ufak bir rica,modlarımız ve üyeler lütfen bakın!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
damat_ferit_11

damat_ferit_11

Üye
    Konu Sahibi
ufak bir rica,modlarımız ve üyeler lütfen bakın!
merhaba arkadaşlar ,
benim ufak bir ricam var gerçekleşirmi bilinmez ama ben genede söylemek istiyorum!program,uygulama vb. şeyler paylaşan arkadaşlar,konu başlığına parantez içinde Türkçe açıklama yazsalar benim gibi ingilizce bilmeyen birçok arkadaşımıza faydalı olucaktır!örnek vericek olursak;
arkadaş yazmış "mobile cleaner 1.2 v"diye
"mobile clenar 1.2 v(dosya temizleme programı)
şeklinde bir ifade kullansa çok daha faydalı olucak!
Dinlediğiniz için teşekkürler!konu gereksizse siliniz!

• Beğen
Tepkiler: Dede

yaren_dede

yaren_dede

Üye
zaten konu içinde belirtilir bu dediğiniz ve arama yaptığınız zaman program karşınıza çıkar yani illa başlıkta belirtmesine gerek yok

• Beğen
haltie

haltie

Üye
Konu içinde açıklama olması iyi oluyor bazı zamanlarda olmuyor ne yazık ki

haltie

haltie

Üye
Konu başlığına yazamazsin zaten konu içinde açıklama yapmak zorunluluk olabilir açıklama olmayan konular onaylanmayabilir, bölüm yöneticileri düzenleyebilir gibi çözümler yapacak şeyler var ;)

• Beğen
Tepkiler: Tuba
yaren_dede

yaren_dede

Üye
Konu başlığına yazamazsin zaten konu içinde açıklama yapmak zorunluluk olabilir açıklama olmayan konular onaylanmayabilir, bölüm yöneticileri düzenleyebilir gibi çözümler yapacak şeyler var ;)

açıklama olmayan konu varmı

haltie

haltie

Üye
Android bölümünde bana çok denk geliyor

• Beğen
MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
Google transtlate? :ehe

damat_ferit_11

damat_ferit_11

Üye
    Konu Sahibi
açıklamalı konularda var,açıklamasız olanlarda ben sadece benim durumumda olan arkadaşlara tecrüman olmak istedim,çoğu terimin anlamını bilmiyoruz,daha zengin içerikler, daha Türkçe anlatımlı konuların paylaşılması dileklerimle,iyi ki varsın maxicep...teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: haltie
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Zaten sitenin ana sayfasında gördünüz diyelim sağ tarafta başlıklar tam çıkmıyor yine konuya girmeniz gerekiyor ama bölümlerden girdiğinizde işe yarayabilir ama kimse bununla uğraşmaz ayrıca girip göz atmak daha iyidir örnek vermişsin cleaner (dosya temizleme programı) diye şimdi mesela sen bunu görünce ihtiyacım yok diyebilirsin ama konuya girersen belki uygulamanın ek özelliklerini resimlerini görürsün beğenip indirebilirsin. Hadi o da olmadı indirmedin yinede güzel faydalı bir programdır diyip beğen butonuna tıklayıp paylaşım yapan arkadaşı bir dahaki paylaşımları için teşvik edebilirsiniz millet hiçbir amaç gütmeden sırf paylaşım olsun diye millet faydalansın diye konu açıyor resim koyuyor link ekliyor sorun çıkarırda çözmeye çalışıyor yanlış anlamayın ama siz girip konuya bakmaya acizsiniz :)

• Beğen
Tepkiler: asigsasi ve Dede
FT3

FT3

Üye
merhaba arkadaşlar ,
benim ufak bir ricam var gerçekleşirmi bilinmez ama ben genede söylemek istiyorum!program,uygulama vb. şeyler paylaşan arkadaşlar,konu başlığına parantez içinde Türkçe açıklama yazsalar benim gibi ingilizce bilmeyen birçok arkadaşımıza faydalı olucaktır!örnek vericek olursak;
arkadaş yazmış "mobile cleaner 1.2 v"diye
"mobile clenar 1.2 v(dosya temizleme programı)
şeklinde bir ifade kullansa çok daha faydalı olucak!
Dinlediğiniz için teşekkürler!konu gereksizse siliniz!

benimde ufak bir ricam var , arkadaslarim oyun paylasirken ekran boyutunu da yazarsaniz sevinirim

KayraBey

KayraBey

Üye
Arkadaşın dile getirdiği bu istek beni yakından ilgilendiriyor.Açtığım konularda ekstra bir bilgi ya da açıklama yok.Genelde marketlerdeki (AppStore, Play Store) uygulamaları paylaşıyorum.Market linkini verip uygulamadan birkaç görüntü ekleyip linkleri ile birlikte konuyu açıyorum.Bu ne işe yarıyor diye birçok kez konularıma mesajlar yazıldı.Market linkine tıklayıp şöyle bir göz atıp gereken açıklamayı konuya yazıyorum.Bunun için ingilizceyi ana dili gibi bilmek gerekmiyor.(ki ben lise mezunuyum ve neredeyse hiç ingilizce dersi görmedim.Evet tuhaf ama tam manasıyla hiçbir zaman göremedim.)

Evet aslında arkadaşımızın isteği zor birşey değil.Örneğin "Es File Explorer" başlıklı konuya "(Dosya Yöneticisi)" eklemesi yapabilirim.Ama yapmıyorum.Zaten paylaştığım uygulamaların %98'i olması gereken bölümde.Yani Ses&Müzik Bölümüne girip orada kamera uygulaması paylaştığımı göremezsiniz.Bir oyunu sistem araçları bölümünde paylaştığımı da göremezsiniz.Nereye girerseniz o başlıkla alakalı konularımı göreceksiniz.Çok çelişkili olan birkaç konuda yanılmalar olmuş olabilir.Çünkü bazı uygulamalar birkaç başlığa uygun olabiliyor malesef.O anda hangi bölüm bana daha uygun geldi ise konuyu o bölüme açmışımdır.

Bazen öyle uygulamalar çıkıyor ki karşıma 1-2 kelime ile açıklanacak gibi değil.50 tane işlev var.Ya da 3-5 uygulamanın yaptığı işi tek başına yapıyor.Malesef bu şekilde kısa Türkçe açıklama da yetersiz kalıyor.Siz forum üyelerimiz Android ya da iOs (ben genelde bu bölümlerde uygulama ve oyun paylaşımı yapıyorum) uygulamalarına bakmak için ilgili bölümlere girdiğinizde zaten ne aradığnızı biliyor olmanız gerekli.Yani bir sistem uygulaması mı? Yoksa bir kamera uygulaması mı? Ya da bir canlı duvarkağıdı mı? Mutlaka kafanızda bir yön vardır.Eğer bu da yoksa ve gelişi güzel birşeylere bakayım hoşlanırsam indiririm diyorsanız zahmet edip konuya girmenizi isteyeceğim.Konuya girip görselleri incelemeniz, market linkine tıklayıp varsa yorumları okumanız sizin faydanıza olacaktır.1.000'den fazla uygulama paylaşımım var ama bunlardan 30 kadarı telefonuma kurulu.Bana da hak verin.Bazen paylaştığım uygulamaların ne işe yaradığını ben bile bilmiyorum.Hatta Türkiye'de işe yaramayan uygulamaları bile paylaşıyorum.Ben belirli bir kesime hitap etmeyi tercih etmediğim için mutlaka bunu da arayan birileri vardır diyerek her türlü uygulamayı paylaşmaya çalışıyorum.Benim sevmediğimi bir başkası sevebilir...

Ben bir uygulamayı google ile bulmak istersem uygulamanın marketteki adını aynen yazar ve aratırım.Bu da demek oluyor ki adında bir değişiklik olması bana kesin sonuç vermeyecektir.Bu nedenle uygulamaların adını değiştirmekten ya da adına ekleme yapmaktan yana değilim.

Bu açıklamayı benim de konuyla ilgili olmamdan dolayı yaptım.Umarım beni de anlayışla karşılarsınız.Ayrıca şunu da unutmadan yazıp yatmaya gidiyorum :)

"Konu başlığına bakıp uygulamanın kalitesini hiçbir zaman anlayamazsınız"

Teşekkürler.Keyifli forumlar.

Dipnot : Halit "Android bölümünde bana çok denk geliyor" demeseydin bunca yazıyı yazmamış ve çoktan uyumuş olacaktım.Bana 1 kasa hakiki Bursa yarma şeftali göndereceksin.Cezalısın :kıskıs:

haltie

haltie

Üye
Kardeşim örnek verdim her bölümde var yoksa sana özel olarak değil, ben öyle konu açmıştım zamanında admin konuyu kilitlemisti açıklama yok diye,konu adı da unuttum ama şöyle bişeydi camera effecty salladim ekran görüntüsüde vardı:)

Play linki verdiğin için seninkilerde sıkıntı yok bu arada ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt