Mobee Nett 7" S800 - Uberoid V12.1 Rom Kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

NNMAN

Üye
    Konu Sahibi
Mobee Nett 7" S800 - Uberoid V12.1 Rom Kurulumu
Merhaba arkadaşlar bu konumda Mobee S800 cihazına Uberoid romunu kurmayı anlatacağım. Aslında internette çok aradım ama bulamadım sonra kendim denemeye karar verdim. Sanırım Mobee S800 cihazına Uberoid kuran pek fazla kişi yok. Çoğu da hangi cihazı seçeceğini bilmediğinden kuramamıştır eminim. Öncelikle cihazınız hakkında bir kaç bilgi vereyim
- Green Led (Sarj cihazı takılı değil iken yanan led rengi)
- 256 MB DDR2 RAM
- 800 Mhz WM8650 işlemci
- Titreşim yok
- 7" , 800x480
- Tek Hoparlör
- Rezistif (2 Noktadan) dokunmatik ekran
- Cihazınızın üreticisi Wondermedia ve modeli WM8650'dir
Bunlar en önemli noktalar özellikle Uberoid kurarken mavi (blue) led'li bir cihaz seçerseniz cihazınız brick olabilir.

** Şimdi ROM'u kurmayı anlatıyorum
- Öncelikle ROM'u indirin

- Ardından zip dosyasını masaüstüne çıkarın
- Tabletinizin hafıza kartını bilgisayarınıza takın ve önemli dosyalarınızı bilgisayarınıza kopyaladıktan sonra hafıza kartını biçimlendirin ayrıca tabletinizden de önemli dosyalarınızı alın çünkü güncellemeden sonra hepsi silinecek
- Ardından bilgisayarınıza çıkardığınız klasörün ana dizininde CHANGER_WIN.bat diye bir dosya var çalıştırın burası önemli karşınıza kullanılabilir cihazların listesi çıkacak siz 7 (Mobee S800 ile aynı özelliklerde olan BLY-706F cihazını seçeceksiniz) yazıp <enter> yapın
- Bunun ardından SD karta kopyalansın mı diyecek Y yapıp <enter> 'a basın
- En son sürücü listesi listelenecek burda sürücünün (hafıza kartının) harfini girip <enter> 'a basın hafıza kartına kopyalama başlayacak
- Kopyalama bittikten sonra devam etmek için bir tuşa basın uyarısını göreceksiniz sizde bir tuşa basın :D
- Şimdi tabletinizi sarja takın ne olur ne olmaz hafıza kartınızı da takın sonra da cihazınızı açın
- Umalımda hata yapmamış olun yani en önemlisi hafıza kartını biçimlendirmeyi unutmayın
- Güncelleme başlamış olacak
- İlk önce "Creating ENV.BIN" uyarısını göreceksiniz
- Sonra ki uyarıda "wm8650 android 2.2 upgrading" olacaktır
- Yükleme ekranını göreceksiniz ve ekranda "Hafıza kartını çıkarmayın" uyarısı olacak
- Yükleme %100 olduğunda ekranda "PLEASE REMOVE SD" uyarısını göreceksiniz hafıza kartını tabletten çıkarın cihaz kapanacak sonra tekrar açılacak açılması 5 dk kadar sürebilir bekleyin yükleme sonrası açılma uzun sürecektir
- Artık yeni gibi cihazınızın keyfini sürebilirsiniz :D

ROM'un Artıları
- ICS görünümü kısayol ve arayüz
- Tam root erişimi (busybox v1.16 yüklemeden önce 1.19 olarak seçilebilir)
- Cihaz eskisine göre daha hızlı örneğin Angry Birds Rio artık oynanılabiliyor
- Sorunsuz Adobe Flash desteği
- Düzeltilmiş MP3 kodeki (artık PlayerPro gibi uygulamalarda ID3 tagı doğru çalışıyor)
- Daha fazla modüller
- Düzeltilmiş birçok hata (CameraPro artık çalışıyor)

ROM'daki Sorunlar
- Sensor kalibrasyonundan sonra sensor düzgün çalışmıyor o yüzden hiç oynamayın
- Wi-Fi kısayol menüsünden düzgün açılmıyor (Çözümü için init.rc'de "chmod 0660 /data/misc/wpa_supplicant.conf" -> "chmod 0666 /data/misc/wpa_supplicant.conf" olarak değiştirin) Ayrıca kısayoldan çalıştırmayın Ayarlar -> Kablosuz ve Ağlar'dan çalıştırın
- Launcher 6x6 olarak belirlenmiş 4x4 düzeltme dosyasını yakında yüklerim
- Ayrıca orjinal Wondermedia uygulamalarını (MyMusic, MyVideo..) Türkçe dil çevirilerini yükleyeceğim

- İsteklerinizi yazabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım
- Anlatım Veli TASALI
- İngilizce Konu:

yazar4002

Üye
teşekkürler

zeus6701

Üye
romu sorunsuz kurdum ama tv programlarının hiçbiri çalışmıyor. özelliklede onları kullanmak istiyorum.
tabletim mobee s800 7"

cetincett

Üye
slm beyley abi senin amına koyıyımabi ozurdilerim ben yazmadım

Üst Alt