Root Nedir ? Ne İşe Yarar ? Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir ? Root'tan Korkanlar Buraya...

Sponsorlu Bağlantılar

El Hadimi

El Hadimi

Üye
    Konu Sahibi
yok oyle degil . galaxy w icin olan orjinal Rom u kendi telefonuma yukleyebilir miyim ? Vodafone Smart 861 e...

Yanlış anlamışım , hayır tabi ki de yüklenemez kalıcı hasara yol.açabilir

Smart-2

Smart-2

Üye
cevaplarin icin tsk.ler . peki telefonumu samsung telefonlar gibi (kernel li ) yapabilir miyim ? Ve bu telefona root yapilabilir mi ggereksiz uygulamalari silmek icin )

babaaamet

babaaamet

Üye
Çok güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş.emeğine sağlık.başımdan geçen enteresan bi durumdan bahsediyim belki yardımcı olabilirsin.androidli iphone5 klon cihaz kullanıyorum.bu cihazda kısayol kodlarıyla fabrika ayarlarına dönüş yaptığımda (*#9000#) bir seferinde çince,diğer seferinde ingilizce oluyor.yine bu kodla fabrika ayarlarına dönüş yaptığım bir seferinde telefon rootlanmış şekilde döndü.nerden anladın rootlu olduğunu diye sorarsan superuser falan menüde vardı.daha sonra marketten dns set indirdim ve dns değiştirdim.cwm indirip sisteme girdim.root checker indirdim rooted yazısını gördüm.bir sürü işlem yaptım.daha sonra aynı kodla tekrar fabrika ayarlarıa döndüm,root moot kalmamış.iphone5 klon mt6577 ics2 4.2.0 cihazım.bununla ilgili fikri olan paylaşabilir mi lütfen.cihazın rootlu hali çok iyiydi ama insanın başına ne gelirse ya meraktan.....

u_cosar

u_cosar

Üye
çok verimli bir konu olmuş eline sağlık

Smart-2

Smart-2

Üye
cevaplarin icin tsk.ler . peki telefonumu samsung telefonlar gibi (kernel li ) yapabilir miyim ? Ve bu telefona root yapilabilir mi ggereksiz uygulamalari silmek icin )

bilen yok mu ?

El Hadimi

El Hadimi

Üye
    Konu Sahibi

Root yapabilirsin ve silebilirsin samsung kernel yukleyemezsin uyumsuz olur telefonda kalıcı hasara yol açar...

El Hadimi

El Hadimi

Üye
    Konu Sahibi
Çok güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş.emeğine sağlık.başımdan geçen enteresan bi durumdan bahsediyim belki yardımcı olabilirsin.androidli iphone5 klon cihaz kullanıyorum.bu cihazda kısayol kodlarıyla fabrika ayarlarına dönüş yaptığımda (*#9000#) bir seferinde çince,diğer seferinde ingilizce oluyor.yine bu kodla fabrika ayarlarına dönüş yaptığım bir seferinde telefon rootlanmış şekilde döndü.nerden anladın rootlu olduğunu diye sorarsan superuser falan menüde vardı.daha sonra marketten dns set indirdim ve dns değiştirdim.cwm indirip sisteme girdim.root checker indirdim rooted yazısını gördüm.bir sürü işlem yaptım.daha sonra aynı kodla tekrar fabrika ayarlarıa döndüm,root moot kalmamış.iphone5 klon mt6577 ics2 4.2.0 cihazım.bununla ilgili fikri olan paylaşabilir mi lütfen.cihazın rootlu hali çok iyiydi ama insanın başına ne gelirse ya meraktan.....

Telefonda kendini rootlayabilen bir yazılım olmalı ayrıca internete telefonun markasını yazıp rootla ilgili araştırmalar yapabilirsin

fbhak01

Üye
beyler root tan fazla korkmaya gerek yok sadece pek kullanmadigimiz birsey ve anlamadan okudugumuz seylerden sonra biraz korku geliyor yok garanti bozarmi tele bisi olurmu bu telas bende vardi s3 kullaniyorum guncellemeden sonra tel kafayi yedi kasilmalar falan odin ve uygun root dosyasi ile root yaptim 5 dk da islem tamam tel kendine geldi hizlandi yaw dha rom yuklemedim bile boyle devam ederse yuklememede grek kalmicak gibi haa root garanti bozarmi filan unroot peogramlari var tel agir hasar gorduyse zaten adamlar teli geri dondururken root izini nasil bula
caklar falan filan diyolar ben pek itibar etmiyorum pc ve telden biraz anliyorsaniZ
z garantiymis filan sikinti olmaz yani arkadaslar gereken bilgiyi gayet iyi veriyolar nette biraz dikkat
ile hic bir sikinti olmaz garantide neymis

