, yine de sağolun.Adamlar ne programlar yapıyorlar inşallah biz de aynı kalite de islam adına yapabilsek... Bu arada bıçak ekmek kesmek için de kullanılır adam öldürmek için de , yani ne amaçla telefona yükledigin önemli.Unutmayın ameller niyetlere göredir.Siz Kurana saygıyı gözettikten sonra bir sakınca görmüyorum. .Hayırlı geceler. :)

• Beğen
Tepkiler: Invoke

ahmet_6868

Üye
Allah razı olsun emegine saglık

• Beğen
Tepkiler: curtaincall
Kimliksiz12

Kimliksiz12

Üye
Sabitlenmesi Güzel Olmuş :tşk:

NEXUS

NEXUS

Üye
Emeğine Sağlık Güzel Bir Konu Olmuş :) :tşk:

• Beğen
yunus_121

yunus_121

Üye
:disko::tşk::tşk:

• Beğen
hunter44

hunter44

Üye
Teşekkürler.Allah razı olsun...

• Beğen
mntsfth

mntsfth

Kapalı Hesap
Kardeş Allah bin kere senden razı olsun ne ararsan var

• Beğen
Amedly Fatih

Amedly Fatih

Kapalı Hesap
Allah razı olsun

• Beğen

orhancavdar

Üye
DİNİ PROGRAMLAR
Tüm görseller açıklamalardan sonradır
İndirme Linki Görsellerden Sonradır !!!

(Uyarı: programların güncelliği için endişelenmeyin,Programlar zaten yerine oturmuştur. Bundan sonra olacak güncelleme bug fix vesaire olacaktır.Dert etmeyin )
1. Ayet Al Kursi: * Türkçe açıklamalı.
* Arapça okunuşu ve yazılışı dahil.
* Sesli dinleyebilirsiniz (İnternet Gerektir
mez)

2. Elif Ba:
* Derslerinizi programın görselliğiyle ve tıkla öğren kolaylığıyla rahatça öğrenin ya da öğretin (Özellikle çocuklarımıza)
* İçinde ekstra "Namaz Duaları" ve "Namaz Sureleri" vardır.
* Her türlü ses dosyası internet gerekti
rmez.

3. Esmaü’l Hüsna: * İnternet gerektirmeden Allah'ın isimlerini dinleyebilirsiniz.

4. Ezan Vakti:
* Sadece 1 kereliğine mahsus internete bağlanıp ilinizin saatlerini ayarlaması için net get gerektirir.
* İçinde ayrıca Kütüphane Kısmında
a: "Kıble Yönü" ile kıble tayini yapabilirsiniz.
b: "Kütüphane" kısmında Kuran-ı Kerim vardır. Dosyaları bir kereliğine mahsus internetten indirin.
Ayetleri rahatça dinleyebilirsiniz.Oldukça kullanışlı.
c: "Kutub-i Sitte" ile dini bilgilerinizi tazeleyin.Yazılar küçük açılırsa multitouch olarak iki parmağınızla büyültün.
d: "Cevşen-i Kebir" hem Türkçe hem de Arapça
e: "Namaz Tesbihatı" ile namaz sonrası tesbihatınızla namazınızı süsleyin.
f: "Aşr-ı Şerifeler" ile internetten bir kereliğine indirme ile özel duaları dinleyebilirsiniz.
g: "Namaz Duaları" vardır. Unutmayın yazıları büyültebilirsiniz.
h: "Arapça Hatim Duası" vardır.
* Hatim bölümünden hatimlerinizi rahatça yapabilirsiniz. Tavsiyem teknoloji üzerinden değil de kitap ile yapmanız.
Allah kabul etsin.
* Kazalar bölümünden kaza takibi yapabilirsiniz.

5. İQuran Pro: * Kuran'ın tüm ayetleri mealleriyle birlikte cihazınızda.
* Çoklu Dil seçeneği vardır.
* Türkçe yapmak için bir ayete tıklayıp sol yukarıdan "Shakir" e basıp oradan Türkçe'yi seçin.

6. Kuran-ı Kerim Fihristi: *Aradığınız fihriste kolayca ulaşın.

7.Mübarek Geceler,Dua ve İbadetler: * Mübarek Günlere Dair özel ve önemli dualar cihazınızda.Allah kabul eylesin.

8. Namaz Hocası: * Tüm namaz kılınış biçimlerini görsel anlatır
* İçinde aranan güzel ,günlük hayatta bize fayda getiren dualar da vardır.
* Orucun fazileti ile ilgili güzel bilgiler var.
* 32 Farz var ve diğer bölümünde birbirinden güzel bilgiler var...

9. Namaz Rehberi: *Namaz hocası programı gibi kullanışlı programdır.

10. Namaz Vakti: * Widget olarak kullanılabilir
* Namaz saatlerini vakti gelince ezanla bildirebilir.
* Kalan süreyi Gösteriyor.
* Her ezan vakti size yeni hadis-i Şerif gösterir

11. Peygamber Efendimizin Hayatı: * Efendimiz (S.A.V) hayatı ile ilgili bilgiler cihazınızda.
O'nu sürekli anmayı ve ismini duyduğunuzda salavat getirmeyi unutmayın.

12. Tabir-i Rüya:
*Rüyalarınızı Unutmadan yorumlatın.

13. Yasin-i Şerif:
* Arapça metin
* Türkçe okunuş
* Türkçe meal
* İnternet gerektirmeyen ses dosyası
Allah kabul etsin
*Alıntı ile olsa da başka sitede paylaşılması yasaktır. Maxicep üyelerine özeldir.

Diğer Uygulama Arşivleri için:

1. Gerekli İnternet Uygulamaları

2. http://www.maxicep.com/android-dige...karisik-gerekli-uygulamalar-arsiv-656281.html

3. Gerekli Okuyucu Programlar ve 94 harika Sözlük arşivi

4. En iyi Sistem araçları arşiv

5. Gerekli Müzik,Video,Görüntü Programları

6. Gerekli Ana Ekran Uygulamaları

Aşağıdan beğene tıklamanız ya da yorumlarınız için şimdiden teşekkürler,güle güle kullanın.

Dini Uygulamalar GÖRSELLER VE LİNKLER
!!! 4 TANE ZİPLİ DOSYAYI BİLGİSAYARA İNDİR SAĞ TIKLA BURAYA ÇIKAR DE !!!

DİNİ PROGRAMLAR
Tüm görseller açıklamalardan sonradır
İndirme Linki Görsellerden Sonradır !!!

(Uyarı: programların güncelliği için endişelenmeyin,Programlar zaten yerine oturmuştur. Bundan sonra olacak güncelleme bug fix vesaire olacaktır.Dert etmeyin )
1. Ayet Al Kursi: * Türkçe açıklamalı.
* Arapça okunuşu ve yazılışı dahil.
* Sesli dinleyebilirsiniz (İnternet Gerektir
mez)

2. Elif Ba:
* Derslerinizi programın görselliğiyle ve tıkla öğren kolaylığıyla rahatça öğrenin ya da öğretin (Özellikle çocuklarımıza)
* İçinde ekstra "Namaz Duaları" ve "Namaz Sureleri" vardır.
* Her türlü ses dosyası internet gerekti
rmez.

3. Esmaü’l Hüsna: * İnternet gerektirmeden Allah'ın isimlerini dinleyebilirsiniz.

4. Ezan Vakti:
* Sadece 1 kereliğine mahsus internete bağlanıp ilinizin saatlerini ayarlaması için net get gerektirir.
* İçinde ayrıca Kütüphane Kısmında
a: "Kıble Yönü" ile kıble tayini yapabilirsiniz.
b: "Kütüphane" kısmında Kuran-ı Kerim vardır. Dosyaları bir kereliğine mahsus internetten indirin.
Ayetleri rahatça dinleyebilirsiniz.Oldukça kullanışlı.
c: "Kutub-i Sitte" ile dini bilgilerinizi tazeleyin.Yazılar küçük açılırsa multitouch olarak iki parmağınızla büyültün.
d: "Cevşen-i Kebir" hem Türkçe hem de Arapça
e: "Namaz Tesbihatı" ile namaz sonrası tesbihatınızla namazınızı süsleyin.
f: "Aşr-ı Şerifeler" ile internetten bir kereliğine indirme ile özel duaları dinleyebilirsiniz.
g: "Namaz Duaları" vardır. Unutmayın yazıları büyültebilirsiniz.
h: "Arapça Hatim Duası" vardır.
* Hatim bölümünden hatimlerinizi rahatça yapabilirsiniz. Tavsiyem teknoloji üzerinden değil de kitap ile yapmanız.
Allah kabul etsin.
* Kazalar bölümünden kaza takibi yapabilirsiniz.

5. İQuran Pro: * Kuran'ın tüm ayetleri mealleriyle birlikte cihazınızda.
* Çoklu Dil seçeneği vardır.
* Türkçe yapmak için bir ayete tıklayıp sol yukarıdan "Shakir" e basıp oradan Türkçe'yi seçin.

6. Kuran-ı Kerim Fihristi: *Aradığınız fihriste kolayca ulaşın.

7.Mübarek Geceler,Dua ve İbadetler: * Mübarek Günlere Dair özel ve önemli dualar cihazınızda.Allah kabul eylesin.

8. Namaz Hocası: * Tüm namaz kılınış biçimlerini görsel anlatır
* İçinde aranan güzel ,günlük hayatta bize fayda getiren dualar da vardır.
* Orucun fazileti ile ilgili güzel bilgiler var.
* 32 Farz var ve diğer bölümünde birbirinden güzel bilgiler var...

9. Namaz Rehberi: *Namaz hocası programı gibi kullanışlı programdır.

10. Namaz Vakti: * Widget olarak kullanılabilir
* Namaz saatlerini vakti gelince ezanla bildirebilir.
* Kalan süreyi Gösteriyor.
* Her ezan vakti size yeni hadis-i Şerif gösterir

11. Peygamber Efendimizin Hayatı: * Efendimiz (S.A.V) hayatı ile ilgili bilgiler cihazınızda.
O'nu sürekli anmayı ve ismini duyduğunuzda salavat getirmeyi unutmayın.

12. Tabir-i Rüya:
*Rüyalarınızı Unutmadan yorumlatın.

13. Yasin-i Şerif:
* Arapça metin
* Türkçe okunuş
* Türkçe meal
* İnternet gerektirmeyen ses dosyası
Allah kabul etsin
*Alıntı ile olsa da başka sitede paylaşılması yasaktır. Maxicep üyelerine özeldir.

Diğer Uygulama Arşivleri için:

1. Gerekli İnternet Uygulamaları

2. http://www.maxicep.com/android-dige...karisik-gerekli-uygulamalar-arsiv-656281.html

3. Gerekli Okuyucu Programlar ve 94 harika Sözlük arşivi

4. En iyi Sistem araçları arşiv

5. Gerekli Müzik,Video,Görüntü Programları

6. Gerekli Ana Ekran Uygulamaları

Aşağıdan beğene tıklamanız ya da yorumlarınız için şimdiden teşekkürler,güle güle kullanın.

Dini Uygulamalar GÖRSELLER VE LİNKLER
!!! 4 TANE ZİPLİ DOSYAYI BİLGİSAYARA İNDİR SAĞ TIKLA BURAYA ÇIKAR DE !!!

• Beğen
Tepkiler: dogan64

xxibot

Üye
Kardeşim senden Allah razı olsun :)

• Beğen
curtaincall

curtaincall

Üye
    Konu Sahibi
Konu güncellenmiştir...