Maxiplus 5 Rom !

Sponsorlu Bağlantılar

danger987

Üye
    Konu Sahibi
Maxiplus 5 Rom !
Turkcell MaxiPlus5 ilk kullananlardan biriyim. Piyasaya çıkmadan önce ilk benim elime geçti diyebilirim.

Üzerinde çok çalıştım. Uyumlu dosyaları sisteme entegre etmek zaman isteyen bir olaydı. Ama ortaya güzel bir sistem çıktı.

Sistem de Güncel Android Sürümü olan P752TV1.0.0B11 sürümü üzerinde çalıştım. Özellikle CWM yükleyip güncel rom yükleyemeyenler içinde bir fırsat diyebilirim.

Samsung alt yapısı olan touchwiz launcher kullandım.
· İconlar dan başlayarak,
· 3D Galeri
· Dosya Yöneticisi
· Hesap Makinesi
· Kamera
· Video
· Widget’ler Dijital ve Analog saat vs.
· Çalar Saat
· Quickoffice Pro
· Google Arama Butonu
· Samsung Klavyesi vs.
Bir çok değişiklikler yaptım. Ram kullanımını yarı yarıya düşürdüm. Sistem Stabil ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır.
Not: Sistemi kurmak için CWM Recovery gereklidir. CWM için Windows 7 - Windows 8 64 bit işletim sistemi gereklidir. Sistemi kurduktan sonra orijinal Recovery’e dönebilirsiniz. Böylece Orijinal Rom’uda yükleyebilirsiniz ve telefonun garantisi devam eder.

Link:

Alıntıdır...

erdemfazla

Üye
bunu tam olarak nasıl yapabiliriz biraz açabilir misin orayı

danger987

Üye
    Konu Sahibi
İndirdiğin dosyayı clokworkrecovery yüklü telefona install zip card diyerek kurucasın

aytug61

Üye
Orjinal recoverye nasil donebilcez peki

speedytalha

Üye
kardeş ben bunu indirdim rar olarak geldi bende onu çıkartıp zipledim öyle denedim ama hata verdi

sevketbaba16

Üye
uzun zamandır aradığım birşeydi insallah daha da gelişir şuan bi bug felan var mı acaba

aytug61

Üye
eline saglik kardesim guzel olmus

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
Konu sahibi benim, arkadaş benden alıntı yapmış. Aslında konuyu ilk aylar önce burada başlatacaktım. Admin izin vermedi.
Henüz site içerisinde aktiflik sağlamamış üye olduğunuz için, link paylaşımı yapamazsınız.
Mesajınızdan, URL bağlantılarını sildikten sonra tekrar sorunsuzca gönderebilirsiniz.
Orijinal recovery paylaşamıyorum. Admin durumu çözerse linki paylaşırım.

bzssdu

Üye
Kardeş indirdim fakat telefon dosyayi görmüyor ne yapmak lazim

Bitanemsin.ali8

Bitanemsin.ali8

Üye
kardeş bu romu yükleme işini biraz anlatırmısınız bu rar dosyasını .zip mi yapcaz yoksa bu rar dosyasının içinde update yazan bi dosya var sadece onu mu zip yapıp yüklücez bi aydınlatsan konuyu iyi olur

bayram b

Üye
süper bişeye benziyor emeğine sağlık bir kaç resim daha atarmisin

darkness24

Üye
kardeşim iyi güzel yapmışsın eline sağlık bunu kullanmak için telefonu rootlamakmı gerekiyor?

ERKGNL

Üye
Ayrıntılı olarak anlatabilirmisiniz uğraşıyorum olmuyor...

aytug61

Üye
arkadaslar romu atmak icin ilk olarak root atmaniz lazim googleye aratirsaniz bulabilirsiniz.(mobilim o yuzden link atamiyorim)root attiktan sonra revovery degisecek ve cwm recovery olacak ardindan paylasimdaki rar dosyasini sd kart cwm nin icine atip telefonu yeniden.baslatinca kurulum yapabilirsiniz sorun cikarsa mesaj atin

excitir06_84

Üye
kardesım merhaba calısmların ıcın cok tskkr ederım fakat benım sorunum su cıhazı root ettım ama cvm yuklu degıl o yuzdende burdakı romu kuramıyorum.nasıl yuklerım cwm modunu

begmyaprak

Üye
arkadaslar romu atmak icin ilk olarak root atmaniz lazim googleye aratirsaniz bulabilirsiniz.(mobilim o yuzden link atamiyorim)root attiktan sonra revovery degisecek ve cwm recovery olacak ardindan paylasimdaki rar dosyasini sd kart cwm nin icine atip telefonu yeniden.baslatinca kurulum yapabilirsiniz sorun cikarsa mesaj atin
sd kartta cwm dosyası mı olması gerek?

- - - Eklendi - - -

kurulumu ayrıntılı anlatabilicek biri yokmu?

aytug61

Üye
Bak kardesim tele cwm yukledin ya ardindan hafiza kartinda clorkworkmod gibi bi klasor olcak onun icinde restore bolumu olmali indirdigin dosyadakileri klasor sekline getirip restore adli klasore atcan sonra teli kapatcan tekrar acarken ses acma power tusuna basip accan menu gelcek orda listeyi 2 kere dolas ardindan "back button enabled" diye bi yazi cikcak ordan backup and restore bolumunden restoreye tiklayip klasoru seccen yuklucek bi sorun olursa mesaj atarsin yine

welleporch

Üye
aytug61 anlatamı ile başardım :)))) teşekkürler çok güzel olmuş :)))Benim bir sorum olacaktı. Romu başarılı bir şekilde kurdum ama eski haline nasıl getireceğimi bulamadım yardım edebilecek birisi varsa mesaj atabilir mi ??

mcEnGin34

mcEnGin34

Üye
Bu romun sahibi benim, V2 romu denemenizi de tavsiye ederim.
Sorunuzun cevabına gelince,
Orijinal recovery yüklemen gerekiyor. Sana linkini vereyim. Orjinal Recovery,

Buradan da orijinal romu yükleyerek eski haline dönebilirsin.

Önemli bir uyarı, orijinal romu yükledikten sonra tekrar root yapamazsın. cwm yükleyemezsin.
Bilginize.

• Beğen
Tepkiler: hasanyangel

Üst Alt