Turkcell den avea ya geçmek istiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell den avea ya geçmek istiyorum.
turkcellin pahalı ve cimri kampanyalarından bıktım. Aveada duyduğuma göre fenercellde 21 tl ye tarife için sınırsız konuşma ve mesaj ayrıyeten her yöne 250 dk 250 sms ve 250 mb net veriyorlarmş. Doğru mu ? Yada daha güzel kampanyası var mı ? Net i biraz düşük geldi. Kaç tl ye arttırablrz acaba ?

levent.benli

levent.benli

Üye
duyduğun tarife doğru ama maalesef avea ve vodafone nun yaptığı en büyük hata sınırsız kelimesi.... sınırsız diye birşey yok.. mesela vodafone kendi içinde sınırsız dediğinin limiti 2 aylık toplam 10.000 dk yı yani aylık 5.000 dk yı geçmiyecek geçerse ekstra ücret cıkıyor. o yüzden o sınırsız denilenin detayını öğrenin öyle işlem yapın.

adil kullanım şartları gereği bir limiti olmak zorunda..

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
duyduğun tarife doğru ama maalesef avea ve vodafone nun yaptığı en büyük hata sınırsız kelimesi.... sınırsız diye birşey yok.. mesela vodafone kendi içinde sınırsız dediğinin limiti 2 aylık toplam 10.000 dk yı yani aylık 5.000 dk yı geçmiyecek geçerse ekstra ücret cıkıyor. o yüzden o sınırsız denilenin detayını öğrenin öyle işlem yapın.

demek öyle. Zaten her ışte bir it yeniği oluyor. Ama yine 5.000 dk idare eder sanırım. Peki merajda bir sınırlama var mı ?

tuncayaltin

tuncayaltin

Üye
ben yaptım öyle bir hata sakın siz yapmayın diye yazıyorum. ben trabzon da yaşıyorum avea %89,9 kapsama alanı var diyor reklamlarda ama inanın %20 bile değil kapsama alanı. şehir merkezinde bile görüşme yaparken ses kesik kesik iletiliyor. şehirden 1-2 km dışarı çıktığınızda ise arayanlar kesinlikle size ulaşamıyor. 250mb ve 250 sms de yanında aldım ama inanınki bundan sonra aynı fiyata hepsini sınırsız bile yapsa almam avea yı.

• Beğen
Tepkiler: onurca06 ve oguzalp44
messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
ben yaptım öyle bir hata sakın siz yapmayın diye yazıyorum. ben trabzon da yaşıyorum avea %89,9 kapsama alanı var diyor reklamlarda ama inanın %20 bile değil kapsama alanı. şehir merkezinde bile görüşme yaparken ses kesik kesik iletiliyor. şehirden 1-2 km dışarı çıktığınızda ise arayanlar kesinlikle size ulaşamıyor. 250mb ve 250 sms de yanında aldım ama inanınki bundan sonra aynı fiyata hepsini sınırsız bile yapsa almam avea yı.

yanı avea ya gecmeyeym mi diyorsunuz ? Ben hatay da yaşıyorum. Burada avea kullananlar memnun

stormy20

Üye
avea da şu anda herhangi bi kampanya yok geçme derim ben geçtim pişman oldum

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
avea da şu anda herhangi bi kampanya yok geçme derim ben geçtim pişman oldum

Fenercell tarifesinde tarife için konuşma ve mesajlaşma bedavaymş.. Doğrusu bu bana yeter. Ama ses kalitesi yoksa her zaman hat düşecekse bunu düşünmek gerek

tuncayaltin

tuncayaltin

Üye
kesinlikle reklamlarına kanıp geçme derim. belki çekimi fena olmayabilir ama karşıdan gelen ses kesik kesik geliyor genelde. hat sürekli gidip geliyor. arayanlar genelde ulaşamıyorlar sana. turkcell e geçtim tekrar. çok şükür öle bir sorunum yok artık. hem turkcelle geçerken her ay 100 sms de hediye verdiler 12 ay boyunca.
eğer aveadan turkcelle geçecekseniz. internetten geçiş için nce ön başvuru yapın. sizi turkcellden arasınlar. genelde tarifenize ek sms veya interneti 12 ay boyunca hediye veriyorlar.

stormy20

Üye
Fenercell tarifesinde tarife için konuşma ve mesajlaşma bedavaymş.. Doğrusu bu bana yeter. Ama ses kalitesi yoksa her zaman hat düşecekse bunu düşünmek gerek

Ama 30tl katılım ücretini de unutma

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
kesinlikle reklamlarına kanıp geçme derim. belki çekimi fena olmayabilir ama karşıdan gelen ses kesik kesik geliyor genelde. hat sürekli gidip geliyor. arayanlar genelde ulaşamıyorlar sana. turkcell e geçtim tekrar. çok şükür öle bir sorunum yok artık. hem turkcelle geçerken her ay 100 sms de hediye verdiler 12 ay boyunca.
eğer aveadan turkcelle geçecekseniz. internetten geçiş için nce ön başvuru yapın. sizi turkcellden arasınlar. genelde tarifenize ek sms veya interneti 12 ay boyunca hediye veriyorlar.

ama zaten ben turkcelldym:s neyse bende vazgeçtim. Zaten bizim bulunduğmuz yerleşim yerlerinin bazı yerlerinde turkcell zor çekiyor. Artık avea hiç çekmez. Ucuza geçelim derken daha da batmayalm

- - - Eklendi - - -

Ama 30tl katılım ücretini de unutma

ama 21 tl diyorlar? Neyse artık yav turkcell de kalıyorum..:)

levent.benli

levent.benli

Üye

Turkcell den vazgeçme derim az paalıda olsa en azından verdiği tüm hakları (konuşma , sms, internet) raat rahat kullanırsın... Artık Turkcell 3g yi aştı hd ses kalıtesine geçti yani Turkcell kalıtesine alışkın birisi başka operatorde hatta özellikle avea da yapamaz...

phasan

phasan

Üye
Turkcell den vazgeçme derim az paalıda olsa en azından verdiği tüm hakları (konuşma , sms, internet) raat rahat kullanırsın... Artık Turkcell 3g yi aştı hd ses kalıtesine geçti yani Turkcell kalıtesine alışkın birisi başka operatorde hatta özellikle avea da yapamaz...

Ben vodafonda yapiyorum

d3likanLI

Üye

bu bilgiyi nereden aldın? zira sınırsız görüşme hakkı kamu ve cep avantaj paketlerinde var vodafonenun ve bu paketlerde adil kullanım sınırlaması 2010 yılıydı sanırım kaldırıldı ve sms gönderildi (en azından bana geldi :D ) tarife esaslarına da baktım öyle bi sınırlama yok yazılı kaynağı olmayan bilgileri kesin ifadeler kullanmadan vermenizi öneririm