El Hadimi

El Hadimi

Üye
    Konu Sahibi
beyler root tan fazla korkmaya gerek yok sadece pek kullanmadigimiz birsey ve anlamadan okudugumuz seylerden sonra biraz korku geliyor yok garanti bozarmi tele bisi olurmu bu telas bende vardi s3 kullaniyorum guncellemeden sonra tel kafayi yedi kasilmalar falan odin ve uygun root dosyasi ile root yaptim 5 dk da islem tamam tel kendine geldi hizlandi yaw dha rom yuklemedim bile boyle devam ederse yuklememede grek kalmicak gibi haa root garanti bozarmi filan unroot peogramlari var tel agir hasar gorduyse zaten adamlar teli geri dondururken root izini nasil bula
caklar falan filan diyolar ben pek itibar etmiyorum pc ve telden biraz anliyorsaniZ
z garantiymis filan sikinti olmaz yani arkadaslar gereken bilgiyi gayet iyi veriyolar nette biraz dikkat
ile hic bir sikinti olmaz garantide neymis

Aynen

Cann Karyağdı

Cann Karyağdı

Üye
merhaba benım bır sorum olacak galaxy s3 rootladım sımdı ekrana dokundugumda parmagım altında kucuk daıre seklınde bır ız olusur sankı mausele bırseyler yaparken ız bırakması gıbı bunun sebebı nedır ve nasıl duzeltebılırım benı oldujca rahatsız edıyor yardımcı olursan sevınırım sımdıden tesekkurler
Sorun ne biliyor musun? Bence Senin Rom'unda var o. O Rom'un Bir Parçası. O Yüzden Onu Kaldıramazsın. Sen Başka Rom Dene :)
Not: Orjinal Olmayan Galaxy'ler Rom Denemesin..
Ben O hataya bir kere düştüm telefon bir daha açılmadı :)
IMEI numarasından kontrol edebilirsiniz.

mr_hasan

Üye
selam arkadaşlar telefonuma root attım s3 mini yanlız sanki telefonum hızı düştü donma olayları daha fazlalaştı tabi herzaman değil ama nezaman üzerine yoğunlaşsam ... telefonum yavaşlıyor . set cpu yükledim pek anlamadım ama anladığım kadari ile yara yaptım gene randuman almadım ... yardımcı olursanız sevinirim ...

dommebeli

Üye
Öncelikle konuyu açan arkadaşa teşekkürler.İlk telefonundan beri iphone kullanan biri olarak bir hafta once htc one s ile android dünyasına transfer oldum ve tabii ilk iş olarak cin olmadan adam carpmaya karar verdim yani ilk gun bootloader kilidini kaldırdım recovery mode işlemini yaptım ama sıra rom yüklemeye gelince telefon bir türlü recovery moda geçmedi o ekranda kaldı zar zor çıkıp normal kullanmaya başladım ama şimdi ne fabrika ayarlarına dönebiliyorum ne de custom rom yükleyebiliyorum bana bu konuda,yol gösterebilecek biri var mı acaba? Ios ta costom firmware gösterip hallediyorduk ama android acemisi olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

oka1515

oka1515

Üye
diyelim ki root'u attım oyunlar için bana ne yararı olur :hmmm yardımcı olur musunuz :bye2:

frezby1

frezby1

Üye
Root bi nevi anah tardir size kilitli bi ban kanin anahtari sunar gibi ;)) saka bi tarafa kullanici erisimi saglar telefona root atmadan oce yuklemek istedigini fakat kullanici erisimi olmadigi icin vazgecmek zirunda kaldiginiz bircok programi kurmaniz pc ye gerek kalmadan rom yuklemenize olanak saglar en onemlisi de costum rom yani modifiye edilmis rom yukleye biliriz root cok basit olmak la birlik te bilmeyen icin tehlikeli programdir tele zarar verile bilir bircok marka ve model telefonda farkli sekilde atila bilir root olayinda en buyuk yardim ci ise super user adli programdi adi ustun de super kullanici telefonun kullamaktan zek almaya basliyosun cunki yazilim kaynagi acik istegini istedigin gibi yukle kullan ornegin markette bi oyun gordun ve bu oyunu yuklemek istedin ama 6 dolara satiliyo sen marketten o parayi verip almadin ama formlardan o oyunu buldun yuklemek istedin ve lisans hatasi verdi bu durum da naparsin rootsuz telefonda oyunu silmek zorundasin cunki yapacak seyin yok ama rootlu bi telefonda o oyun ornegin lucky pacher gibi sadece root isteyen telefonlara kutulabilen bi programla market lisans denetimini kapatip kurup oynaya bilirsin yada android acilis animasyonu hosuna gitmiyo degistire bilirsin arkadas mesela sarj olayi sanildigi gibi sadece bataryanin kapasitesi ne bali bi olaydegil yazilimsal bi olaydir programlarin nekadar elektirik kullandigi ile alakalidir costum room larda hangi program ne kadar sarj kullanacak bunlar ayarlanir ve bunlar hep rotlu tellere yuklenir bukadar uzun anlattim diye sanilmasin benim bi cikarim var sadece yardimci olmak okadar para verip alinan telefonu sadece konusmak ve mesajlasmak icin kullan mak bana gore o telefona hakarettir

