sony yazısında kalıyorr

Sponsorlu Bağlantılar

FaTiK57

FaTiK57

Üye
    Konu Sahibi
sony yazısında kalıyorr
xperıa ray telefonum sony yazısında kalıyor ileri gidemiyor. kendi programından güncelledim aynı. flash ile bi kaç orjinal ftf attım gene aynı. ne yapıcam

mrgoxel

mrgoxel

Üye
sony pc companion ile onarma işlemini denediniz mi

Invoke

Invoke

Üye
Cihaz o ekrandayken pc comp, cihazı görmez. En azından ben de görmüyordu.

taylan08

Üye
orjinal gb rom flashlamadıysanız deneyin isterseniz aklıma başka birşey gelmiyor :/ flashtooldan eğer doğru yazılımı flashlıyorsanız açılması gerekir ilginç bir durum

Invoke

Invoke

Üye
orjinal gb rom flashlamadıysanız deneyin isterseniz aklıma başka birşey gelmiyor :/ flashtooldan eğer doğru yazılımı flashlıyorsanız açılması gerekir ilginç bir durum

Kaç rom denedi hacı, cidden çok ilginç bir durum.

Superfan

Superfan

Üye
Telefonu kapat.Flashtool'a bağla.Telefonun bağlandığı filan belli olmaz zaten.Flash seçeneğine bas.Flashmode'u seç.Biraz bekle.Bilgisayarda telefon gözüktüğünde, telefonunu çek, kapat ve flashmode'a alacak şekilde bağla.Doğru yazılımı at (Wipe seçenekleri seçili olsun).

Bir şeyi yanlış yapıyorsundur kesinlikle.

hizan

hizan

Üye
arkadaşım sony pc companion ile güncelleme yap telefonun kesin açılır yapamaz isen bana pm at yardımcı olayım.

ben saat 20:00 kadar buradayım.

mjs.west

mjs.west

Üye
Ses acma tuşu+kapatma tuşuna basılı tut sorununu cözebilirsin ;)

forcerecon

forcerecon

Üye
Merhaba;
Bu benim başıma Xperia Arc S cihazımda bir kere gelmişti.Sorunu 2 günde ancak çözmüştüm.Sorunun nedeni cihazı rootlamaya çalışırken veya rom değiştirirken flashtoolda yaptığınız birkaç yanlışlıktan kaynaklanıyor.Eğer telefonu ilk aldığınızda ki yüklenmiş olan android sürümünü ve derleme numarasını bulabilirseniz bunun orjinalini indirmek için bir program vardı.Orjinal romu indirip ordan flash yapıyorsunuz ve işlem tamamlanıyor.Telefonunuz sorunsuz bootloaderi kilitli şekilde çalışıyor.Fakat flashtoolu kullanırken dikkatli olmalısınız yoksa yine telefon sony yazısında kalır.

İyi forumlar..

TechTurk34

Üye
Merhaba Arkadaşlar bende de aynı problem olmuştu flashtool ile halletmiştim fakat bu sefer farklı flash moda almak için geri tuşunu basıyorum fakat 1 sn yeşil işik yanıyor tekrar sönüyor kesinlikle bişey yapamıyorum cihaza konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınızı önerilerinizi bekliyorum ..Yokmu Koca Forumda Problemle İlgili Bilgisi Olan Arkadaşlar ?

RUKO

RUKO

Üye
Sony pc update yi pc Ye indir kur ve telefon modelini seç ve orjinal yazılımı yüklüyor bu şekilde kurtarmak mümkün.Ama telefon yeşil ışık yanıncaya kadar şarj da bekletmen gerekli.

abuzer02

abuzer02

Üye
Bende de aynı sorun oldu aşağıdaki linkten sony update service setup dosyasını bilgisayarına indir ve bilgisayarında kur.

Sonra telefonundan hafıza kartı ve sim kartını çıkar yada bilgilerini yedekle

telefonu kapat bataryayı çıkart 30 saniye bekle bataryayı telefona tak ama telefonu açma

sonra bilgisayara kurduğun sony updater service setup dosyasını aç telefon listesinden kendi telefonunu seç daha sonra ekranda bazı uyarılar gelecek onları aynen harfiyen uygula

usb kablonu pc'ye tak sonra usb kablusunu telefons takarken aynı anda telefonun ses kısma tuşuna basılı tut ve bekle sonra pcnin ekranında ses kısms tuşunu bırakın dedikten sonra yükleme ve güncelleme başlayacaktır

hadi kolay gelsinBu da sony updater service setup dosyasının linki

RUKO

RUKO

Üye
Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: abuzer02

SeNNHoR

Üye
Telefon kapalıyken en az %40 şarjla pc companion a bağlarken ses kısma düğmesine basılı tut. Bu şekilde z1i kapalı olsa bile görüyor. Umarım sorunu çözersin

Misafir - 874417

mehrabalar benim telefonumsa ilk açılışta sony geliyor sonra xperia kadar gelince kapanıyor ve tekrar aynısı oluyor sizce neden böyle bir hata vardır

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
mehrabalar benim telefonumsa ilk açılışta sony geliyor sonra xperia kadar gelince kapanıyor ve tekrar aynısı oluyor sizce neden böyle bir hata vardır
Yazılım çökmüş . Bilgisayara windows yükleme , bazı bioslar habire tekrar başlatır . Recovery mod ile sıfırlamayı dene .

Misafir - 327454

sony ekranında kalıyor dediklerinizi yaptım olmadı

egrvalfi

Üye
Farklı bir pcde yeniden deneyin.driverları kurun.flashtool yükleme yapıyorsa cihaz sağlamdır.hatalı ftf dosyası yüklenmesine sebep olabilit.farklı farklı flashtool sürümlerini de denemeyi unutmayın

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt