canlı duvar kağıdı donuyor..

Sponsorlu Bağlantılar

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
canlı duvar kağıdı donuyor..
mrb. arkadaşlar ben Sensatin XL kullanıyorum. bu aralar dikkat ettim bazen telefonun canlı duvar kağıdı donuyor.. üstelik yeni fabrika ayarlarına yükledim. bu sorunu yaşayan başka bir kullanıcı var mı? ve nasıl düzeltebilirim? bir de geçen hafta küçük bir güncelleme geldi kişiselleştirme diye. acaba ondan mı kaynaklanıyor?.. yardımcı olursanız sevinirim...

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Sorun güncellemeden kaynaklı olabilir. One X'te de 4.0 sürümünde aynı sorun vardı. Güncellemeden sonra artık sayfaları değiştirdiğimizde duvar kağıdı sabit kalıyor. Sanırım donma olayından ve önceki sayfa yapısı çok veri kullandığından iptal ettiler.

• Beğen
Tepkiler: FK5896
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Sorun güncellemeden kaynaklı olabilir. One X'te de 4.0 sürümünde aynı sorun vardı. Güncellemeden sonra artık sayfaları değiştirdiğimizde duvar kağıdı sabit kalıyor. Sanırım donma olayından ve önceki sayfa yapısı çok veri kullandığından iptal ettiler.
benim sorunum duvar kağıdının sabit kalması değil kardeş. mesela sinirsel bağ diye bir canlı duvar kağıdı var. bazen ekran kilidini açınca veya işlem yaparken home tuşuna tıklayınca ana ekrana geldiğinde hareketsiz kalıyor. uzun bir süre sonra kendine geliyor. zaten xl de sayfa değiştirirken duvar kağıdının kayma özelliği yoktu.. yine de yardımcı olmaya çalıştığın teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: Mobilator
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
benim sorunum duvar kağıdının sabit kalması değil kardeş. mesela sinirsel bağ diye bir canlı duvar kağıdı var. bazen ekran kilidini açınca veya işlem yaparken home tuşuna tıklayınca ana ekrana geldiğinde hareketsiz kalıyor. uzun bir süre sonra kendine geliyor. zaten xl de sayfa değiştirirken duvar kağıdının kayma özelliği yoktu.. yine de yardımcı olmaya çalıştığın teşekkürler..
Tamam işte, aynı sorun One X'tede vardı, son güncellemeden sonra duvarkağıdı sabit kaldı.

Yani sabit kaldı derken, örneğin sinirsel bağdaki çizgiler hareket ediyor, ama sayfayı değiştirince sağa yada sola kaymıyor. Bunun sebebi Sense'de canlı duvar kağıtlarının bir uyumsuzluk belirtisi göstermesi. Çıkacak bir güncellemeyle sizin cihazınızda da benzer bir yöntem kullanılabilir. Böylece donma önlenmiş olur.

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi

Tamam işte, aynı sorun One X'tede vardı, son güncellemeden sonra duvarkağıdı sabit kaldı.

Yani sabit kaldı derken, örneğin sinirsel bağdaki çizgiler hareket ediyor, ama sayfayı değiştirince sağa yada sola kaymıyor. Bunun sebebi Sense'de canlı duvar kağıtlarının bir uyumsuzluk belirtisi göstermesi. Çıkacak bir güncellemeyle sizin cihazınızda da benzer bir yöntem kullanılabilir. Böylece donma önlenmiş olur.
hmm. anladım. htc'ye mesaj atmıştım güncelleme ne zaman gelecek diye. bir tarih vermediler ama sense 4.0 sürmünün geleceğini söylemişlerdi. sanırım bu tarz problemler o güncellemeyle yok olacak. bilgilendirdiğiniz için teşekkürler..

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Rica ederim iyi forumlar.

• Beğen
adı lazım değil

adı lazım değil

Üye
aynı sıkıntı bende de oluyor ama güncelleme alamayacağım :(

htc desire hd

berhanx123

Üye
arkadaşım bendede aynı sorun var ama sanırım subway surf'u silince düzeldi gibi bilmiyorum :( benimde moralim bozuldu çözüm arıyorum

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşım bendede aynı sorun var ama sanırım subway surf'u silince düzeldi gibi bilmiyorum :( benimde moralim bozuldu çözüm arıyorum
küçük bir güncelleme gelmişti. kişiselleştirme adına nedeni o güncelleme olabilir diye düşünüyodum ama cihazı fabrika ayarlarını geri yükleyince tekrar güncelleme istiyor. güncellemeden önce de bu problem beliriyor yani.. :( çözümünü bulduğunuzda burda paylaşırsanız sevinirim... telefonumun 1 yıl daha garantisi var. yoksa yeni bir rom atıcam ama her 6 ay da bir garantiye gönderiyorum dokunmatikliği çalışmıyor.. şimdide sinyal sorunu var. yani o kadar para sayıyoruz ve karşılığında bu bitmez tükenmez sorunlar.. beni üzüyor...

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Kullandığınız programladan dolayı arka planda çalışan veriler telefonunuzun bu denli takılmalar yapabilir. Ancak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüz halde bu sıkıntı yaşanıyorsa (Hiçbir uygulama yüklü olmadan) yazılımsal bir sıkıntı olduğu kesin bunu Htc ye iletip güncelleme beklemekten başka çare yok. Diğer arkadaşlar fabrika ayarlarına dönüp denesinler sorun devam ediyorsa eğer sizinde beklemeniz gerekecek. En kısa zamanda düzelmesi dileğiyle. İyi Günler...

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Kullandığınız programladan dolayı arka planda çalışan veriler telefonunuzun bu denli takılmalar yapabilir. Ancak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüz halde bu sıkıntı yaşanıyorsa (Hiçbir uygulama yüklü olmadan) yazılımsal bir sıkıntı olduğu kesin bunu Htc ye iletip güncelleme beklemekten başka çare yok. Diğer arkadaşlar fabrika ayarlarına dönüp denesinler sorun devam ediyorsa eğer sizinde beklemeniz gerekecek. En kısa zamanda düzelmesi dileğiyle. İyi Günler...
evet hiçbir uygulama yüklü olmadığı halde yine aynı sorunu yaşamıştım..

MAK071

MAK071

Üye
HTC bunu düşünmüyor mu?Program yüklemiceksem akıllı telefon neden alıyorum? Bir program veya oyun açıp işimi hallettikten sonra programı kapatıyorum. Ekranın ortasında yuvarlak dönüp duruyor yani ekran dönüyor.Saatin olduğu ana ekran geç geliyor. O kadar para veriyorsun çok sinir bozucu bir aksaklık.

Üst Alt