Xperia sola sorunu icin bana yazın

Sponsorlu Bağlantılar

007aliinan

Üye
    Konu Sahibi
Xperia sola sorunu icin bana yazın
Arkadaşlar sola ile ilgili sorunlarınızı bana sorun elinden geldiğince yardım ederim [bildiğim konuları]

tolgakarci

Üye
Benim bir sorum olacaktı. Bu bazı oyunlar flouting touch kendi kendine etkinleşiyor. Mesela temple run'da kendi kendine zıplıyor. Bunun çözümü var mı? Birde şarjda kullanırken flouting touch aynı şekilde devreye giriyor. Kullanımı zorlaştırıyor. Yardım edersen sevinirim.

taylan08

Üye
Floating touch GB de kapatılabiliyor kapatmak için telefonun rootlu olması lazım

tolgakarci

Üye
Telefon daha yeni garanti dışına çıkmasını istemem. Başka bir çözüm yok mu ?

007aliinan

Üye
    Konu Sahibi
Tolga root gerektirir. Templerun oyununu 6.1.10 sürümünde sorunsuz oynanabiliyor fakat 6.1.54 sürümünde toch modu devreye giriyor cihazım yeni dedin güncelleme yaptıysan. 54 sürümüne geçmiştir

tolgakarci

Üye
Evet .54 sürümünde. Sağolun yapıcak birşey yok ozaman kararlılık güncellemesi gelecekmiş galiba. Onu bekleyelim o zaman.

ziya09

Üye
benim sola çok takılıyor güncelleme root vs hiçbir işlem yapmadım sizdede aynı sorun varmı birde cihazı canlandırmak için neler yapabilirim

chatluck07

Üye
XPERİA u mu daha iyi Sola mı

taylan08

Üye
sola ya hafıza kartı takılabildiği için ,floating touch oldugu için ve 3.7 inc ekranı oldugu için daha iyi bence

ziya09

Üye
sorun belirttik dönen olmadı :-)

taylan08

Üye
benim sola çok takılıyor güncelleme root vs hiçbir işlem yapmadım sizdede aynı sorun varmı birde cihazı canlandırmak için neler yapabilirim
cok takılıyorsa gereksiz programları sil ve fabrika ayarlarina geri döndür ics kullanıyorsa gpu zorlamayı aç ve arka plandaki uygulamarı 1 e al 0 yaparsan whatsapp sıkıntı yapıyor bu 1 e alma işin telefon kapanınca sıfırlanır onun için telefonu her açtıgında yap

gestere41

Üye
usta bana pil ömrü hakkında fikir ver... ben günde 2 saat internete girerim, 60-70sms atarım, bazen 1 saat video izlerim, yarım saat de konuşurum... oyun oynamam... bu halde pil bir gün dayanır mı?

taylan08

Üye
valla bu dediklerin o kadar performans gerektirmeyen şeyler power save moda aldıgında 1 günü çıkartır diye düşünüyorum

gestere41

Üye

taylan08

Üye
bana yetiyor en azından eve gidene kadar cpu 1 i kapatıyorum cpu0'ı hotplug governor a alıyorum mesajlastıgımda gayet güzel gidiyor

gestere41

Üye
bana yetiyor en azından eve gidene kadar cpu 1 i kapatıyorum cpu0'ı hotplug governor a alıyorum mesajlastıgımda gayet güzel gidiyor

hiç android kullanmadığım için bu dediklerini anlayamadım maalesef :) umarım bir süre sonra ben de android kafilesine dahil olurum

bijektif

Üye
merhaba arkadaslar benim sola yı yeni aldım 1 ay oldu alalı yaşadığım bazı problemler var. yardımcı olursanız sevinirim.

sorun 1) Gsm şirketi vodafone, bir yerden başka bir yere gittiğimde telefon çekmiş gibi gözükse de telefon çekmiyor. arayanlar bana ulaşamıyor. Uçak modundan normal moda aldığımda bu durum düzeliyor.

2) Wifi açtığımda 1 m uzaktaki evdeki huwai modeme bağlamıyorum. evdeki wifi şifresini Türkçe karakter kullanmadan WEP yapmama rağmen bağlanıyorum, 3-4 sn sonra bağlantı kesiliyor. tekrar bağanıyor. sürekli bağlantı kesilip tekrar oluyor.

3) telefon görüşmelerimi hoparlöre aldığımda konuştuğum kişiler kendi seslerini duyduklarını söylüyorlar. ses yankı yapıyor. Hatta xloud özellliğini bu yüzden kapattım, kullanmıyorum.

bu sorunları yaşayanlar varsa çözümleri yazarsa sevinirim.

solanın özellikleri: android 2,3,7

taylan08

Üye
valla bende saydiklarını 1'i bile olmuyor kardeşim istersen ics'ye yani 4.0.4 e güncelle

taylan08

Üye
evet telefonunu pc ye bağla zaten orda soracak pc ye yüklensinmi diye evet te setup ekranı cıkacak program kurulunca hemen güncelleme arayıp bulacak orda talimatları verecek uydugun surece 0 sıkıntı

Üst Alt