Yeni PC alacağım yardım.

Sponsorlu Bağlantılar

Zen17

Zen17

Üye
    Konu Sahibi
Yeni PC alacağım yardım.
Arkadaşlar yeni bir PC alacağım. Masaüstü olacak. Bilgisayarlar konusuna telefonların aksine pek hakim olmadığım için size sorma gereği duyuyorum. Dün Teknosa da 1200 den 1000Tl ye düşmüş kampanyali bir bilgisayar vardı. İşlemcisi i3 tu. İ5 olan çok bilgisayar vardı. Ancak fiyatlari 1300 den başlıyordu. Adam bize bu hız farkının oyunların grafikleri vs. için olduğunu söyledi ama ben pek oyun oynamıyorum. Kesinlikle oyunkolik değilim. Nasıl bir PC işimi görür? Telefonum S3 olduğu için laptop düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler...

Karanlık97

Karanlık97

Üye
Ne için kullanacaksın oda önemli?

Zen17

Zen17

Üye
    Konu Sahibi
Oyun için değil. Işimi görsün yeter. 2 tane laptopum var. Onlarla Microsoft Office te bile düzgün iş yapamıyorum. Aşırı yükleyerek çok Ram kullanacak programlar yüklemeyi düşünmüyorum. Normal kullanacam kısacası

Karanlık97

Karanlık97

Üye
3GB DRR3 RAM, 2.0 Ghz ve NVIDIA 1GB GT240M serisinden bir ekran kartı olan bir bilgisayar ile süper bir performansın olur...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
3GB DRR3 RAM, 2.0 Ghz ve NVIDIA 1GB GT240M serisinden bir ekran kartı olan bir bilgisayar ile süper bir performansın olur...
piyasadan haberin yok heralde :kop2:

valla notebookla işini göremiyorsan masaüstüde fayda etmez bence :oke:

yusuf1998x

Üye
bnece normal bi pentium işlemcili 4 gb ramli 64 bit ekran.kartlı bi sistem sana yeter :D

Zen17

Zen17

Üye
    Konu Sahibi
Şeyi merak ediyorum i3 ve i5 işlemci arasında normal kullanım için ne kadar fark var? Oyun oynamadigimi söyledim zaten. Fark ciddi olarak kendini sadece oyunlarda mı gösteriyor?

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
Şeyi merak ediyorum i3 ve i5 işlemci arasında normal kullanım için ne kadar fark var? Oyun oynamadigimi söyledim zaten. Fark ciddi olarak kendini sadece oyunlarda mı gösteriyor?

Şunu diyim günümüz oyunlarında core2duo ve quad yeterli

yusuf1998x

Üye
hayır tabikide sistem performansıda farklı olur ama modeli çok önemli mesela intel core i5 2500k çok iyi bir işlemcidir :D

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

1200 tl'ye i5 işlemcili notebook işlemci hızı biraz düşük ama 2.6'ya çıkıyor yinede bu paraya çok iyi ayrıca oyun oynamam demişsiniz ama üzerinde hd7670 ekran kartıda mevcut fazla donanımdan zarar gelmez bence kaçırmayın derim.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Arkadaşlar yeni bir PC alacağım. Masaüstü olacak. Bilgisayarlar konusuna telefonların aksine pek hakim olmadığım için size sorma gereği duyuyorum. Dün Teknosa da 1200 den 1000Tl ye düşmüş kampanyali bir bilgisayar vardı. İşlemcisi i3 tu. İ5 olan çok bilgisayar vardı. Ancak fiyatlari 1300 den başlıyordu. Adam bize bu hız farkının oyunların grafikleri vs. için olduğunu söyledi ama ben pek oyun oynamıyorum. Kesinlikle oyunkolik değilim. Nasıl bir PC işimi görür? Telefonum S3 olduğu için laptop düşünmüyorum. Şimdiden teşekkürler...

toplasan daha iyi olur hazır alma.

yusuf1998x

Üye
bencede hazır alıcağın bilgisayardan iki kat performanslı bir pc toplayabilirsinn

Üst Alt