...Nokia Play to....N8 ve diğer anna-belle telefonlar için DLNA desteği

Sponsorlu Bağlantılar

mirate

Üye
    Konu Sahibi
...Nokia Play to....N8 ve diğer anna-belle telefonlar için DLNA desteği
Bu program telefon ile çektiğiniz video ve fotoğrafları kablo kullanmadan bilgisayar veya dlna destekli tv de izlemenizi sağlar.

Telefon ile Wireles modeme bağlandığınızda video ve resimlerinizi izleyebilirsiniz.
Bilgisayarda media playeri açın ve üst menüden akış yap/playerimin uzaktan denetlenmesine izin ver i etkinleştirin.Uygulamalara yüklenen DLNA playeri açın.Media playeri görmesi lazım.İzlemeye başlayın.

Diğer bir yöntem.Telefonun ayarlar menüsünden ayarlar/bağlantı/DLNA kısmına girip dlna özelliğini aktifleştireceksiniz veya widget eklentisi üzerinden bluetooth açar gibi açabilirsiniz.
Bilgisayarda izlemek için windows mediaplayerın kitaplık bölümüne girip sol üst köşesinde akış yap/playerimin uzaktan denetlenmesine izin ver seçeneğini işaretledikten sonra yan tarafta diğer kitaplık bölümünde telefonunuzun adı yazacaktır.Mediaplayer telefonu görmedi ise mediaplayeri kapatıp tekrar açın.Mediaplayer kitaplığında telefon simgesine tıklayarak video ve resimleri görmek mümkün.

Bu ikinci yöntemde dikkat edilmesi gereken, modeme bağlı olan tüm bilgisayarlar resim ve videolarınıza erişebilir.

Telefon menüsünde uygulamalar kısmına yerleşen dlna oynatıcı eklentisi dlna destekli tvlerde ve media playeri uzaktan yönlendirmede kullanılabiliyor.Windows mediaplayer ile bağlantı kurduktan sonra bu programı çalıştırın.Video resim ve müziklerinizi içeren galeriye girip telefonda tıkladığınız görüntü bir kaç saniye sonra bilgisayarda izlenebiliyor.Telefon uzaktan kumanda görevi görüyor.

Sorunsuz kesintisiz video aktarımı için kaliteli bir wreles modeminiz olmalı.Görüntü aktarımında sorun var ise bilgisayarı eternet kablosu ile modeminize bağlayın.Telefon wirelesi , bilgisayar ise eternet hattını kullanırsa sıkıntı olmaz. 50 megabit üzeri modemlerde sorunsuz kullanılabilir.Çünkü modeminizin aynı anda wireles üzerinden telefondan video verisini alıp yine wireles üzerinden notebooka veri aktarımı için yüksek işleme gücü gerekiyor.

Bu programın internet hattı ile ilgisi yok.Videoların izlenmesi için internet bağlantısı gerekmez,ücret gerekmez.adsl wriles modemler dlna bağlantısı yapabilmek için gereklidir.

Programı indirmek için
Bellenin son sürümlerinde menüde DLNA oynatıcı adında yüklü halde geliyor.
tıklayın ovi kullanıcı adınızı girerek indirin.
Ovi mağazada dlna yazıp aratıp indirebilirsiniz.

[video=youtube;omX1wbQiQ2c]http://www.youtube.com/watch?v=omX1wbQiQ2c&feature=player_embedded[/video]

Notebookları modem olmadan dlna alıcıya dönüştürmek mümkün.
Win7 kullananlar denetim masasından ağ ve paylaşım merkezine girsinler.
Sayfa ortasında "yeni bağlantı veya ağ kur" seçeneğini tıklayın ve açılan pencerede alt kısımda "kablosuz geçici ağ kur" seçeneğini tıklayın.Şifreleme seçeneği olarak WEP seçin.WPA2 n8 ile çalışmıyor.Sadece WPAPSK yok.Kaydedin ve çıkın
Sonra windows görev çubuğunda sağ tarafta wireles işaretine tıklayıp oluşturduğunuz ağ ismini bularak çift tıklayıp bağlantı bekleniyor yazısını görün.Telefonunuzla wreles üzerinden bu ağ ismine bağlanın.
Biraz bekledikten sonra oluşan bağlantıyı ev içi ağ olarak kabul edin.
Sonra DLNA üzerinden aktarım yapabilirsiniz.
Telefonun bağlantı ayarlarını kaydetmesini istiyorsanız bellenin ayarlar menüsünden/bağlantı/ayarlar/ağhedefleri/erişim noktası ekleyi tıklayıp wifi den bilgisayar ağınızı seçin ve internet bağlantısı türü olarak kaydedin.Bu şekilde her bağlantıda şifre girmek zorunda kalmayacaksınız.
Çok hızlı ve sorunsuz bir gösterim yapabiliyor.Veri aktarımı hd videolarda 17mega bite ulaşıyor.Zyxel wireles modem üzerinden 15 megabite ulaşabiliyordu.Kolay gelsin.DLNA kolaylık sağlayan pratik bir çözüm ,tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: azattt, meas11, gardi ve 2 diğerleri

sanalben

sanalben

Üye
yapamayan warsa özel msj atsın yardım ederim gerçekten güzel bi program

Can_ON

Üye
Emeğinize sağlık. Ben yaptım Teşekkürler. Şimdi ilk işim DLNA TV de denemek.

dogukan59

dogukan59

Üye
ben bunu denedim evet gayet başarılı bir şekilde çalışıyor hem tv'ye hemde pc'ye bağlanabildim bunda telefondan aktarım yapıyoruz benim merak ettiğim acaba bunun tam tersini nasıl yapabiliriz tabi ki yapabiliyorsak pcden açıp telefonda oynamasını sağlamak vs...

cash54

cash54

Üye
merhaba arkadşm ben e6 telfnumdan bu uygulmayı kullnmk istyrm ama olmuyor ssanırım??

mirate

Üye
    Konu Sahibi
Notebookları modem olmadan dlna alıcıya dönüştürmek mümkün.
Win7 kullananlar denetim masasından ağ ve paylaşım merkezine girsinler.
Sayfa ortasında "yeni bağlantı veya ağ kur" seçeneğini tıklayın ve açılan pencerede alt kısımda "kablosuz geçici ağ kur" seçeneğini tıklayın.Şifreleme seçeneği olarak WEP seçin.WPA2 n8 ile çalışmıyor.Sadece WPAPSK yok.Kaydedin ve çıkın
Sonra windows görev çubuğunda sağ tarafta wireles işaretine tıklayıp oluşturduğunuz ağ ismini bularak çift tıklayıp bağlantı bekleniyor yazısını görün.Telefonunuzla wreles üzerinden bu ağ ismine bağlanın.
Biraz bekledikten sonra oluşan bağlantıyı ev içi ağ olarak kabul edin.
Sonra DLNA üzerinden aktarım yapabilirsiniz.
Telefonun bağlantı ayarlarını kaydetmesini istiyorsanız bellenin ayarlar menüsünden/bağlantı/ayarlar/ağhedefleri/erişim noktası ekleyi tıklayıp wifi den bilgisayar ağınızı seçin ve internet bağlantısı türü olarak kaydedin.Bu şekilde her bağlantıda şifre girmek zorunda kalmayacaksınız.
Çok hızlı ve sorunsuz bir gösterim yapabiliyor.Veri aktarımı hd videolarda 17mega bite ulaşıyor.Zyxel wireles modem üzerinden 15 megabite ulaşabiliyordu.Kolay gelsin.DLNA kolaylık sağlayan pratik bir çözüm ,tavsiye ederim

dogukan59

dogukan59

Üye
bende bu ayarları yapmama gerek kalmamıştı media player'dan kütüphaneye girdiğinizde akış yap diye bir kısım çıkıyor oradakileri tek tek açarsanız media playerı kapamadan telefondan dlna programını açın ve biraz sabredin ne kadar sürede bulur bişey diyemiyorum ama buluyor ve sonra paylaşım yapabilirsiniz

mirate

Üye
    Konu Sahibi
bende bu ayarları yapmama gerek kalmamıştı media player'dan kütüphaneye girdiğinizde akış yap diye bir kısım çıkıyor oradakileri tek tek açarsanız media playerı kapamadan telefondan dlna programını açın ve biraz sabredin ne kadar sürede bulur bişey diyemiyorum ama buluyor ve sonra paylaşım yapabilirsiniz
Doğukan arkadaşım evde veya iş yerinde dediğin şekilde kolaylıkla modem üzerinden bağlanıyorsun.Fakat wifi modem olmayan yerde yukarıda anlattığım yöntemi deneyebilirsin

Ayrıca telefonun dlna özelliğini açmadan sadece dlna player ile media playere bağlantı kurabilirsiniz.Telefonda tıkladığınız video bilgisayar veya tv de izlenir.
DLNA özelliğini açarsanız ağdaki herkes videolarınıza erişebilir.Media player in sol tarafında telefon isminiz belirir.Bilginize...
DLNA özelliğini açmadan sadece telefona yüklenen dlna player üzerinden bağlantı kurmak daha güvenli.
Media player bağlantısı kuramayanlar XBMC player programını deneyebilir.

liamsi_815

Üye
Doğukan arkadaşım evde veya iş yerinde dediğin şekilde kolaylıkla modem üzerinden bağlanıyorsun.Fakat wifi modem olmayan yerde yukarıda anlattığım yöntemi deneyebilirsin

Ayrıca telefonun dlna özelliğini açmadan sadece dlna player ile media playere bağlantı kurabilirsiniz.Telefonda tıkladığınız video bilgisayar veya tv de izlenir.
DLNA özelliğini açarsanız ağdaki herkes videolarınıza erişebilir.Media player in sol tarafında telefon isminiz belirir.Bilginize...
DLNA özelliğini açmadan sadece telefona yüklenen dlna player üzerinden bağlantı kurmak daha güvenli.
Media player bağlantısı kuramayanlar XBMC player programını deneyebilir.
mrb iki şekilde olmuyor bir türlü nedeni ne olabilir sizce kullandığım telefon n8 şimdiden teşekkürl

orhanbaşkaya

Üye
ya bunun indirme linki nerde

mirate

Üye
    Konu Sahibi
mrb iki şekilde olmuyor bir türlü nedeni ne olabilir sizce kullandığım telefon n8 şimdiden teşekkürl

Windows güvenlik ayarlarında sorun çıkıyor olabilir.Bilgisayarın ağbağlantısını ev ağı olarak ayarlamalısın.Ortak ağlar genellikle dosya paylaşımına kapalıdır.kullandığın antivirüs programı engelliyor olabilir.Pasif halde deneyebilirsin
XBMC player programını denemeni tavsiye ederim.
Yukarıda anlattığım yöntemler win7 için geçerlidir.XP nin özellikleri kısıtlı.

alizade38

Üye
merhaba arkadaşlar. Teşekkürler her şeyi yaptım.
bir tek sorun çıktı. bilgisayardan tv ye film gönderdiğimde altyazı çıkmıyor.
sorun media playerda mı anlamadım. bunun çözümü varmıdır?

bir sorun daha keşfettim.
telefondan DLNA oynat ile telefon hafızasındaki resim videoları tv veya bilgisayarda oynatabiliyorken, hafıza kartı içindeki resim ve videolar oynatılmıyor.

mustione

Üye
ağı kurdum wifi ile n8 imi bağladım dlna oynatıcıya giriyorum cihaz bulunuyor yazıyor ve bir ikon dönüp duruyor ama bir türlü bağlanmıyor..

mirate

Üye
    Konu Sahibi
media playeri açıp playerin uzaktan denetlenmesine izin ver seçeneğini işaretlediğin halde bulamıyorsa windows ta problem var demektir.Windows güvenlik nedeni ile bu tarz hatalar yapabiliyor.Windowsu yeniden yüklemek te zahmetli bir iş....DLNA özelliği olan farklı bir media player programı deneyebilirsin.Program adını şuanda hatırlamıyorum....

moonstar90

moonstar90

Üye
valla vuradaki program sertifika hatası dedi mağazadan buldum aynısını indirdim kurdum.Tvyi ethernet kablosuyla modeme bağladım telefondan da wirelessi açtım programı açınca direk tvyi gördü.Videoları hiç kasmadan anında açtı resimleride öyle.C6-01 telefonumla neler yapabildiğime ben de şaşırdım:)Şaka bir yana çok büyük kolaylık oldu teli bilgisayara kabloyla bağlama derdi yok anında oynat süper.

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA

Üst Alt