[N8-00] Refresh Revision Plus [Güncellendi][27.12.2012] [Hızlı,Stabil,Uzun Batarya,Gelişmiş Kamera]

Sponsorlu Bağlantılar

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
tekrar flash atmak istemiyorum yaaa bi ton şeyi tekrar geri yüklüyorum flash 5-6 dk yüklemeler 1 saat sürüyo. bu mail olayını nasıl çözebiliriz acaba yaaa

emin ol yardımcı olmayı çok isterdim amaaaa....

cihatyılmaz

Üye

sağolasın kardeşim tekrardan flash atıcam yapacak bişey yok uğraşıcaz yine tüm dosyaları yeniden yüklicez telefona, format + flash 10 dk dosyaları geri yükleme 1 saat :) bu arada cfw gerçekten güzel olmuş eline sağlık :)

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
sağolasın kardeşim tekrardan flash atıcam yapacak bişey yok uğraşıcaz yine tüm dosyaları yeniden yüklicez telefona, format + flash 10 dk dosyaları geri yükleme 1 saat :) bu arada cfw gerçekten güzel olmuş eline sağlık :)

teşekkür ederim kardeşim. aklında bulunsun..

1-private
2-resource
3-sys
4-system

bu 4 klasörü hem hafıza kartından hem de depo hafızandan tamamen sildikten sonra flash at. bunları silmeden sakın deneme çünki kalıntı dosyalar telefonu inanılmaz etkiliyo şarj hız vs. mutlaka flashtan önce sil bu klasörleri her iki hafızadan.

cihatyılmaz

Üye

teşekkür ederim kardeşim. aklında bulunsun..

1-private
2-resource
3-sys
4-system

bu 4 klasörü hem hafıza kartından hem de depo hafızandan tamamen sildikten sonra flash at. bunları silmeden sakın deneme çünki kalıntı dosyalar telefonu inanılmaz etkiliyo şarj hız vs. mutlaka flashtan önce sil bu klasörleri her iki hafızadan.

eyvallah kardeşim cumadan sonra atıcam flash ı :)

emre.koc

emre.koc

Üye
hakikatten flash atma tüm işlemlerle birlikte şöyle bi 10 dk falan sürse tamam da çok yorucu :)

cihatyılmaz

Üye
yusuf kardeş keşke bu işlem ile yedekteki rehberin falan silineceğini söyleseydin.eğer pc de yada turkcell yedek te rehberim olmasaydı gitmişti tüm numaralar :) artık dikkat edicem buna :)

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim ben hafıza kartına ya da depo hafızasına format at demedim dikkatini çekeyim. senin söylediğin rehber yedekleri depo ya da hafıza kartındaki ''others'' klasöründe.(telefonda ''diğer'' diye görünebilir) others klasörünün içindeki contacs klasöründeki vcf uzantılı dosyalardır. yanlışlıkla silmişsin belli ama sulusu ben değilm güzel kardeşim:) farketmeden silmişsin anlaşılan. ilk zamanlarda aynı hataya bende düşmüştüm:)

- - - Eklendi - - -

hakikatten flash atma tüm işlemlerle birlikte şöyle bi 10 dk falan sürse tamam da çok yorucu :)

aslında kardeşim bunun da bi yolu var ama herkes kendine göre alıştığı bir düzen var. herkese ayrı ayrı dosya hazırlanamaz sonuçta.

hani biz flash atarken bir dosya siliyoruz ya. emmc.fpsx filan diye. bildiğim kadarıyla bu dosyaya yüklediğin herşey depo hafızasına flash esnasında kuruluyor ve yaklaşık boyutu 1gb olması lazım. (max boyutu). telefonum servisten gelsin bu dosyayı da indirip beraberinde flash atıcam. eğer tahmin ettiğim gibi olursa, cfwlerimize çok farklı bir boyut kazandırmış olucaz. bu dosya sayesinde inanılmaz bi hafıza kazancı sağlayabiliriz c hafızasında.. mesela big screen, dlna player vs uygulamalarını sistemden kaldırıp bu uygulamaları depo hafızasına tyaşıyabiliriz. bu sayede taşıdığımız uygulamaların(tahminen 10 mb) kazandırdığı hafızayı da udaya vererek neredeyse uda hafızasını 240mb+ a kadar artırabiliriz. bu güzel bişey...

- - - Eklendi - - -

eğer tel(uda) hafızasını açılışta 240+ a kadar yükseltebilirsek bu şu demek... emre kardeşim bilir suan testerliğini yaptığı cfwmde telefonun açılışta toplam 283mb+ hafıza var bunu size kalan kısmı ise 220+mb şu an. eğer dediklerimi yapabilirsem(ki bu zor değil bence) telefon hafızasının boyutunu 300mbye kadar arttırabilirim ve bize kalan 240mb+ civarı olucaktır. ve arkadaşlarım bu bence çooook ,iyi bir rakam. nokia bile bize udayı tamamen sildiğimiz halde bile sadece 262mb kullanılabilir alan sunuyor. ben bu alana yaklaşık bir alanı içinde haritalar mağaza vs uygulamalar varken sunmuş olucam....

BU BENCE BİR REKORRRR....:)

Baya hayal kurdum galiba yeter bu kadar:kop2:

emre.koc

emre.koc

Üye
evet o dosyayı biliyorum kardeşim. cfw yi şuan test ediyorum . ideal bi yazılım olmuş . dediğin gibi hafızayı biraz daha artırabilirsen nefis olur . :)

n000k

n000k

Üye
teşekkürler :oke:

cihatyılmaz

Üye

yusuf kardeş cuma günü yükledim cfw yi o gün maili kurdum ilk gün bişey yoktu ama dün yine gitti neden anlamıyorum sinir oldum yaa napıcam böyle bi yol bulamazmıyız

mashan

mashan

Üye
dostum yazılımda ençok begendigim kamera ve kamera zoom olayıdır bu versiyona damgasını vurmuş resmen eger düzenleme yapacaksan tawsiyem derli toplu bir menü (klasör klasör renkli anlaşılır ikonlu olsun) başlangıçta geç açılıyordu me laylaylomlu müzik yakışmadı .vidgedler geç geliyor. Gerisi 10 numara
ekine emegine aklına saglık...

- - - Eklendi - - -

kamera modu ve kamera zoom u bende kendim kullandıgım bir cvf de kullanmak istiyoru tabi bilgim pek olmadıgı için yardımına başvuruyorum senin cvf deki kamera ve kamera zoom ileştirmelerini bendeki cvf ye nasıl entegre ederim yardımcı olurmusun ? Pm atarsan sevinirim iyi çalışmalar

murat5354

murat5354

Üye

- - - Eklendi - - -

kardeşim yeni bir çalışmam var. kendim uzun süre test ettim ve ufak bi hata dışında bi sorunu yok. çok hızlı ve görsellik uzerine çok hoş bi cfw oldu.

amaaaa

şu an telefonum servise gitti. usb de oluşan bi hatadan dolayı usb portu hicbir şekilde tepki vermiyordu. cfw deneme aşamasında olduğu için paylaşmıyorum. hata da müzik çalarda parca bilgileri düzenleme mod olduğu halde yapılmıyor mçden atıyor... bir ara upload ederim eğer sorunu önemsemezseniz sorun yok...

Yusuf kardeş, telefonun servisten gelmedi mi? Yeni cfw'yi sabırsızlıkla bekliyorum.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Yusuf kardeş, telefonun servisten gelmedi mi? Yeni cfw'yi sabırsızlıkla bekliyorum.

yok kardeşim hala bekliyorum. Yaklaşık 15 gün oldu. Hala bekliyorum valla... Gelince yeni cfwmdeki düzenlemeleri yapar son noktayı koyarım diye düşünüyorumm :)

- - - Eklendi - - -

yusuf kardeş cuma günü yükledim cfw yi o gün maili kurdum ilk gün bişey yoktu ama dün yine gitti neden anlamıyorum sinir oldum yaa napıcam böyle bi yol bulamazmıyız

walla bilmiyorum ya. Telim serviste olmayaydı iyiydi :)

behcet98

Üye
Teşekkürler, kurdum güzele benziyor. Daha önce çalışmayan qik programı çalışdı. Ancak tron da hata verdi, onuda kullanmıyorum zaten.

Sormak istediğim, bunda sınırsız sms varmı bizmi modlamalıyız ?
klasörlü menü modunu nerden bulabilirim ?
Beep remove yok galiba ? modunu hangi klasöre atmalıyım ?

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler, kurdum güzele benziyor. Daha önce çalışmayan qik programı çalışdı. Ancak tron da hata verdi, onuda kullanmıyorum zaten.

Sormak istediğim, bunda sınırsız sms varmı bizmi modlamalıyız ?
klasörlü menü modunu nerden bulabilirim ?
Beep remove yok galiba ? modunu hangi klasöre atmalıyım ?

klasörler için imzama bak orda konumun linki var. Bip kaldırma modu yok ama rompatcher yaması ile yapabilirsin. Bende yok araştırıp bulabilirsin forumda.

behcet98

Üye
tşkler rompacher ile yaptım ve pach klasörünede beepremove dosyasını atıp aktif edince oldu.
Tekrar tşkler.

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
tşkler rompacher ile yaptım ve pach klasörünede beepremove dosyasını atıp aktif edince oldu.
Tekrar tşkler.

rica ederim kardeşim. İyi forumlar.

- - - Eklendi - - -

BU ARADA TELEFONUM BUGÜN SERVİSTEN GELDİ VE ALDIM. Çook özlemişim pixeline kurban olduğumun...

emre.koc

emre.koc

Üye
gözün aydın kardeşim :) benim test ettiğim cfw de unutmuşum söylemeyi video geç açılıyor onu araştırabilirmisin iyi forumlar :)

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
    Konu Sahibi
Tamam Kardeşim saol. video olayını bilmiyorum ama bende bi sorun yoktu walla. galiba videonun bitrate değeri yüksek. yoksa kolay açıyordu bende. benim telefonun da anakartı değiştirmişler geri yolladılar. walla test ettiğin yazılımımı flash atmaya çalışıyorum da bu int.cafedeki pc de bi sorun var galiba nokia suite moduna alınca pc görmüyor, depolama modunda gayet güzel çalışıyor vala. galiba phoenizde bişeyler exik mi ne:)

emre.koc

emre.koc

Üye
Tamam Kardeşim saol. video olayını bilmiyorum ama bende bi sorun yoktu walla. galiba videonun bitrate değeri yüksek. yoksa kolay açıyordu bende. benim telefonun da anakartı değiştirmişler geri yolladılar. walla test ettiğin yazılımımı flash atmaya çalışıyorum da bu int.cafedeki pc de bi sorun var galiba nokia suite moduna alınca pc görmüyor, depolama modunda gayet güzel çalışıyor vala. galiba phoenizde bişeyler exik mi ne:)

gözün aydın tekrardan .
yok bitrate oranı düşük gayet :)

Üst Alt