Galaxy S2 Rom Ve Root Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

mmysterious61

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S2 Rom Ve Root Sorunu
Merhaba arkadaşlar ilk önce cihazımda orjinal romu vardı ben 4.1.2 yükledim ancak kilit ekranında ve telefonu kapatmada sorunlar yaşadım bunun üzerine root yaptım yine düzelmedi omega rom yüklemek istedim telefonun dcım yazan yerıne ve diğer dosyalarının yanına anlatıldığı gibi omeganın dosyalarını attım ancak cwm mod ile açıp zip i seçtiğimde attığım dosyaları bulamadım açıkçası iyice batırdım :) Şu anda sizden rica ettiğim şey en güncel omega gibi romlar ve root dosyaları

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Cihazı ne şekilde ve hangi dosya ile root yaptınız bilmiyorum fakat kısa ve açık bir şekilde anlatmaya çalışayım.
Odin ile download moda alarak (ses kısma+menu+power) flash işlemini yapınız.

Sonrasında mutlaka dosyasını hafıza kartına atınız zira 4.1.2 sürümü üstü bazı romlar full wipe olabilir.Yani tüm bellek silineceği için sıkıntı olur.

Recovery menuye giriniz (ses açma+menu+power) ordan externall card bölümünden dosyanızı flashlayınız.

mmysterious61

Üye
    Konu Sahibi
Cihazı ne şekilde ve hangi dosya ile root yaptınız bilmiyorum fakat kısa ve açık bir şekilde anlatmaya çalışayım.
Odin ile download moda alarak (ses kısma+menu+power) flash işlemini yapınız.

Sonrasında mutlaka dosyasını hafıza kartına atınız zira 4.1.2 sürümü üstü bazı romlar full wipe olabilir.Yani tüm bellek silineceği için sıkıntı olur.

Recovery menuye giriniz (ses açma+menu+power) ordan externall card bölümünden dosyanızı flashlayınız.
Çok teşekkür ederim ancak verdiğiniz root dosyasının linki ölü

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Buyurun sağlam

mmysterious61

Üye
    Konu Sahibi
Buyurun sağlam
Çokk ama çokk teşekür ediyorum ancak yine bir sorunum var kusuruma bakmayın sizide çok rahatsız ediyorum root yaptım anlattığınız gibi zip from sd card a tıkladım can't mount sd card hatası veriyor neden olabilir ?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Çokk ama çokk teşekür ediyorum ancak yine bir sorunum var kusuruma bakmayın sizide çok rahatsız ediyorum root yaptım anlattığınız gibi zip from sd card a tıkladım can't mount sd card hatası veriyor neden olabilir ?

Recovery moda aldığınızda ekstra hafıza kartındaki dosyaları görebiliyormusun ?

mmysterious61

Üye
    Konu Sahibi
Recovery moda aldığınızda ekstra hafıza kartındaki dosyaları görebiliyormusun ?
Evet dcım resimler dosyalarım gibi kategorileri görebiliyorum ancak omega dosyası gözükmüyor zip from sd card deyincede hata veriyor

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
ama ben size yukarıda anlattığım gibi yapmıyorsunuz.Externall card'a bakıcaksınız. ekstra hafıza kartına ve yeni bir klasör açın oraya atın.

mmysterious61

Üye
    Konu Sahibi
ama ben size yukarıda anlattığım gibi yapmıyorsunuz.Externall card'a bakıcaksınız. ekstra hafıza kartına ve yeni bir klasör açın oraya atın.
Hafıza kartıma bir yeni klasör açıp omegayı onun içine atıp recovery moddayken externall card a mı bakacağım ?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Aynen o şekilde :oke:

mmysterious61

Üye
    Konu Sahibi
Yeni klasör açtım dediğiniz gibi içine omegayı attım şuan telefonum recovery mod da ancak external sd card diye birşey yok install zip var oraya tıklayınca external sd card gelmiyor :(

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Sizin telefonda ekstra hafıza kartı yokmu ?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Şunu izlermisin

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

mmysterious61

Üye
    Konu Sahibi
Şunu izlermisin

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
İşte benim sorunum videonun 3.dakika 50. saniyesinde başlıyor choose zip from sd cart diyor bende dediğimde telefonum uyarı veriyor

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ozaman advanced içine gir recoveryde wipe işlemlerini yap kardeşim ama telefondaki tüm bilgilerin silinir bilgine

mmysterious61

Üye
    Konu Sahibi
Ozaman advanced içine gir recoveryde wipe işlemlerini yap kardeşim ama telefondaki tüm bilgilerin silinir bilgine
Yaptım yine olmadı malesef :(
Şu konuya bir göz atar mısınız belki buradan anlarsınız ?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Cihaza normal orjinal rom kurup root yaptıktan sonra sd bölümü formatlayın ayarlardan.Ve sonra tekrar dosyayı sd bölüme kopyalayın atladığınız bir yer olabilir.yüzlerce kez bu şekilde kurdum telefonu 2 yıl kullandım çünkü :)

mmysterious61

Üye
    Konu Sahibi
Cihaza normal orjinal rom kurup root yaptıktan sonra sd bölümü formatlayın ayarlardan.Ve sonra tekrar dosyayı sd bölüme kopyalayın atladığınız bir yer olabilir.yüzlerce kez bu şekilde kurdum telefonu 2 yıl kullandım çünkü :)
Peki 2.3.6 versiyona göre root dosyası bulabilir miyim ?
Dediğiniz gibi yapacağım :)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
sen 2.3.6 yı önce stock olarak 4.1.2 yüklemelisin sen bu bütün işlemleri 2.3.6 ya yapamazsın zaten.

Üst Alt