Android Samsung Cihazların İmei Değiştirme Yöntemi | %100 Kesin Ve Garanti Çözüm + Ücretsiz |

Sponsorlu Bağlantılar

infproductions

Üye
    Konu Sahibi
Android Samsung Cihazların İmei Değiştirme Yöntemi | %100 Kesin Ve Garanti Çözüm + Ücretsiz |
Merhaba Arkadaşlar...

Öncelikle bu işlemin telefona zarar verebileceğini bilerek yapmamız gerektiğini bu yüzden de işlemleri yaparken oldukça dikkatli olmanız gerektiğini baştan belirtirim, bu konuda benim sorumluluğum sadece sizlere nasıl yapılacağını anlatmaktan ibaret... Yapıp yapmamaya kendiniz karar vereceksiniz...

Öncelikle telefonu root etmemiz gerekiyor... ( Modele Göre Root Dosyaları Değişir.. Ben Galaxy y Olarak Anlatıyorum.. )

Root Dosyaları İçin Googlede Cihazın Modelini yazarak, Örn : 5830i Root, İ9000 Root vs. Aratıp gerekli dosyaları temin edebilirsiniz..

ROOT;
Nasıl yapılır derseniz...

1. indirdiğiniz ''Update.zip''dosyasını indirip sd kartınızın kök dizinine kopyalıyorsunuz,
2. Telefonu kapatıyorsunuz...
3. "Güç + Ses yükseltme + Home" bu üç tuşa aynı anda ekranda Samsung Galaxy Y Duos logou görünene kadar basılı tutuyorsunuz...
4. Recovery ekranından "select update.zip from sdcard".ı seçiyorsunuz... Burada ekstra bir güvenlik önlemi olarak işlem tamamlandıktan sonra telefon pilini çıkarıp tekrar takmanızı öneririm...

Gelelim IMEI değişikliğine... Bu işlem için biraz bilgisayar bilginiz olduğunu varsayıyorum, çünkü imei değişikliğini bilgisayar üzerinde hex editor kullanarak yapacağız daha sonra bu dosyayı telefonda "Galaxy Toolbox" programını kullanarak telefonumuza yükleyeceğiz...

İlk olarak telefonunuza Google Playstore kullanarak '' Galaxy Toolbox '' programını kurunuz... Bu programı kurup çalıştırabilmeniz için root haklarına sahip olmanız gerektiğni tekrar belirteyim! CİHAZI ROOTLAMADAN BU PROGRAM ÇALIŞMAZ KESİNLİKLE.. CİHAZ ROOTLANDIGI ZAMAN MENÜDE SuperSu Yada SuperUser Diye bi Uygulama Çıkar...

Daha sonra programı çalıştırıp "Backup EFS partition" seçeneğini seçip sistemn yedeğini alıyoruz... Benim telefonumda "EFSpart.img.SAVE" diye bir dosya oluşturdu, başka bir telefonda ismi değişirmi bilemiyorum ancak program dosyanın kayıtlı olduuğu dizini zaten gösteriyor ismi farklı bile olsa ".SAVE" uzantılı dosyayı kullanacağız... IMEI değişikliğini bu yedek üzerinden yapacağız...

Telefondaki sdcard içerisindeki "EFSpart.img.SAVE" dosyasını bilgisayara aktarıyoruz... Yaklaşık 1 MB lık bir dosya ister USB kablosuyla ister airdroid vb. bir program kullanarak kolayca aktarabilirsiniz... Telefona daha sonra tekrar döneceğiz, şimdilik sıra bilgisayarda...

Bilgisayarımızda bu dosya üzerinde değişiklik yapabilmemiz için hex editor programına ihitiyaç duyuyoruz... Eğer bilgisayarınızda herhangi bir hex editor programı yüklü değilse HxD Hex Editor programını bilgisayarınıza indirip kurun... Bu programı kullanma sebebim ücretsiz ve kolay bulunur olması siz başka bir program da kullanabilirsiniz mantığı aynı...

Hex editor programını çalıştırıp, telefondan bilgisayara aktardığınız "EFSpart.img.SAVE" dosyasını açınız... Burada kısa bir parantez açmam lazım, bu dosyanın bir yedeğini her ihtimale karşı başka bir alana daha kopyalayın eğer işler ters giderse orjinal dosya elinizin altında olsun...

