nokia c6-01 beats kulaklıkta aksesuar desteklenmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
nokia c6-01 beats kulaklıkta aksesuar desteklenmiyor
beats urbeats kulaklık aldım..ancak nokia c6-01 telefonum aksesuar desteklenmiyor diyor..işin ilginci aparat ile takınca okuyor ancak çok cılız bir ses veriyor..kulaklığı mp3 ile kullandığımda sorun yok..keza farklı kulaklıkları telefonda kullandığımda da hepsini görüyor..nedir problem :D

- - - Eklendi - - -

yokmu cevap?

bbakkus

bbakkus

Üye
jack çoklayıcı kullan electoworld de 7tl gayet güzel ses verebiliyo

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
    Konu Sahibi
denedim olmadı ya.nokia'ya uyumlu değil anlaşılan

- - - Eklendi - - -

jack çoklayıcı kullan electoworld de 7tl gayet güzel ses verebiliyo

3lu pimi 4lü pime çeviren varmış o uyar mı acaba? millet iphone kulaklığını o şekilde kullanıyordu..

ertuğrul1225

Üye
Aksesuar desteklenmiyor hatasını ben de alıyorum. Telefonum Nokia E7-00. Telefonuma taktığım kulaklık ise general mobile gm 5 plus telefonunun orjinal kulaklığı. Kulaklığı takarken jaktaki boğumları girişe tek tek takıyordum yavaşça. Hızlı taktığım zaman aksesuar desteklenmiyor diyordu çünkü. Tamamen takmayı başardığımda ise müzikteki bazı sesleri çok boğuk veriyordu. Sorunu geçen gün çözdüm. Telefonuma denediğim başka bir kulaklıkta mikrofon kapatma tuşu vardı. Mikrofonu kapatınca öyle bir uyarı almadım. Mikrofonu açıp taktığımda ise yine aynı hatayı alıyordum. Uzun lafın kısası eğer kulaklığın mikrofonunu kapatabiliyorsan öyle dene bir de. Sorun aynı şekilde çözülecek diye bir kaide yok lakin denemende fayda var diye düşünüyorum.(Tabi ki hala symbian kullanıyorsan)

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Cadillac34

Üye
Samsung kulaklıklarında da aynı sorun var. Bunlar ürünlerine ambargo uyguluyorlar. Aslında böyle yapmamaları lazım.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Aksesuar desteklenmiyor hatasını ben de alıyorum. Telefonum Nokia E7-00. Telefonuma taktığım kulaklık ise general mobile gm 5 plus telefonunun orjinal kulaklığı. Kulaklığı takarken jaktaki boğumları girişe tek tek takıyordum yavaşça. Hızlı taktığım zaman aksesuar desteklenmiyor diyordu çünkü. Tamamen takmayı başardığımda ise müzikteki bazı sesleri çok boğuk veriyordu. Sorunu geçen gün çözdüm. Telefonuma denediğim başka bir kulaklıkta mikrofon kapatma tuşu vardı. Mikrofonu kapatınca öyle bir uyarı almadım. Mikrofonu açıp taktığımda ise yine aynı hatayı alıyordum. Uzun lafın kısası eğer kulaklığın mikrofonunu kapatabiliyorsan öyle dene bir de. Sorun aynı şekilde çözülecek diye bir kaide yok lakin denemende fayda var diye düşünüyorum.(Tabi ki hala symbian kullanıyorsan)

Bak bunu öğrendiğim iyi oldu . Sırf kayar klavyesi ve hdmi yi var diye E7-00 almayı düşünüyordum. E7-00 hakkında görüşleriniz neler? Ben bı telefonu kullanmayı seviyorum diyeceğiniz tarafı var mı ?
Samsung kulaklıklarında da aynı sorun var. Bunlar ürünlerine ambargo uyguluyorlar. Aslında böyle yapmamaları lazım.
Yeni model kulaklıkların ve telefonların amfileri farklı o yüzden ses boğuk ve az geliyor bence

PALA.

PALA.

Üye
@ertuğrul1225 telefon kapalı iken jack girişinin temizliğini kontrol edin.
Ayarlar > Telefon > Aksesuarlar > (Buradaki seçenekleri sırasıyla varsayılan olarak denediniz mi ?)
Müzik kulaklığını varsayılan yapın mesela...

Cadillac34

Üye
Sadece markalı kulaklıklar eğer mikrofonlu ise desteklemiyor. Diğer ürünler destekliyor.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Sadece markalı kulaklıklar eğer mikrofonlu ise desteklemiyor. Diğer ürünler destekliyor.
Olabilir ama bu işin markayla pek alakası olduğunu sanmıyorum, verimsizde olsa çalışması gerekir aslında :hmmm

Cadillac34

Üye
Olabilir ama bu işin markayla pek alakası olduğunu sanmıyorum, verimsizde olsa çalışması gerekir aslında :hmmm
Bazı markalar öyle ürün üretiyorlar ki kimse anlayamıyor. Mesela; Jacklar sadece 3 parçalı da değil 4 parçalı da olabiliyor.

PALA.

PALA.