Avantaj lari bunlar dez avantaji
Telefon yazilimi garantiden cikiyo servise o sekilde gonderilirse kullanici hatasi diye yazilir
Bunuda onune gecmek icin orjinal romu yukleyip gonderirsin hic bisi anlasilmaz geldikten sonra ayni islemlere devam :):)
Umarim yardimci olmusumdur

yesilaygunes

yesilaygunes

Üye
Çok güzel bilgi teşekürler

firostr

firostr

Üye
root yapınca bütün uygulamalar gidiyormu

emil029

emil029

Üye
selam arkadaşlar telefonuma root attım s3 mini yanlız sanki telefonum hızı düştü donma olayları daha fazlalaştı tabi herzaman değil ama nezaman üzerine yoğunlaşsam ... telefonum yavaşlıyor . set cpu yükledim pek anlamadım ama anladığım kadari ile yara yaptım gene randuman almadım ... yardımcı olursanız sevinirim ...
Set cpu ile telefonun hizini yavaslatmisin sen sen internetde o programi nasi kullanacagini oyren ordan bisey bulursun

oosan007

Üye
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim sayenizde içimde bi umut oluştu .) ben şu anda xperia arc s kullanıcısıyım telefonumu değiştirmeyi düşünüyordum çünkü telefon hafızası o kadar az geliyor ki facebook twitter ve sahadan programları yüklü olmasına rağmen yer az diye uyarı veriyor sürekli. Ben de 2 güne bir ayarlardan verileri temizleyerek geçici de olsa yer kazanıyorum. Anlattıklarınızı okudum ama tam emin olamadım. Root hakkında pek bir bilgim yok. Eğer cihazımı rootlarsam başka programlar için yer açabilir miyim ya da bu facebook twitterı sd karta taşıyabilir miyim? Cihazımı hızlandırabilir miyim? Ayrıca nerden nasıl yapılır en güvenli şekilde onun hakkında da bilgi sahibi olmak isityorum. Bir şey daha soracağım cihazımı internet üzerinden paralel ithalat garantisi veren bir firmadan almıştım zamanında. Garanti betpa garantisi Tekcell ilgileniyormuş benimkiyle. Garantisi ağustos sonu bitecek. Dediğim problemler var kasada soyulmalar var. Garantiye göndermemi önerir misiniz yoksa rootla işimi halledebilir miyim? Cevaplarsanız çok sevinirim. Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.

emil029

emil029

Üye
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim sayenizde içimde bi umut oluştu .) ben şu anda xperia arc s kullanıcısıyım telefonumu değiştirmeyi düşünüyordum çünkü telefon hafızası o kadar az geliyor ki facebook twitter ve sahadan programları yüklü olmasına rağmen yer az diye uyarı veriyor sürekli. Ben de 2 güne bir ayarlardan verileri temizleyerek geçici de olsa yer kazanıyorum. Anlattıklarınızı okudum ama tam emin olamadım. Root hakkında pek bir bilgim yok. Eğer cihazımı rootlarsam başka programlar için yer açabilir miyim ya da bu facebook twitterı sd karta taşıyabilir miyim? Cihazımı hızlandırabilir miyim? Ayrıca nerden nasıl yapılır en güvenli şekilde onun hakkında da bilgi sahibi olmak isityorum. Bir şey daha soracağım cihazımı internet üzerinden paralel ithalat garantisi veren bir firmadan almıştım zamanında. Garanti betpa garantisi Tekcell ilgileniyormuş benimkiyle. Garantisi ağustos sonu bitecek. Dediğim problemler var kasada soyulmalar var. Garantiye göndermemi önerir misiniz yoksa rootla işimi halledebilir miyim? Cevaplarsanız çok sevinirim. Hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.
Oncelikle kardesim root korkulucak bisey diyil.senin sozlerinden gozukiyorki cokda bi bilgiye sahip diyilsin simdi kardesim googleda " sony xperia arc s root " bunu ara karsindakilardan birini sec ve ya bi custom rom yukle onlarin cogu rootlu zaten. root yapmazdan once cihazdaki problemleri garantide onartdir sonra rootla.eyer garantisi varsa neden kullanmayasin hemde agustos sonuna kadar bekle derim garantisi bitsin. root yaptiktan sonra istediyini yapa bilirsin cihaza fabrikadan yuklu gelen programi silmekten ramini artdirmaya kadar.amma sen bi root yap(dikkatli bir sekilde)ondan sonra ben sana ne yapacigini soylerim.

55EnGizli

Üye
root atarsam önceden yüklü oyunlar vs silinirmi

Üst Alt