"ANSI" yazan kısmı "DOS/IBM-ASCII" olarak değiştirin... Aşağıdaki resimde neresi olduğunu gösterdim...

Daha sonra "Ctrl+G" tuşlarına basıp açılan pencerede "80000" yazıp ok tuşuna basalım...
Burası bizim kayıtlı olan IMEI numaralarının bulunduğu alan...
Değişikliğimizi bu alanda yapaağız...
Aşağıdaki resimde nereyi değiştireceğinizi gösteriyorum...

Resimde "xxx" ile işaretlediğim iki alana telefonunuza vermek istediğiniz IMEI yi yazabilirsiniz... eğer sadece bir tanesini kullanmak istiyorsanız ikisine de aynı IMEI yi yazabilirsiniz... Aynı anda kullanmadığınız sürece her ikisinde de aynı IMEI nin olması bir sorun teşkil etmez... ( ÜSTTEKİ xxx Yazan Yer Sim 1 Alttaki xxx Yazan yer Sim 2 İmeisidir. )

IMEI numaramızı da istediğimiz şekilde değiştirdikten sonra dosyamızı kaydedip programdan çıkıyoruz...

Bu aşamada telefonunuzda takılı olan sim kartlarını çıkartıp telefonu sim kart olmadan açıp kullanmanızı tavsiye ederim...

Daha sonra telefondaki "EFSpart.img.SAVE" dosyasını bilgisayardaki "EFSpart.img.SAVE" dosyası ile değiştiriyoruz... "Galaxy Toolbox" programını çalıştırıp bu sefer "Restore EFS partition" seçeneği ile değiştirmişolduğumuz "EFSpart.img.SAVE" dosyasını telefonumuza yüklüyoruz ve işlemimiz bitiyor... Telefonumuzu kapatıp gene bir önlem olarak pilini çıkarıp sim kartımızı veya kartlarımızı takıp telefonu açıyoruz...

IMEI numarasını kontrol ettiğimizde değişikliği görmemiz lazım...

Deneyip Yorumlarınızı Yazabilirsiniz. Kendime Ait Teknik Servisimde Böyle Sorunları Bu Şekilde Hallesiyorum.. Böyle Şeyleri İnternet Üzerinden '' Para ve Kontör '' ile Satan Sahtekar lara Kapak Olması Dileğiyle. .

Bir Teşekkür'ü Çok Görmeyelim ;)

• Beğen
Tepkiler: vedat1966, ISMAYILIM, ozdinc12 ve 26 diğerleri

cyber

cyber

Üye
teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: meryem038

davut_a04

Üye
mrb arkadaşlar bu yöntemi deneyen varmı ? sonuç nedir ? ben s2 hd lte cihazım için uygulamayı düşünüorum?

- - - Eklendi - - -

mrb arkadaşlar bu yöntemi deneyen varmı ? sonuç nedir ? ben s2 hd lte cihazım için uygulamayı düşünüorum?

muratvemine

muratvemine

Üye
Dostum bu yontem ile biz; -Eski cihazın imeisini cihazımıza aktarabiilirmiyiz?
-İmei değiştirdikten sonra prblem olur mu?

• Beğen
Tepkiler: infproductions
eren2934

eren2934

Üye
Arkadas birseyi atlamis.galaxy toolbox programi sadece galaxy y anakartinda calisir.galaxy y ace i vs.programi acinca bu yaziyor

davut_a04

Üye
evet arkadaşlar tam 2 haftadır bu konuyu araştırıorum ancak hala yardımcı olacak birini bulamadım s2 hd lte cihazımın imeili 0 şuan hiçbirşey görünmüor kullanabilmem için imeilini yüklemem lazım ancak cihaz yurt dışı korelilere özel olduğu için malesef pek bir kaynak yok onun için inş burdan bir yardım çıkar...

knight1180

Üye
resimler gözükmüyor birde galaxy toolbox GT-19100 S2 ye kurdum ve açtım ama benım telin modeli yoktu onun yerine alternatif başka bir program versen bilidğin

infproductions

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

,
Tabiki. Programı Kur Ve Dedikelrimi Yap. Denediğim Cihazlar '' Galaxy nin tüm serileri. ve motorola artix '' Dedikelrimi okuyup yaparsan yapabilirsin.

- - - Eklendi - - -

Kardeşim Uyumlu Cihaz Listesinde Olmayablir. Program Yavaşça Güncellenmekte.. Googleden araştırırsan '' android cihazlardan .SAVE Yedeği alma diye '' daha yararlı olur. bildiğim yöntem bu.

- - - Eklendi - - -

Evet aktarabilirsin. herhangi bi problem teşkil etmez cihazda. tek porblem GARANTİ DIŞI KALIR.
Eğer imei numaran sağlamsa eski cihazında bu yöntemi kullanmanı tavsiye ederim. ayrıca teknik servise falan götürmenize gerek yok. BOX a gerek yok :) evde yapablirsin

davut_a04

Üye
Tabiki. Programı Kur Ve Dedikelrimi Yap. Denediğim Cihazlar '' Galaxy nin tüm serileri. ve motorola artix '' Dedikelrimi okuyup yaparsan yapabilirsin.

- - - Eklendi - - -eyw üstat cihazımdaki efs klasörünün yedeğini almayı başardım ancak hex editör ile imeilini yazabilmem için bi dll dosyası vardı değişiklik o dosya üzerinden yapılıordu ancak malesef o dosyada silinmiş o yüzden pek bişe yapamıorum cihaz elimde kaldı şuan için belki eski romuna döndürebilirsem o dediğim dosyaya kavuşabilir belkide imeilimi yükleyebilirim şaun üzerinde android 4.0.4 yükli orjinali gingerbiread 2.3.6 onu yüklemem lazım ama hala romunu bulamadım yardımcı olabilirmisin? yhada başka bi önerin varmı?

infproductions

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -eyw üstat cihazımdaki efs klasörünün yedeğini almayı başardım ancak hex editör ile imeilini yazabilmem için bi dll dosyası vardı değişiklik o dosya üzerinden yapılıordu ancak malesef o dosyada silinmiş o yüzden pek bişe yapamıorum cihaz elimde kaldı şuan için belki eski romuna döndürebilirsem o dediğim dosyaya kavuşabilir belkide imeilimi yükleyebilirim şaun üzerinde android 4.0.4 yükli orjinali gingerbiread 2.3.6 onu yüklemem lazım ama hala romunu bulamadım yardımcı olabilirmisin? yhada başka bi önerin varmı?

değişik rom kullanıyosan, cihazının orjinal flash dosyaları gerekiyo. odin ile flashlayacaksın. çünkü flash rom gibi yüklenmiyo malesef. rom gibi yüklenenlerde yüksek susma riski var. ondan dolayı o konuyu anlatmıyorum. cihazının modelini tam olarak bana yazarsan sana orjinal dosya temin edebilirim.

cem923432456

Üye
gt 5830i ye de olur mu bu işlem?

cem923432456

Üye
kapakli511 arkadaşım bu gün bayağı ugrastım.ama galaxy toolbox gt 5830i desteklemiyormus.başka program varmı kullanabilcegim.

sontutsak

Üye
teşekkürler

cem923432456

Üye
arkadaşlar gt-5830i cep telefounu galaxy toolbox ı desteklemiyor diyo programı indirdimde kurdugumda.başka program varmı önerebileceginiz.

infproductions

Üye
    Konu Sahibi
kapakli511 arkadaşım bu gün bayağı ugrastım.ama galaxy toolbox gt 5830i desteklemiyormus.başka program varmı kullanabilcegim.

5830i için denendi. oluyor %100 Kesin.. Konu Güncel

- - - Eklendi - - -

Efs ve İmei Yedeği için Titanium Backup Programını Kullanıp Aynı İşlemi Yapabilirsiniz arkadaşlar.. yakında videolu anlatımını ekleyeceğim. takipte kalın

maxiplustr

Üye
galaxy s için olurmu

bluehands33

Üye
büyüksün üstad sağol işe yaradı.

hardal00

hardal00

Üye
Hocam saolasin resimler eklensin deniyecem

karayelmsn

Üye