Üye
Bazı markalar öyle ürün üretiyorlar ki kimse anlayamıyor. Mesela; Jacklar sadece 3 parçalı da değil 4 parçalı da olabiliyor.
3.5 mm jacklar boyut olarak standart stereo olanlar 3 mikrafonlular 4 parça olur genelde buna sadık kalmaları gerekir çünkü telefona kulaklık dışında mesela ses sistemi felan takılırsa problem çıkartabilir ama bu marka olayında kesin konuşamam :hmmm

Cadillac34

Üye
3.5 mm jacklar boyut olarak standart stereo olanlar 3 mikrafonlular 4 parça olur genelde buna sadık kalmaları gerekir çünkü telefona kulaklık dışında mesela ses sistemi felan takılırsa problem çıkartabilir ama bu marka olayında kesin konuşamam :hmmm
Ya kesin bir şey ekliyorlar jacklara ama ne ekliyorlar çözemedim. Ama eski Nokia'larda bu sorun çok oluyor.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Nokianın kulaklıklarını 25-30 liraya alın kullanın . Yeni modellerden daha iyileri var . Mesela Wh-208
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Demek istediğim şu yeni model amfi (ses kartları) ile eski model amfiler uyumlu değil . Bu yüzden ses boğuk çıkar , az çıkar . Eskiye eski yeniye yeni kullanmak şart bence .

ertuğrul1225

Üye
Dediğiniz yerde zaten varsayılan yazıyor ve değiştirmeyi denediğimde ise varsayılan profil diye bir ekrana götürüyor. Orada ne yaparsam sorunu çözerim bilemiyorum.
Ayarlar > Telefon > Aksesuarlar > (Buradaki seçenekleri sırasıyla varsayılan olarak denediniz mi ?)
dediğiniz yere baktım lakin sorunu nasıl çözeceğimle ilgili bir fikir sahibi olamadım. Orada varsayılan yazıyor zaten ve değiştiremiyorum.
Bak bunu öğrendiğim iyi oldu . Sırf kayar klavyesi ve hdmi yi var diye E7-00 almayı düşünüyordum. E7-00 hakkında görüşleriniz neler? Ben bı telefonu kullanmayı seviyorum diyeceğiniz tarafı var mı ?

Yeni model kulaklıkların ve telefonların amfileri farklı o yüzden ses boğuk ve az geliyor bence
Ben kullanırken oluşan sorunları yazayım siz karar verin:
1- Eskiden whatsapp kullanabilirken whatsappın getirdiği kısıtlama yüzünden symbian cihazlarda whatsapp kullanılamaz oldu
2- Oyun konusunda sıkıntı çekiyorum. Çoğu android telefonda olan oyunların symbian için olmaması can sıkıyor biraz.
NOT: BEN TELEFONU GÜNLÜK HAYATTAKİ TELEFON İHTİYACINI KARŞILAMAK İÇİN KULLANIYORUM BAŞKA TELEFONUM YOK BENİM EĞER SEN BU TELEFONU GÜN İÇERİSİNDE KULLANMAK İÇİN DEĞİL HECVESİNİ ALMAK İÇİN ALACAKSAN ÇEKECEĞİN SIKINTILARIN TEMEL KAYNAĞI İŞLETİM SİSTEMİ OLAN SYMBİAN DAN DOLAYIDIR. TELEFONUN DONANIMSAL OLARAK SYMBİANA GÜÇLÜK ÇIKARTAN BİR SORUNU YOK GİBİ KULAKLIK MESELESİ DIŞINDA. OYNAMAYI ÇOK İSTEDİĞİM BİR OYUN VARDI VE BU TELEFONA YÜKLENEBİLİP TE OYNAYAMADIĞIM(KASAN) TEK OYUN THE ADVENTURES OF TİN TİN HD.
ASLINA BAKARSAN O TELEFONA VERECEĞİN PARA İLE KENDİNE ORTA HALLİ BİR KULAKLIK ALIRSIN DAHA ÇOK KÂRDA OLURSUN. BEN SANA YAZDIM GERİSİ SENİN BİLECEĞİN İŞ.
JACK GİRİŞİNİ TEMİZLEMEK İSE GERÇEKTEN AKLIMIN UCUNDAN BİLE GEÇMEDİ BİR DENEMEMDE FAYDA VAR. SORUNUMLA İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@ertuğrul1225 sıkıntı yok . Şimdi tuşlu telefon kullanıyorum. E7 özgün tasarimi hoşuma gidiyor .

ertuğrul1225

Üye
Haklısın işe yaramadı ama yine de ilgilendiğin için teşekkür ederim. Bunun için bir mod var mı acaba? Ben arayacağım lakin mod kaldırılmış ise bulamam o yüzden elinizde varsa paylaşabilir misiniz?Hiç değilse o uyarı çıkmasın.
Haklısın işe yaramadı ama yine de ilgilendiğin için teşekkür ederim. Bunun için bir mod var mı acaba? Ben arayacağım lakin mod kaldırılmış ise bulamam o yüzden elinizde varsa paylaşabilir misiniz?Hiç değilse o uyarı çıkmasın.