[Soru] Herkesin konuştugu bu Cfw nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

qwet00

Üye
    Konu Sahibi
[Soru] Herkesin konuştugu bu Cfw nedir
herkes bi cfw yazıyor heryere nedir bu cfw ne işe yarar

ANIL

ANIL

Admin
Kişiselleştirilmiş sürüm diyebiliriz. Yazılımın içine bir takım görsel, performans modları atılıyor. Telefon daha hızlı ve kullanışlı bir hal alıyor :)

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
Üzerinde oynanmış (modlama) yapılmış telefon/ diğer cihazların yazılımlarına verilen ad.

Bkz: CFW= Custom Firmware //\\ OFW= Orginal firmware

qwet00

Üye
    Konu Sahibi
biraz daha açsana

larten123

larten123

Üye
mesela sen şuan symbian yazılımını kullanıyorsun adamlar kullandığın yazılıma bir şeyler ekliyorlar çıkartıyorlar kişiselleştiriyorlar sen de yükleyip kullanıyorsun

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye

Örnek olarak bu bölümdeki modlar telefonun orjinal yazılımında yer almıyor. S60v5 Sistem Modlama Fakat bu modları yazılıma atabiliyoruz böylece cfw yapmış oluyoruz.

Sen iyice karıştırdın. :kıskıs:

Ben anlatayım;
Telefonda kullandığın yazılım orjinal olduğu için (OFW)' dir. Üzerinde bir takım sistem/görsel değişikler yapılmış yazılımlar (CFW) oluyor.
Bunlar nasıl oluyor dersen;
Forumda ve diğer sitelerde bu işlerle uğraşan (yazılım üzerinde modlama yapan) Arkadaşlar geliştirdikleri performans,batarya,kamera vs. Bu modları yazılıma uyguluyorlar. Bunun yanında görsel (Görünüş: Ev ekranı, açılış ekranı, menü, tema vs...) ve daha iyi performans almak için gereksiz orjinal programları siliyorlar.
Forumda bu iş ile uğraşan bir çok kişi var ve yaptığı cfwler... İstersen buraya tıklayarak CFW bölünden bir CFW seçip/indirip telefonuna yükleyebilirsin.
Nasıl yüklerim dersen;
İndirdiğin CFW nin konusunda Jaf kullanımı anlatılmıştır. Bakıp yapabilirsin.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :)

Kaishakunin

Kaishakunin

Üye

Sen iyice karıştırdın. :kıskıs:

Ben anlatayım;
Telefonda kullandığın yazılım orjinal olduğu için (OFW)' dir. Üzerinde bir takım sistem/görsel değişikler yapılmış yazılımlar (CFW) oluyor.
Bunlar nasıl oluyor dersen;
Forumda ve diğer sitelerde bu işlerle uğraşan (yazılım üzerinde modlama yapan) Arkadaşlar geliştirdikleri performans,batarya,kamera vs. Bu modları yazılıma uyguluyorlar. Bunun yanında görsel (Görünüş: Ev ekranı, açılış ekranı, menü, tema vs...) ve daha iyi performans almak için gereksiz orjinal programları siliyorlar.
Forumda bu iş ile uğraşan bir çok kişi var ve yaptığı cfwler... İstersen buraya tıklayarak CFW bölünden bir CFW seçip/indirip telefonuna yükleyebilirsin.
Nasıl yüklerim dersen;
İndirdiğin CFW nin konusunda Jaf kullanımı anlatılmıştır. Bakıp yapabilirsin.

Hack gerektirir mi ve ya tel. Garanti dışı olur mu biraz açabilir misin lütfen tşk.

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
Kaishakunin

Kaishakunin

Üye
peki cfw yi silebilir miyiz ya da telefonu garanti dahiline geri alabilir miyiz

Kaishakunin

Kaishakunin

Üye
:tşk: hard format atmam yeterli olur o zaman :) saol :)

sublieutenant

sublieutenant

Üye
Yeni nesil yetişiyor, yaşa dikkat :D

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye

qwet00

Üye
    Konu Sahibi
actigim konu bence çok onemli çok kisi bilmeyebilir merak edebilir ust konu olsa iyi olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt