Lumia 920 Şarj Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ThunderblastX

ThunderblastX

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 920 Şarj Sorunu
Merhaba arkadaşlar lumia 920 ile ilgili bi şarj sorunum var. Daha önceden yoktu ama ilk defa bu kadar düşüş yaşadım hiç kullanmadıgım halde. Gece saat 2 de şarjdan cıkartıp uyudum %100 dü ve elime hiç almadım oyun oynamadım internete falan girmedim sabah saat 10 buçukta elime aldıgımda telefonun şarjı %44 e kadar düşmüştü. Sorun ne olabilir sizce ? arka planda whatsapp ve viber onun haricinde hiç bir program yok. Bataryayla ilgili bir sorun mu var acaba. Önceden kullanmadıgım halde aynı şekilde 2 gün gidiyodu hiç kullanmadıgım halde. Sabaha kadar %44 e düşmesinin sebebi sizce ne olabilir ? Ne wifi nede bluetooth vb. programlar kapalı olduğu halde şarjın birden bu kadar düşmesi çok anormal :S Görüşlerinizi merak ediyorum.

Fotoğraf da koyucaktım ama sistem izin vermediği için koyamadım.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Konum servisleri açık mıydı?

nanotex

nanotex

Üye
Buna benzer bir durum ben de yaşadım moralim çok bozulmuştu :) Telefonun şarjını tamamen bitirdikten sonra şarja tak ve %100 dolduktan sonra bi yarım saat filan daha çıkartma prizden

dedereis123

dedereis123

Üye
bak ben o kadr değilde bazen wifi açıkken 5 saatde %3 gidiyor , bazende her şey kapalıyken 3 saatde %11 fln gidiyor bende onu çözemedim ama çok takılmaya illaki dayanıyor düzeliyor birşeyler oluyor benimki her gun farklı sonuçlar alıyorum .

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
Arkadaşlar benim telefonmu garip sizinkimi çözemedim . Bakın telefonu alalı 2 ayı geçti ve en memnun olduğum şey şarj . Konumdan tutunda herşey ama herşey açık ve bi çok hesap senkronize halde . Arka planda çalışan uygulamada en az 10 tane . Günde en az yarım saatlik telefon görüşmesi yapıyorum , mesajlaşıyorum . Ve şarj çok ama çok rahat 30 saat gidiyo . Hemde çok rahat . ha bide müzik dinliyorum okula gidip dönerken düşünün . Ve şarja takarkende bittiğinde değil genelde %15 lerde falan takıyorum çünkü bitmiyo :)

Bunun gerçekleşmesinde ilk aldığımda yaptığım batarya optimizasyonu etkili oldu sanırım . Forumda ilk almada nasıl şarj edilmeli diye bölüm vardı . Büyük yararı oldu

ÖEY

ÖEY

Üye
Valla ben alalı 2 ay oldu ve son bir haftadır falan şarjı daha çabuk bitmeye başladı. İlk zamanlar şarjı bitsin diye habire kurcalayıp oyun oynuyordum şimdi ise hiçbir işlem yapmasamda şarj daha çabuk gidiyor. Şu an için rahatsız edici bir durum yok Allahtan, akşamı çıkartıyorum.

bozokluht

bozokluht

Üye
Bende de bir kere olmuştu. Akşam yüzde yüzken uçuş moduna alıp kapatmıştım sabah elime aldığımda yüzde 75 olmuştu inanmayıp açıp kapatınca yüzde 45 e düşmüştü. Ama normalde bütün gece yüzde 2-3 gidiyor.

ThunderblastX

ThunderblastX

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar benim telefonmu garip sizinkimi çözemedim . Bakın telefonu alalı 2 ayı geçti ve en memnun olduğum şey şarj . Konumdan tutunda herşey ama herşey açık ve bi çok hesap senkronize halde . Arka planda çalışan uygulamada en az 10 tane . Günde en az yarım saatlik telefon görüşmesi yapıyorum , mesajlaşıyorum . Ve şarj çok ama çok rahat 30 saat gidiyo . Hemde çok rahat . ha bide müzik dinliyorum okula gidip dönerken düşünün . Ve şarja takarkende bittiğinde değil genelde %15 lerde falan takıyorum çünkü bitmiyo :)

Bunun gerçekleşmesinde ilk aldığımda yaptığım batarya optimizasyonu etkili oldu sanırım . Forumda ilk almada nasıl şarj edilmeli diye bölüm vardı . Büyük yararı oldu

kardeşim ilk şarjla alakası yok bunun yeni nesil bataryalarda ilk 6 saat 16 veya 20 saat şarj etme gibi bi zorunluluk yok hatta ben sordum bunu en başta nokia ya 2 saate dolar zaten dedi doldugunda çek kullan dedi yani ilk şarjla alakası yok :)

ThunderblastX

ThunderblastX

Üye
    Konu Sahibi
Bu olaydan sonra tekrar şarj ettim ve hiç elime almadım veri bağlantısını da kapattım 5 saat geçti %100 şuan eskisi gibi oldu. Bu bataryayı çözemedim bi :) veri bağlantısıyla çok bi alakası yoktur diye düşünüyorum. Arada sapıtmasına göz yummamız gerekicek galiba :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt