Seçim Hakkında Yardım....

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Karanlık97

Karanlık97

Üye
    Konu Sahibi
Seçim Hakkında Yardım....
Acer 751h Minibook'um ...

Özellikleri
-----------------------------
1.33 Ghz Intel Atom Z520
Dahili Ekr Kartı (GMA 500)
2 GB DRR2 RAM

Şuan zaten arkadaşım virüs bulaştırdı format atacağım ama ben zaten virüs programı kullanmıyorum taratmak için açıyorum ayda 1 kere... Birde zaten PC eskiden 1GB ve XP Home Edition SP3 olarak geldi ve Windows 7 Starter yaptım ve birde sonra 2GB yaptım...
Windows XP Home Edition SP3 yüklememem için hiçbir sebep yok fakat Windows 7 Starter kullanıyorum hiç kasma yok vs. ama ben daha da performans almak için (%10 fark gibi mesela) XP'ye dönmek istiyorum fakat Windows 7 Arayüzü, Basic teması, Klasörlerin yerleri filan çok rahat.XP'ye sırf bu yüzden geçmiyorum birde eski olduğu için ne yapmalıyım eğer %10-%15 yada ne kadar fark eder sizce? %'li oranda kullanın.
Dediğim gibi şuan RAM : 2GB ve yetiyor fakat CPU mesela bir internet browser online oyunlar oynarken biraz kasıyor, online videolarda bayağı kasıyor...

Bu grafik kartından ve işlemciden tam yararlanmak için XP Home Edition SP mü? yoksa Win7 Starter mı? :)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
win 8 pro 32 bit :oke:

Karanlık97

Karanlık97

Üye
    Konu Sahibi
Senin dediğini yaparsam bak neler olacak, birde tam eminmiş gibi şu işareti kullanmışsın...>> :oke:

Windows 8 PRO demişşin yani resmen bana (Win7 karşılığı Home Premium, Professional oluyor) Home Premium, Professional kur demişsin. Windows 8 kuracak ve birde PRO sürümünü kuracak olsam foruma sormadan Windows 7 Ultimate kurarum :ehe

Benim sorduğum soru yukardaki şikayetlerime göre ve üstüne basa basa söylüyorum sistem özelliklerime göre hangisi?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Senin dediğini yaparsam bak neler olacak, birde tam eminmiş gibi şu işareti kullanmışsın...>> :oke:

Windows 8 PRO demişşin yani resmen bana (Win7 karşılığı Home Premium, Professional oluyor) Home Premium, Professional kur demişsin. Windows 8 kuracak ve birde PRO sürümünü kuracak olsam foruma sormadan Windows 7 Ultimate kurarum :ehe

Benim sorduğum soru yukardaki şikayetlerime göre ve üstüne basa basa söylüyorum sistem özelliklerime göre hangisi?

madem bu kadar biliyorsun kendin neden yapmıyorsun ? araştır bakalım win 8 ultimate varmı win 7 ultimate = win 8 pro ne premiumu alakası bile yok. Ayrıca win 8 pro az ram kullanır xp'den daha stabil çalışıyor :oke:

Karanlık97

Karanlık97

Üye
    Konu Sahibi
XP çok az sistem gereksinimleri istiyor diye tam hız alacağımı düşündüm ama galiba netbooklarda Win8 daha iyi imiş kafam karışmaya başladı gözümü açtın saolda en bu bilgisayar için sanki Win8 PRO sürümü ağır gelecek daha hafif olan sürüm var mı? böyle Win7 Starter kadar hafif yada Windows 7 Starter gibi olan...?

- - - Eklendi - - -

Windows 8 Home Premium, Windows 8'in temel versiyonu olacak.Windows 7 Home Premium yerine gelen bu işletim sistemi, Windows 7 Starter, Home Basic ve Home Premium'dan yükseltme alabilecek.Windows 8 Home Premium, yeni görev yöneticisi, yenilenen Windows Explorer, geliştirilmiş çoklu monitör özelliklerine sahip bir biçimde gelecek.Windows 8 Professional ise Windows 7 Professional ve Ultimate'den yükseltme alabilecek. Windows 8 Professional, şifrelenmiş sanallaştırma teknolojileri, PC yönetimi ve domain bağlantıları gibi ek özellikler ile gelecek.Windows 8 Enterprise ise Professional'in tüm özelliklerini alıyor ve ek olarak IT tabanlı çalışan şirketlere yönelik özelliklere sahip olacak.

Windows 7'den aldıkları uptade'ler bak işte dediğim bu idi...

Windows 7 Starter, Home Basic, Home Premium = Windows 8 Home Premium
Windows 7 Professional, Ultimate =
Windows 8 Professional
Windows 7 Enterprise =
Windows 8 Enterprise

----------------------------

Buda başka bir siteden;

Gereksiz gibi görüksede birkaç bilgi daha vereyim.
Windows 7 ultimate > Windows 8 pro
Windows 7 ultimate altında olan sürümler > Windows 8
Windows RT > mobil aygıtlar için
Windows 7 Enterprise > Windows 8 Enterprise

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Xp hafiftir evet ama zamanla ağırlaşıyor o yönden kötü formatlarsın 3 ay sonra gör bak bi daha format ister win 8'in daha dün haberi çıktı minimum sistem gereksinimleri azaldı diye ben 3 sürümünü kullandım 1 gb ramli p4 işlemci de release sürümü deneme sürümüydü eski pc win 7'de çok kasıyordu xp yüklüyordum zamanla o da kasıyordu win 8 yeni çıkmıştı onu kurdum oldu canavar gibi işlemlere daha çabuk cevap veriyor daha stabil çalışıyordu. Ekran kartının eski olup win 8 driveri desteklememesi, anakartın usb boot desteklememesi ve dvd okuyucumun bozulup sadece cd okuması üzerine yine xp atmak zorunda kaldım ama en iyi çalışan win 8 idi.

Samsung laptopum vardı core duo 2 gb ram vardı. Starter vardı kısıtlı özellikleri nedeniyle ultimate yükselttim daha iyi oldu performans düşmedi çünkü starter orjinaldi orjinal windowslar fabrikanun gereksiz programlarıyla dolu olduğundan sıkıntı yapabiliyor. Daha sonra win 8 pro kurdum o samsunga ram yükseltmiş gibi oldu. Gayet stabil ve sorunsuz çalışıyordu. Şimdi i7 işlemcili 8 gb ramli laptopum var aldığımda üzerinde win 8 single langague vardı çok kasıyordu canavar gibi makine klasör açarken bile kasıyordu format attım win 8 pro yükledim sorunsuz ve muazzam bir şekilde çalışıyor.

Win 8 az ram kullanır yeni olmasına aldanmayın win 7'den daha az sistem kullanıyor. 1 gb ramli pcde win 7 kasar win 8 belki ama win 7 kadar kasmaz 2 gb rame 32 bit yüklersen bir sıkıntı olmaz :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt