Multiboot faal değil

Sponsorlu Bağlantılar

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Multiboot faal değil
Arkadaşlar, bu Multiboot u sadece Flash ile sıstemdekı yüklü programları silmeden, nasıl def edebılırız? sistem reset atıyor.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
kernel flashlamak n900'de de mumkundu sanirim ona bakabilirsin. kerneli dogru sekilde flashlarsan hicbir dosyan silinmeyecektir ve birkac saniyede sorunun duzelecektir.

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
... peki bunu nasıl yapmalıyım?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
n900 kullanicisi degilim nasip olursa nisan veya mayis ayinda almayi dusunuyorum. ama arastirirsan bulursun. meegoturkiye.org/forum'a bakabilirsin.

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
yinede yardımların için teşekkürler. inan flash atmak, tekrar programları kurmaktan daha kolay...

Seglopsi

Seglopsi

Üye
dedigimi bulursan eger flash atmak ve programlari yeniden kurmak zorunda kalmayacaksin.

evet n900'un depolari tasinmasi olayindan sonra epey problem oldu n900'de flash atiminin sonrasi.

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Bılmıyorum belkı yarın araştırırım bu multıboot olayını o zamana kadar bıraz dınlensın yaşlı kurt, dogrudur uygulama katalogları tam aktif degıl ama yınede pek bır sorun yaşamıyorum uygulamalar da...

Seglopsi

Seglopsi

Üye
bende rastlarsam size yardimci olabilirim.

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler, tabı o zamana kadar flash atmazsam :oke:

yalnizkalp21

Üye
terminali aç apt-get remove multiboot ama sorumluluk sana ait ben boyle multibootu kaldirdigimi hatirliyorum

- - - Eklendi - - -

yada sadece kerneli flaslayabilirsin

Seglopsi

Seglopsi

Üye
terminali aç apt-get remove multiboot ama sorumluluk sana ait ben boyle multibootu kaldirdigimi hatirliyorum

- - - Eklendi - - -

yada sadece kerneli flaslayabilirsin

kernel degistigi icin yerine koyacak bir boot olmasi gerekecek. bence multiboot programi oyle kaldirilamaz. kernel flashlanmasi gerekli bence.

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Menü zaten acılmıyordu arkadaşım bu durumda x terminal le işlem yapılamadı, sadece N900 Multiboot ekranı hata verıyor ve reset atıyordu. gerçı gerek kalmadı flash attım ama daha sonra bu sorunu yaşayan kullanıcılar için bir bilgisi olan burada faylaşabılırler.

yalnizkalp21

Üye
dostuym fazla bakamıyorum kusura bakma gec kaldim format atarken kernel kodu buydu

flasher-3.5.exe -F DOSYAADIBURAYA --flash-only=kernel -f -R

bu kod sadece kerneli flasliyordu

- - - Eklendi - - -

multi boot oyle kaldirilmaz diyen arkadasim önce multibootta kurdugumuz kernel yani multibootu kurarken kullandigimiz kernel geliyor biliyosun ama eger multibootu kaldirmak istersen telefona reboot yaparsin klavyeden nokia nin orjinal kerneliyle boot edersin daha sonrada multibootu kaldirirsin o kodla ben kaldirdim ondan söylüyorum telefon acilirken orjinal kernelle acilir multiboot felan kalmaz dogrusu ben bunu yaparken üçbuçuk atarak yapmiştim ama olmustu

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ne yazikki bilemiyorum. bu ay veya birdahaki ay n900 alabilirsem bakarim :)

- - - Eklendi - - -

senin yaptigin gibi de oluyorsa kerneli flashlamaya gerek yokmus.

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Artık gerek kalmadı ama. ilerde bu sorunu yaşayanlar artık ne yapacaklarını bılıyorlar :) Teşekkürler :oke:

- - - Eklendi - - -

ne yazikki bilemiyorum. bu ay veya birdahaki ay n900 alabilirsem bakarim :)

- - - Eklendi - - -

senin yaptigin gibi de oluyorsa kerneli flashlamaya gerek yokmus.

Oğuz Allah Kavuştursun, hasret çekmek zordur bilirim :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
ogrenci olmasam coktan alirdim ama..

ogrenciligin gozu kor olsun :d:

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Doğru diyorsun, Makarna ve Menemen e devam, stabil çalışıyor :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
biz hergun makarna yiyoruz. sadece icerigi farkli oluyor, fiyonk, burgu, cubuk vs.. gibi :)

Nokia N900

Nokia N900

Üye
    Konu Sahibi
Hem ucuz hem doyurucu, insan hayatta başka ne ister ki :) Makarnaya şeker atıyor musunuz :)

Seglopsi

Seglopsi

Üye
yok ama arada az yagli yapip uzerine peynir kirintisi ve domates sosu gibi seyler atiyoruz acayip oluyor :)