Yandex'i Kullanan Varmı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
Yandex'i Kullanan Varmı?
arkadaşlar ben biraz yandex'i kullanmaya (daha doğrusu denemeye) karar verdim (hoşumada gitti açıkçası fakat tasarımı bana 2005 deki eski siteleri hatırlatıyor; bi' o konuda çalışması lazım) neyse siz kullandınızmı yandex'i? düşünceleriniz =?

genel olark gerçektende her şeyi buluyor gibi..

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
Bi iki defa kullandım sonra hiç girmedim öyle unuttum gitti Hedef Google yine

maxirabit

maxirabit

Üye
Russian people:ehe
Google'a yandaş olarak kuruldu amaçları google'ı 2. plana atmak kendilerini baş tacı olarak adlandırmaktır:)
Sahibi rustur.

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
Russian people:ehe
Google'a yandaş olarak kuruldu amaçları google'ı 2. plana atmak kendilerini baş tacı olarak adlandırmaktır:)
bizahmet..
Sahibi rustur.

1 amaçlarını nerden biliyon?
2 rus olamazlarmı yani?

maxirabit

maxirabit

Üye

1 amaçlarını nerden biliyon?
2 rus olamazlarmı yani?
Yandex daha ülkede kullanılmaya başlanmadan önce,bir toplantısı yapıldı toplantı detayındada bunlar geçti.
Yani tutupta kulaktan dolma bir bilgi değil,araştırıp öğrenirseniz zaten bunları kendinizde bulursunuz:)

Ekleme;
Alman Der Spiegel dergisi küresel bir marka olmak isteyen Rus Yandex'in, Google'a açtığı rekabet savaşında ilk cephenin Türkiye olduğunu yazdı
Alman Der Spiegel dergisi son sayısında Türkiye pazarına giren Rus arama motoru Yandex'e yer verdi. Yandex için Türkiye'nin Doğu Avrupa'dan sonra dünyada ilk girdiği ülke olduğuna yer veren dergi Google'a da rakip olacağını yazdı. Haberde Yandex'in Google'ın yüzde 20'lik pazar payını elinden almak istediği belirtilirken yeni fonksiyonun da bu hedef için hazırlandığı ifade edildi. 4 bine yakın çalışanı bulunan Rus Yandex'in merkezi Moskova'da yer alıyor.

İKİ YILDA İKİYE KATLANDI
Büyüme planları kapsamında Kıril alfabesi kullanan ülkelerde bulunma kuralını bozarak Türkiye'ye adım atan
Yandex, Rusya'nın dijital bir güç olması projesinin de bir ayağı.Derginin haberinde ayrıca Rusya liderinin muhalefetin internette örgütlenmesine karşı dominant bir strateji izlediği de belirtildi. Rusya'da temmuz ayında internette sansürü kolaylaştıracak bir yasanın da çıktığını belirten dergi, şirketin çalışan sayısının iki yılda ikiye katlandığını vurguladı.
alıntı: Sabah.

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
Bir taraftan da google açık. Karışım mı yapıyon he :ehe

• Beğen
Tepkiler: abandonware ve maxirabit
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye

Yandex daha ülkede kullanılmaya başlanmadan önce,bir toplantısı yapıldı toplantı detayındada bunlar geçti.
Yani tutupta kulaktan dolma bir bilgi değil,araştırıp öğrenirseniz zaten bunları kendinizde bulursunuz:)

Ekleme;
Alman Der Spiegel dergisi küresel bir marka olmak isteyen Rus Yandex'in, Google'a açtığı rekabet savaşında ilk cephenin Türkiye olduğunu yazdı
Alman Der Spiegel dergisi son sayısında Türkiye pazarına giren Rus arama motoru Yandex'e yer verdi. Yandex için Türkiye'nin Doğu Avrupa'dan sonra dünyada ilk girdiği ülke olduğuna yer veren dergi Google'a da rakip olacağını yazdı. Haberde Yandex'in Google'ın yüzde 20'lik pazar payını elinden almak istediği belirtilirken yeni fonksiyonun da bu hedef için hazırlandığı ifade edildi. 4 bine yakın çalışanı bulunan Rus Yandex'in merkezi Moskova'da yer alıyor.

İKİ YILDA İKİYE KATLANDI
Büyüme planları kapsamında Kıril alfabesi kullanan ülkelerde bulunma kuralını bozarak Türkiye'ye adım atan
Yandex, Rusya'nın dijital bir güç olması projesinin de bir ayağı.Derginin haberinde ayrıca Rusya liderinin muhalefetin internette örgütlenmesine karşı dominant bir strateji izlediği de belirtildi. Rusya'da temmuz ayında internette sansürü kolaylaştıracak bir yasanın da çıktığını belirten dergi, şirketin çalışan sayısının iki yılda ikiye katlandığını vurguladı.
Yandexi bende deneme sürecinden geçirdim bi ara ve memnunum sıkıntı yok:oke:.

• Beğen
Tepkiler: maxirabit
otostopçu

otostopçu

Üye
tarayıcısı hızlı ama türkçe desteği yok gelirse güzel bi tarayıcı yapmışlar

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
tarayıcısı hızlı ama türkçe desteği yok gelirse güzel bi tarayıcı yapmışlar

benim bilgiğim türkçesi var :hmmm

- - - Eklendi - - -

Ekleme;

İKİ YILDA İKİYE KATLANDI

yandexten soğutmak için yazılmış bir makaledir o herhalde :hmmm bu kadar basit bir sebebi olamaz.. hem rekabette %20 de vardır 50 de..

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Yandex'i 4-5 gün kullandım. Arama performansı çok düşük. Bazen arattığın kelime ile çok alakası olmayan siteleri buluyor. Sinir oldum.

iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
yandexi kullanıyorum ve şu ana kadar sadece 2 kez aradığım şeyi 3. Sayfada falan buldum diğer aramalarım olumlu :) çok beğeniyorum tarayıcısını da eve gidince indiricem :)

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Ben şuan yandex kullanıyorum ve Google kadar ve hatta daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.Heleki Google'ın Türkiye'yi ve Türk'leri adam yerine koymadığı zamanlarda bir ara Bing'i kullanmayı bile düşünmüştüm.Allah'tan derdimize Yandex yetişti.Amacı istediği şey olsun bize adam gibi ilgi ve muamele gösteriyorsa Google'a tercih edilmeyi hakeder.

• Beğen
Tepkiler: abandonware
fatih54102

fatih54102

Üye
tasarım berbat tarayıcı chromium tabanlı diyorlar.

Bu arada veysel kardeşim saolasın vs 2012 yükledim pm deki kod doğru saol dostum.

• Beğen
Tepkiler: abandonware
phasan

phasan

Üye
Yandex harita

iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
önemli olan işlevi tasarımı boşverin

aleranol

aleranol

Üye
ben de denedim ve 20-25 arammın 20den fazlası ilk sayfadaydı bence başarılı. Hele ki googlenin androidle büyüdüğü ve bizi adam yerine koymadığını düşünürsek çok iyibir arama motoru.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Pek fazla beğenmediğim için kullanmıyorum.

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Google forever..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...