Cep Telefonu şarjdayken...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
Cep Telefonu şarjdayken...

Birkaç gün önce, bir kişi evinde cep telefonu şarj ediyordu.
O zaman sadece bir arama geldi ve o telefon hala sarjdayken yanıtladı.
...Birkaç saniye elektrik cep telefonu sınırsız aktı ve genç adam ağır bir gümbürtüyle yere yapıstı. Gördüğünüz gibi, telefon gerçekten patladı.
Anne ve babası geldiğinde zayıf bir kalp atışı ve yanmış parmaklarıyla baygın bır şekılde yatıyordu.
O yakındaki hastaneye kaldırıldı, ancak vardıklarında öldüğü açıklandı.
Cep telefonları çok kullanışlı modern bir buluştur.
Ancak, aynı zamanda bir ölüm aracı olabilir.
Telefon sarj edilirken kullanmayınız. Ve kullanmak gerekirse mutlaka sarjtan çıkarınız.
Bu bilgileri dikkate alınız ve lütfen sevdiklerinizide bu konuda uyarınız..!!!!

• Beğen
Tepkiler: yunus_ 123, onurca06, djlkr ve 1 kişi daha

CABBAR

CABBAR

Üye
:tşk: ama çok düşük bi ihtimal bu zamanda bu olayın olması. Yeni nesil cep telefonları ve orijinal saj aletlerinin böyle bişey yapacağını zannetmiyorum ki o telefonda eski sanırım resimden öyle gördüm

• Beğen
Tepkiler: seytan_avcisi
paradox07

paradox07

Üye
:ohannes: bu kadar zararlı olacağını tahmin etmemiştim. .

• Beğen
Tepkiler: nazlican

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
:tşk: ama çok düşük bi ihtimal bu zamanda bu olayın olması. Yeni nesil cep telefonları ve orijinal saj aletlerinin böyle bişey yapacağını zannetmiyorum ki o telefonda eski sanırım resimden öyle gördüm

eski yeni sonuçta dikkat edilmesi gerek.. bnce yeniler daha tehlikeli

- - - Eklendi - - -

buda yeni telefon şarjdayken patlamış

• Beğen
Tepkiler: onurca06 ve -efşan
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Artık telefonlarda lityum piller kullanılıyor şarj olmayı seven bataryalar eski bataryalar gibi 8 saat tak olayı falan yok tam bitir çek olayı falanda kalmadı artık. Ama şarjdayken ufakta olsa bir risk var ani akım geliyor ayrıca uydudan aldığı sinyallerle çakışıp sıkıntı yaratabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: -efşan ve nazlican
AHMED...

AHMED...

Üye
ben şarj da iken çok fazla kullaniyorum telefonu ve telefonu tuttuğum elimde karıncalanmalar veya uyuşmalar oluyor . Bu konuyu gördükten sonra bir daha şarj da iken kolay kolay kullanmam teşekkür ederim

• Beğen

nimeemin

Üye
patlayan telefonun ismi ne bir araştırımısınız

enterneoll

enterneoll

Üye

eski yeni sonuçta dikkat edilmesi gerek.. bnce yeniler daha tehlikeli

- - - Eklendi - - -

buda yeni telefon şarjdayken patlamış

Bu telefonu adam mikrodalgaya koymuş ciddiyim s3 ilk çıktığında para koparmak için yapmıştı.

hançer

hançer

Üye
bu olaylar bizi çok üzüyor vefat eden kişiye allah rahmet eylesin :(

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
eglence için okulda kapasitörü ters baglıyıp patlatırdık maytap gibi patlardı

KinG_MoRTaL

Üye
:allalla:

newguard

newguard

Üye

Bu telefonu adam mikrodalgaya koymuş ciddiyim s3 ilk çıktığında para koparmak için yapmıştı.
bende mikrodalga diye duymuştum evet s3 biraz ısını yo sarjdayken ama böyle bisey olucagini tahmin etmem

maxirabit

maxirabit

Üye
Fotoğrafa yazıyı yazan yanlış yazmış,neden mi?
1. o anlık arama gelmiş olsa kulaklıklı mikrofon olmaz.
2.yastık ucunda durmaz telefon.
3.o anda telefonla konuşuyordu ve uzun bir konuşmaydı.
Olay şöyle oluyor tahminimce,kişi çok uzun bir telefon görüşmesi yapıyor ama kulaklıktan konuşuyor konuştukça konuşuyor.En sonunda telefon yastığın altına gidiyor.Tabi o anda kişi fark etmediğinden telefonun üstüne yastıkla kapatıp birde kendini bastırıyor telefon nefes alamadıkça ısınıyor,ısınıyor ve patlıyor.

Nick Kalmamış

Nick Kalmamış

Üye
bende mikrodalga diye duymuştum evet s3 biraz ısını yo sarjdayken ama böyle bisey olucagini tahmin etmem

Tüm uygulamaları aç, nete bağlan bişey indirmeye başla, siyah deri koltuğa koy, siyah arabaya güneş vursun, mikrodalga etkisi yaratır ki bu saydıklarımı yapmış adam :D

- - - Eklendi - - -

Fotoğrafa yazıyı yazan yanlış yazmış,neden mi?
1. o anlık arama gelmiş olsa kulaklıklı mikrofon olmaz.
2.yastık ucunda durmaz telefon.
3.o anda telefonla konuşuyordu ve uzun bir konuşmaydı.
Olay şöyle oluyor tahminimce,kişi çok uzun bir telefon görüşmesi yapıyor ama kulaklıktan konuşuyor konuştukça konuşuyor.En sonunda telefon yastığın altına gidiyor.Tabi o anda kişi fark etmediğinden telefonun üstüne yastıkla kapatıp birde kendini bastırıyor telefon nefes alamadıkça ısınıyor,ısınıyor ve patlıyor.

:oke: isabetli tahmin.

Patlayan telefon sanırım 3310 :ehe

• Beğen
Tepkiler: newguard
droidçi

droidçi

Üye
patlasa bile bu kadar siddetli olmaz sanırım alev almış ki yastık kül olmuş 0:)

maxirabit

maxirabit

Üye
patlasa bile bu kadar siddetli olmaz sanırım alev almış ki yastık kül olmuş 0:)

li-ion piller alev alması çok kolaydır ve aniden alev alır yapraklı yapısından dolayı çabuk alev alıp çabuk ateşi büyür. Yeni sistem bataryaların içi sayfa sayfa katlanmış halde çok ince bir yapıya sahiptir öyleliklede çabuk yanar,alev alır:)

larten123

larten123

Üye
ben de bir daha kullanmam :tşk: Bir de bazen ben şarjda kullanırken dokunmatik sapıtıyor farklı yerlere giriyor şarjı çıkarıyorum bekliyorum düzeliyor :bilmm

maxirabit

maxirabit

Üye
ben de bir daha kullanmam :tşk: Bir de bazen ben şarjda kullanırken dokunmatik sapıtıyor farklı yerlere giriyor şarjı çıkarıyorum bekliyorum düzeliyor :bilmm

Orjinal ürün kullanmanız lazım yoksa dokunmatik cam'ı bile bozabilirsiniz:)

onurca06

onurca06

Üye
dikkat edilmesi gereken bir konu :tşk:

• Beğen

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt