Ölü Piksel mi ? Yardımcı olur musunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Why Always Me

Why Always Me

Üye
    Konu Sahibi
Ölü Piksel mi ? Yardımcı olur musunuz.
Arkadaşlar dün gece Galaxy S3 'ümün şarjını tamamen bitirdim ve telefonu kapadım o şekilde şarja bıraktım..Odam karanlıktı Telefon kapalı durumda şarjdayken açma kapama tuşuna 1 kere bastığımda ekran hafif aydınlandı ama siyah yani bunu hepiniz bilirsiniz..O anda telefonun alt kısmına baktığım da gri renkte ufak ufak küçük nokta gibi şeylerin olduğunu gördüm 4 - 5 tane..Bildiğiniz üzere *#0*# 'den ekranı test edip ölü piksel olup olmadığını anlayabiliyoruz..Sabah olduğunda bunu denedim her renkte denedim ama en ufak bir leke nokta bile gözükmedi yani her renkte pürüzsüzdü ekran..Benim anlamadığım sorun var mı yok mu ? acaba telefonun hiç şarjı yok diye mi öyle şeyler gördüm anlam veremedim ben bu duruma ?

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Belkide açılışta oluşan bir hatadır.
Sonuçta testte sorun olmamış, ölü piksel görmemişsiniz, sorun yazılımsal olabilir yani.

Why Always Me

Why Always Me

Üye
    Konu Sahibi
Belkide açılışta oluşan bir hatadır.
Sonuçta testte sorun olmamış, ölü piksel görmemişsiniz, sorun yazılımsal olabilir yani.

Açılış da değil yani telefon kapalı durumda şarjdayken elim açma kapama düğmesine değdi telefon açılmadı sadece ekran hafif aydınlandı..Sabah kalktığımda o testi yaptım en ufak bir sorun bile gözükmedi yani pürüz yoktu ekranda..Anlam veremedim konu açma gereği duydum

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Cihazinda sorun yok basit bir kod hatasi. Sorun yapilacak bişey degil.
send from my lumia920 pureview

Why Always Me

Why Always Me

Üye
    Konu Sahibi

Emin misin abi telefonu daha dün aldım çok fena sıkıntı yaptım bu durumu :D ama normalde asla ekranda tek bir pürüz bile yok yani o testide yaptım her yer aynı renk gözüküyor..Sadece dün şarjdayken oldu anlam veremedim siz değerli arkadaşlarıma sormak istedim çok önemli benim için.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

Emin misin abi telefonu daha dün aldım çok fena sıkıntı yaptım bu durumu :D ama normalde asla ekranda tek bir pürüz bile yok yani o testide yaptım her yer aynı renk gözüküyor..Sadece dün şarjdayken oldu anlam veremedim siz değerli arkadaşlarıma sormak istedim çok önemli benim için.

eger cok kafana takicaksan aldigin yere gotur ayipli mal kapsaminda birebir degişini iste. Bir ay icinde boyle bir hakkin var.

Why Always Me

Why Always Me

Üye
    Konu Sahibi

eger cok kafana takicaksan aldigin yere gotur ayipli mal kapsaminda birebir degişini iste. Bir ay icinde boyle bir hakkin var.

Abi telefonda sorun yoksa gerek yok ama sorun var diyorsan değişimini isteyeyim yani..Üst üste yapıyorum testleri ekranda bişey çıkmıyor yani sadece o şarj olayında gözüktü onuda anlamadım..Bi sorun olsa o testte çıkmaz mıydı ? Siyah bir resim çektim onada baktım ondada gözükmedi.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Ali abi 920 yapmışsın :kop2:

- - - Eklendi - - -

Abi telefonda sorun yoksa gerek yok ama sorun var diyorsan değişimini isteyeyim yani..Üst üste yapıyorum testleri ekranda bişey çıkmıyor yani sadece o şarj olayında gözüktü onuda anlamadım..Bi sorun olsa o testte çıkmaz mıydı ? Siyah bir resim çektim onada baktım ondada gözükmedi.

kardeşim bu ssadece bir kere mi oldu bir daha denedin mi?

Why Always Me

Why Always Me

Üye
    Konu Sahibi

Ali abi 920 yapmışsın :kop2:

- - - Eklendi - - -

kardeşim bu ssadece bir kere mi oldu bir daha denedin mi?

Denedim sabah ama gözükmedi kardeşim telefonu yine kapadım yine aynı şekilde açma kapama tuşuna bastım bişey gözükmedi..Gece karanlıkta görmüştüm..Ama sorun olsa bu yaptığım testlerde sorun çıkmaz mıydı ? Her renkte denedim ama en ufak bir pürüz bile yok..

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

Denedim sabah ama gözükmedi kardeşim telefonu yine kapadım yine aynı şekilde açma kapama tuşuna bastım bişey gözükmedi..Gece karanlıkta görmüştüm..Ama sorun olsa bu yaptığım testlerde sorun çıkmaz mıydı ? Her renkte denedim ama en ufak bir pürüz bile yok..

bir defalık bişeyse hiç kafana takma şimdi.. Sen cihazı yeni aldığından hafif heyecanlısın normaldir :)

Why Always Me

Why Always Me

Üye
    Konu Sahibi

bir defalık bişeyse hiç kafana takma şimdi.. Sen cihazı yeni aldığından hafif heyecanlısın normaldir :)

Akşam tekrar deneyeceğim kardeşim ama ölü piksel olsa bu *#0*# testinde çıkardı diye düşünüyorum yani sonuçta onun için yapılmış bir uygulama..

Why Always Me

Why Always Me

Üye
    Konu Sahibi

Mevzuyu çözdüm kardeşim çoğu amoled ekranda varmış bu sorun..Yani ölü piksel değilmiş leke gibi birşey sadece zifiri karanlikta siyah sahnelerde dusuk parlaklikta belli oluyormuş..
Gece yatmadan once farkediyorum sabah k kinca ariyorum ariyorum yok çünkü yani..Biraz baktım çoğu amoled ekranda varmış bu durum aslında gece karanlıkla belli oluyormuş sadece..s3 veya benzeri cihazı olanlar gece karanlığında telefonu kapatıp şarja takıp açma kapama tuşuna basıp bakarlarsa fark edeceklerdir zaten..samsungun bi açıklaması da olmuş bu durumla ilgili sanırım.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
tamamdır o zaman mesele yok,sorun çözüldüğüne göre konu :locked:

Why Always Me

Why Always Me

Üye
    Konu Sahibi
tamamdır o zaman mesele yok,sorun çözüldüğüne göre konu :locked:

Samsung'u aradım durumu anlattım çoğu amoled ekranda var bu diyor çoğu S3 de aynısı varmış..Ekranın sarı bant lekesiymiş çok karanlıkta belli oluyormuş cihazınızda herhangi bir sorun yok diyor bu şekilde kullanmaya devam edicez diyor :) neyse içim rahatladı :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
sorun kalmadigina gore konu :locked:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt