Pureview Lumialar Karşı Karşıya

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Pureview Lumialar Karşı Karşıya

Wpcentral global pazarda satışa sunulan 3 Lumia cihazı Lumia920,925 ve 1020 kameralarını karşılaştırdı. Lumia1020 41MP lens farkını ortaya koysa da diger iki cihaz da ondan pek altta kalır performanslar sunmuyor.

İlk olarak kamera özelliklerini listeleyelim:

Lumia 920: 8.7 MP 1/3.2" sensor ve a f/2.0 26 mm lens.
  • Lumia 925: 8.7 MP 1/3" sensor ve a f/2.0 26 mm lens.
  • Lumia 1020: 41 MP 1/1.5" sensor ve a f/2.2 26 mm lens.

Resimler soldan saga:Lumia920&925&1020 olarak sıralanmış.

Üstten aşagıya Lumia920,925,1020

Nokia Pro Cam ile Lumia925 ve 1020 zoomdan sonra

Lumia925 Sol resim

Lumia925 Örnek resim

Lumia925 zoomdan sonra

• Beğen
Tepkiler: beats ve PureFood

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Haber için :tşk: Çoğunda 925 920den daha iyi çekmiş ama 920 de yabana atılcak kadar kötü değil. 1020 ise gerçek renklere daha yakın çekmiş. En iyisi yine 1020 olarak gözüküyor.

skynet

Üye
Fark ortada 1020 :alkis
:tşk:

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
925 de gayet iyi aslında :) elma fotoğrafında 1020 fazla parlak :/

PureFood

PureFood

Üye
1020ye laf yok da, 925 bizim pureview'i ezmiş bazı fotolarda. Bazılarında ise kafa kafaya

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
bu resimleri gördükten sonra 1020 den iyice soğumaya başladım sırf kamera için değiştirmeyi düşünüyordum ama artık bu düşünceden vazgeçtim benim için hayal kırıklığı diğer karşılaştırmalarda olduğu gibi çok fark yok hatta pikkaccu arkadaşın dediği gibi elma resminde 920 bile daha iyi arka taraftaki kitaplarda yazılara bakınca 1020 de soluklaşmış

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Ormanlı manzaraya bakınca 1020 ben buradayım diye bağırıyor :)

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
şapka resminde beyaz şapkadaki parmak izi gibi olan kıvrımlara bakın 920 ve 925 de oldukca belirgin iken 1020 sınıfta kalmış

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
hatta pikkaccu arkadaşın dediği gibi elma resminde 920 bile daha iyi arka taraftaki kitaplarda yazılara bakınca 1020 de soluklaşmış

O resim makro modda oldugu icin zaten arkaplanı flulaştırması gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: ON9, Hagios ve skynet
ÖEY

ÖEY

Üye
Birinci her zamanki gibi 1020 ardından 925 ardından 920. İnternette bazı sitelerde 925'in kamerası için kötü deniyor ama bu resimleri gördükten sonra gözü kapalı alınırmış 925.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
Ormanlı manzaraya bakınca 1020 ben buradayım diye bağırıyor :)
bu ormanlık arazide resimler farklı zamanlarda çekilmiş 1020 ile çekilen resim 920 den en az bir ay sonra çekim yapılmış dikkatli bakılırsa anlaşılıyor
O resim makro modda oldugu icin zaten arkaplanı flulaştırması gerekiyor.
eğer 3 üde macro modda ise 1020 daha çok ön plan ağırlıklı arka kısımlarda zayıf şayet sadece 1020 macroda ise kıyaslamanın mantığı yok

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
bu ormanlık arazide resimler farklı zamanlarda çekilmiş 1020 ile çekilen resim 920 den en az bir ay sonra çekim yapılmış dikkatli bakılırsa anlaşılıyor

Bunu nerden çıkardınız çok merak ettim?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Cihazlarin 3'u de makro modda. Lumia1020 makro modda olması gerektigi gibi cekmiş .diger iki cihaz odak alaninin dişindaki noktalari flulaştiramamiş.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
en stabil karşılaştırma resimlerin orjinalini alıp pc de bakmak lazım burdan net sonuçlar elde etmek zor şu bir gerçek ki 2 tanesi 8.7 diğeri 41 mp yaklaşık 5 katı :catcat:çok daha net çekim yapıp ezip geçmesi gerekir
Bunu nerden çıkardınız çok merak ettim?

ağaçların gövdesine bakın 920 de gövdeleri gözüküyor diğerlerinde gövdeler kaybolmuş yapraklar daha büyüyerek gövdeyi kapatmış:spr

OozyStaw

OozyStaw

Üye
:tşk: 1020 kadar olmasada bizimkide bizi idare ediyor :)

• Beğen
Tepkiler: ON9
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
İnadına Lumia 920 :spr ama 1020 ağabeyide çok iyi :D

• Beğen
Tepkiler: cesurpolis61
[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
WPCentral Sağolsun :)

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: 1020 aşkım :aha: süper

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
ağaçların gövdesine bakın 920 de gövdeleri gözüküyor diğerlerinde gövdeler kaybolmuş yapraklar daha büyüyerek gövdeyi kapatmış:spr
Bana hiç öyle gelmedi. Fotoğraflar aynı zamanda çekilmiş fakat fotoğraflarda çok az denecek kadar hafif bir açı farkı var. Zaten hiç bir nehir yada dere yatağındaki su aynı seviyede olmaz, ki arada en az bir ay var diyorsunuz. :)

• Beğen
Tepkiler: skynet ve bulutsuzgece

Üst Alt