Android Uygulamaların Portlanması?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
Android Uygulamaların Portlanması?
Merhaba Arkadaşlar

Android veya diğer sistemlerdeki uygulama ve oyunlar Nokia N9'a nasıl portlanıyor. Bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yardımcı olabilir mi?
Ve ayrıca N9'a program yazmak için hangi programlama dillerini bilmek gerekiyor. Visual Basic 6 veya C# olur mu yoksa başka programlama dilleri mi bilmek gerekmekte?

PalmerTech

PalmerTech

Üye
QML, JavaScript, C++ ve Phyton kullanılanlardan. Aynı anda tamamını kombine edebiliyorsunuz.

Qt Creator derleyicisi kullanıyorsunuz. Portlama için nokia'nın Qt ile alakalı dökümanlarına göz atabilirsiniz. Yalnız benim anladığım, sıfırdan yazmak portlamaktan daha kolay.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
Çok teşekkürler. C dilini biliyorum. Bu işin üzerine biraz yoğunlaşıp program yazmayı düşünüyorum N9 için. Bakalım eğer güzel şeyler olursa sadece burada yayınlayacağım.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ama androidin kendi portlandı zaten uygulamaları tek tek portlamanın pek mantığı kalmadı :hmmm

mert_1047

mert_1047

Üye
Çok teşekkürler. C dilini biliyorum. Bu işin üzerine biraz yoğunlaşıp program yazmayı düşünüyorum N9 için. Bakalım eğer güzel şeyler olursa sadece burada yayınlayacağım.

Eğer ingilizcenizde varsa talk.maemo.org u tavsiye ederim. Takıldığınız bişey olursa oradaki birçok geliştiriciden yardım alabilirsiniz. Birçok harmattan ve maemo uygulamalarının developerı talk.maemoda.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
ama androidin kendi portlandı zaten uygulamaları tek tek portlamanın pek mantığı kalmadı :hmmm

evet doğru ama nitroid yüklendiği zaman telefon telefon olma özelliğini kaybediyor.bildiğim kadarıyla sesli ve videolu görüşmeyi daha desteklemiyor.

- - - Eklendi - - -

Eğer ingilizcenizde varsa talk.maemo.org u tavsiye ederim. Takıldığınız bişey olursa oradaki birçok geliştiriciden yardım alabilirsiniz. Birçok harmattan ve maemo uygulamalarının developerı talk.maemoda.

teşekkürler Mert.ingilizcem iyi düzeyde bişey olursa iletişime geçerim ama geri dönerlermi bilmiyorum.

mert_1047

mert_1047

Üye
evet doğru ama nitroid yüklendiği zaman telefon telefon olma özelliğini kaybediyor.bildiğim kadarıyla sesli ve videolu görüşmeyi daha desteklemiyor.

- - - Eklendi - - -

teşekkürler Mert.ingilizcem iyi düzeyde bişey olursa iletişime geçerim ama geri dönerlermi bilmiyorum.

Rica ederim talkda cesitli dokumanlarda mevcut. Takildigin yerde gelistiricilerden yardim alabilirsin. Turkce kaynak olarakta qt-turk diye bir site vardi orada turkceye cevrilmis qt kitabinin pdfsi vardi sanirim. MeeGo Turkiyedeki developer arkadaslarda mumkun oldugunca yardimci olurlar.

Bu arada nitdroidde dual boot oldugundan telefon gorusmesi yapman gerektiginde MeeGo ya gecis yapabilirsin Gsm uzerinden gorusme yapilalamamasi cok buyuk bir problem degil bizim yapmamiz gereken nitdroiddeki eksiklerin giderilmesini ve daha uzun soluklu bir proje olmasini istiyorsak bagista bulunmamizdir.

VeysiTekinTR

VeysiTekinTR

Üye
    Konu Sahibi
Hocam ben şuan nitroidi yüklemediğim için tam bilemiyorum. o yüzden yanlış olduysa kusura bakmayın. yani şuan ben nitroidi yüklediğim zaman aynı anda meego yu da kullanabiliymuyum.kısacası iki işletim sistemide aynı anda yüklü mü oluyor telefonda?

mert_1047

mert_1047

Üye
Hocam ben şuan nitroidi yüklemediğim için tam bilemiyorum. o yüzden yanlış olduysa kusura bakmayın. yani şuan ben nitroidi yüklediğim zaman aynı anda meego yu da kullanabiliymuyum.kısacası iki işletim sistemide aynı anda yüklü mü oluyor telefonda?

Tabii oyle oluyor daha once sordunuz ana mesajdada hepsini belirtmistim. Oyle olmasa biz niye kuralim :). Telefon gorusmesi yapacaginda MeeGoya geciyorsun oyun vs.... Cesitli uygulamalar kullanacaginda nitdroide bu kadar basit.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

burdan dual boot u görebilirsin hocam sabah bir arkadaş için çeknmiştim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt